דף הבית > אקטואליה וחדשות > ברקת: פינוי עמונה יחייב פינוי אלפי בתי ערבים בירושלים

ברקת: פינוי עמונה יחייב פינוי אלפי בתי ערבים בירושלים

לקראת ההכרעה בבג"ץ: ראש עיריית י-ם ניר ברקת פנה ליועמ"ש והבהיר כי פינוי עמונה יחייב פינוי אלפי בתים לא חוקיים במזרח העיר

האם צפוי בקרוב פינוי של אלפי ערבים מבתיהם בירושלים? ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, פנה ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה לבחון את השלכות בג"ץ עמונה, על הניסיון לקיים הסדרת קרקעות בירושלים.

מיועדים להריסה. בתי עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90
מיועדים להריסה. בתי עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90

בשבועות האחרונים קיימה עיריית ירושלים עבודת מטה, במסגרתה הודיע היועץ המשפטי של העירייה כי בבירה יש אלפי בתים שנבנו במזרח ירושלים שלא כחוק על קרקע בבעלות יהודית.  אלו מקרים הדומים במהותם  לפרשת עמונה, שכלפיו קבע בג"ץ כי יש לפנותו עד סוף השנה.

מהמכתב ששלח ברקת עולה כי יש חשש שהעירייה תהיה חייבת להרוס את אותם אלפי בתים בקרוב.

"עמדתי היא שבעמונה נכון להסדיר את ההתיישבות על הקרקע בשל העובדה שמדובר ביישוב בן עשרים שנה שנבנה בתמיכת ממשלות ישראל ופינוי היישוב יגרום עוול לארבעים משפחות שהתיישבו במקום בתום לב", כתב ברקת למנדלבליט. לדבריו, "אם פסק הדין ייושם, לא נכון שיהיה דין אחד ליהודים ודין אחר לערבים – ועל כן אבקשך לקיים דיון בעניין בלשכתך לגיבוש עמדה משפטית בעניין זה".

יצוין כי פסק הדין בעניין עמונה יש כבר השלכות משפטיות, שכן רק השבוע הוגשה לבית משפט תגובת העירייה שבו הסבירה מדוע יש להרוס את ביתה של תושבת ערבייה, שנבנה שלא כחוק. כבר בתגובה זו, נכללה לראשונה הסתמכות משפטית על חלקים במפסיקת בג"ץ בנושא עמונה.

מעיריית ירושלים נמסר כי "עמדתו של ראש העיר היא שבעמונה נכון להסדיר את ההתיישבות על הקרקע. ראש העיר פנה ליועץ המשפטי לממשלה על מנת לבדוק אם פינוי של עמונה עשוי להיות בעל השלכות במקרים דומים בירושלים, בהם ערבים בנו באופן בלתי חוקי על קרקע פרטית או עירונית וזאת מתוך התפיסה שאסור שיהיה דין אחד ליהודים ודין אחר לערבים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

תגובה אחת

  1. הבית היהודי אייש עשרות מנהלי סנפי עמידר אלה עסקו בגירוש קשישים נכים חיילים בסדיר מבתיהם בסדר דין מקוצר תוך ניצול מערכת משפטית אנטי חברתית שלא אפשרה לאומללים הללו את יומם בביהמ"ש . עמונה? שעם דחפורים יחרשו להם את הקרוונים ויעיפו אותם לאלף הרוחות מי שמגרש חלוצים משנות החמישים מדירות עמידר בשחיתות . מי שכל עננינו להסדיר לקבלני פינוי בינוי גירוש חוקים נוחים לגרש את דלת העם, אוכלוסיות אלה משמים נמסרים לאויבי העם. כנבלות מסריחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.