9:56 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > גיא לוזון עוזב את הפועל תל אביב

גיא לוזון עוזב את הפועל תל אביב

על רקע הקשיים הכלכליים שאליהם נקלעה הקבוצה החליט המאמן לעזוב. לוזון: "הפועל תל אביב גדולה יותר מכל מאמן ומכל שחקן"

גיא לוזון הודיע לראשי הפועל תל אביב על החלטתו לעזוב את הקבוצה. לוזון ידריך את הפועל תל אביב ביום חמישי במשחק בקרית שמונה ויסיים את תפקידו במועדון.

שם את המפתחות. לוזון. צילום: פלאש 90
שם את המפתחות. לוזון. צילום: פלאש 90

הודעה רשמית נמסרה בסיום אימון הערב. השחקנים שהיו סלע המחלוקת על עתידה של הקבוצה ועתידו של המאמן גיא לוזון הם: אריאל הרוש, אדי גוטליב, ישראל זגורי, בן רייכרט, חן עזרא, עומרי אלטמן, אמורים היו לעזוב את הקבוצה וגרמו לגיא לוזון לעזוב את הפועל תל אביב.

כל המאמצים של הרוכשים החדשים להשאיר את הסגל הנוכחי של הקבוצה בחוזים חדשים ומקוצצים נכשלו בינתיים, יממה לפני משחק הליגה נגד עירוני קרית שמונה, העתיד של הפועל תל אביב נראה מסובך לא פחות מזה שהיה לפני העברת המועדון לקבוצת ניסנוב.

כל העיניים היו נשואות בימים האחרונים לעבר המאמן גיא לוזון שאמור היה להחליט בנוגע לעתידו בהתאם לסגל שיישאר לו.  לוזון הבהיר מהרגע הראשון שהחל המשבר בקבוצה כי יישאר עד לסיום העונה בתנאי שיהיה לו סגל סביר ולא קבוצת נוער. המשמעות של עזיבת לוזון עשויה להיות גורלית עבור הפועל תל אביב.

מקווים לשחזר בעתיד את הימים הטובים. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
מקווים לשחזר בעתיד את הימים הטובים. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"

לוזון נותר הדמות המרכזית, המשפיעה והחשובה בקבוצה מעבר לתפקידו כמאמן הקבוצה, עזיבתו עשויה לגרום לשחקנים אחרים לעזוב בעקבותיו ולאחרים לא להגיע למועדון מה שיכול לזרז את ירידת הקבוצה לליגה הלאומית.

גיא לוזון ערך בצהריים מסיבת עיתונאיים לקראת במשחק בקרית שמונה, במציאות מוזרה בה המאמן עדיין אינו יודע איזה סגל יעמוד לרשותו, מי יגיע לאימון ומי יחרים אותו בגלל תכנית הקיצוצים.

לוזון דיבר מהבטן ואמר: "עברנו כבר את שלב הפירוק והקיצוצים ואת המחסור בשחקנים, כל מי שנמצא במועדון הזה בתקופה הקשה הזו נותן את הכול. הייתה לי פנטזיה שלמעשה עדיין קיימת, כאשר יקנו את הפועל תל אביב נצא מחושך לאור. נשאיר את כל הסגל, נביא את החיזוקים המתאימים ונישאר בליגה. כרגע, כשזה עדיין לא מסתדר כמו שאני וכולם רוצים, אז זה מתסכל, אבל זה עדיין לא מונע ממני לבוא לתת את ה-100 אחוז שלי בכל משחק, וזה יקרה גם במשחק הקרוב".

מאמן הפועל תל אביב הסביר שהוא רוצה להישאר במועדון ולהציל אותו מירידה אבל אינו רוצה לאמן קבוצת נוער ולאבד סיכוי להתמודד במאבקי התחתית. ״אני לא רוצה שהמשחק הקרוב יהיה האחרון שלי. נהיה יותר חכמים כשנדע עם איזה סגל אנחנו הולכים למלחמה. אין פה הצבת אולטימטום, כמו שאולי ניסו להציג את זה. מי אני שיציב אולטימטום כזה או אחר? הפועל תל אביב גדולה יותר מכל מאמן ומכל שחקן.

"היא הייתה לפניי ותהיה אחריי. אני לא העניין פה. מבחינתי, ירידת ליגה לא באה בחשבון. הגעתי לכאן כדי להביא את הפועל תל אביב בחזרה לצמרת, אבל במסגרת הניסים והנפלאות וכל ההמצאות שהיו פה, שלא בשליטתנו, נקלענו לתחתית. אני צריך להאמין שהסגל שיש לי בוודאות משאיר אותי בליגה, לא 50 אחוז. אם יהיה סיכוי של 50 אחוז שנרד ליגה, אני לא מוכן. אני לא ארד ליגה, זה לא יקרה״.

יתגייס לעזור? יעקב שחר
יתגייס לעזור? יעקב שחר

לוזון החמיא לבעלים החדשים והבהיר כי הוא מבין את המהלכים שלהם לקיצוצים אבל הסביר גם את השיקולים שלו. "ירידת ליגה זו קטסטרופה מקצועית. המתנה הכי גדולה שהקבוצה קיבלה היא הבעלים החדשים. הם יבנו את המועדון במסגרות הקיימות ולא יקפצו מעל הפופיק. אנשים מהסוג הזה יבטיחו את עתידה של הפועל תל אביב. בוודאות. אין לי רבע טענה לאף אחד מהם.

"הם עובדים מאהבה, מדובר באוהדי הפועל תל אביב בדם. הם משקיעים מכספם כדי שיהיה פה טוב. יכול להיות שאם הם ישאירו את הסגל הקיים ויצרפו שחקני חיזוק, הם עשויים להוביל את המועדון לקטסטרופה כלכלית, ואף אחד לא רוצה שזה יקרה. יש כאן סוג של קונפליקט. אם נשאיר את כולם, זו בעיה כלכלית, אבל אם אשאר ונרד ליגה, זו בעיה מקצועית עבורי.

"נקווה שיימצא איזון ושהכול יהיה בסדר. נחכה ונראה איזה שחקנים נוכל להשאיר, רק אז אוכל לנתח האם אני יכול להישאר או לא".

תתגייס לעזור 2.  אלונה ברקת. דני מרון פלאש90
תתגייס לעזור 2. אלונה ברקת. דני מרון פלאש90

באימון המסכם למשחק ארבעה שחקנים מהקבוצה הבוגרת התאמנו ולוזון נאלץ להזמין 11 שחקנים מהנוער לסגל למשחק. העובדות הללו גרמו לו להודיע על עזיבת הקבוצה.

בשבועות האחרונים מתפרסמות מידי יום ידיעות על מחווה של בעלי הקבוצות הגדולות לסייע להפועל תל אביב בהשאלת שחקנים חינם עד לסיום העונה. אם באמת הקבוצות בליגת העל רוצות לסייע להפועל תל אביב הנמצאת במצוקה כלכלית, המחווה הטובה ביותר שהקבוצות יכולות לעשות למענה הוא להימנע מלצרף שחקנים שנמצאים בהפועל תל אביב ורוצים לעזוב בגלל הקיצוץ בשכרם.

כולם אמרו שחשוב לכדורגל הישראלי שהפועל תל אביב לא תתפרק, כעת כולם אומרים שחשוב לכדורגל הישראלי שהפועל תל אביב תישאר בליגת העל. אם באמת חשוב לכדורגל הישראלי שהפועל תל אביב תשרוד, בעלי הקבוצות יכולים לסייע למועדון מבלי להוציא שקל מכיסם. פשוט לא להחתים את השחקנים שמעוניינים לעזוב את הפועל תל אביב.

אלונה ברקת, יעקב שחר, אלי טביב, ג׳ורדי קרויף ואחרים, זה הרגע להוכיח שהם מסוגלים לעמוד מאחורי המילים שהם מפזרים ובאמת לסייע לאחד המועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי לשרוד בליגת העל. ברגע שחן עזרא, אריאל הרוש, בן רייכרט, אדי גוטליב, ישראל זגורי לא יקבלו הצעה מקבוצה בליגת העל, הם יישארו בהפועל תל אביב גם בחוזה נמוך יותר.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פקהארט כובש את שער היתרון של האלופה. צילום: הפועל ב"ש

רק תיקו לב"ש מול הפועל חיפה, נתניה ואשקלון הרשימו

האלופה ממשיכה לקרטע וזה מתחיל לבוא לידי ביטוי גם בתוצאות, עטר וגיא לוי בבכורה ספגו תבוסות וחלוקת נקודות מאכזבת בין עכו לבני יהודה