17:23 18/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בכיר ברשות הפלסטינית: "נמשיך לשלם למחבלים"
הרשות הפלסטינית הגדילה את התשלומים למשפחות מחבלים

בכיר ברשות הפלסטינית: "נמשיך לשלם למחבלים"

אשרף אל עג'רמי, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית אמר היום כי אין מנהיג פלסטיני שיכול לעצור את התשלומים למחבלים ובני משפחותיהם

אשרף אל עג'רמי, לשעבר השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית וחבר בכיר בצוות המו"מ עם ישראל, אמר היום במהלך כנס מיוחד לציון 24 שנים לחתימה על הסכם אוסלו, כי "אין מנהיג שיכול לעשות אבחנה בין אסיר לאסיר. זה דבר שקשה לנו מבחינה חברתית לדבר על זה".

אשרף אל עג'רמי. צילום:
אשרף אל עג'רמי. צילום: המרכז הירושלמי

אל עג'רמי דיבר לאחר הרצאתו של תא"ל במיל. יוסי קופרווסר אודות המחקר שקיים והפך לסוגיה חשובה שעל סדר היום במו"מ בין ישראל לרש"פ. קופרווסר הציג את המנגנון ואת השיטה הפועלת ברשות ואת השכר אותו מקבלים מחבלים אשר רצחו ישראלים .

בתשובה לדבריו של קופרווסר אמר אל עג'רמי כי הישראלים אינם מבינים כי ישנם אנשים ברשות האומרים כי הם תחת כיבוש ולכן מותר להם להיאבק בו גם בצורה אלימה.

לדבריו, בתקופה האחרונה הגדיל החמאס את כוחו בקרב המועצה המחוקקת וחוקק את החוקים המאפשרים את התשלומים הגבוהים למשפחות המחבלים. "כשאני הייתי השר לענייני אסירים ברשות לא מימשתי את החוק הזה", סיפר אל עג'רמי, וזאת על מנת לא לעודד אלימות.

עוד הוסיף השר לשעבר כי החוק והתשלומים הם ירושה מתקופת אש"ף בחו"ל ולכן הוא לא יכול לשנות אותו בצורה משמעותית כל עוד המצב לא השתנה במציאות. אל עג'רמי טען כי ההנהגה ברשות הפלסטינית מאז הסכמי אוסלו שינתה את גישתה והחליטה להתנגד לאלימות, וזאת משום שהדבר "פוגע באינטרס הלאומי הפלסטיני", כך לדבריו.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

האישה שהשוותה בין פרץ לאמהות מחבלים – מרצה בצה"ל

לאחר שפורסם בסוף השבוע כי מרים פרץ תקבל פרס ישראל, חנה בית הלחמי השוותה בין פרץ לאמהות מחבלים. כעת, מתברר, כי בית הלחמי היא מרצה בצה"ל