מבזקים
דף הבית > כלכלה > אתר הקניות הבריטי ASOS: יו"ש – שטח כבוש

אתר הקניות הבריטי ASOS: יו"ש – שטח כבוש

גולשים באתר הקניות "asos" נדהמו לגלות כי על מנת לשלוח פריט ליו"ש תצטרך לשלוח ל"שטח פלסטין - אזור כבוש". ברשת עולות קריאות להחרמת האתר

גולשים ישראלים רבים נדהמו לגלות כי אתר האינטרנט הבריטי "asos" דרכו הם רגילים לקנות מוצרים, מביע את עמדתו הפוליטית לגבי ישראל מעל דפי האתר. פלסטינים שמזמינים מוצרים מאתר הקניות מכניסים את הכתובת תחת ההגדרה "שטח פלסטין – אזור כבוש".

אסוס: אתר בעל עמדה פוליטית אנטי ישראלית. asos
שטח פלסטין – אזור כבוש. אתר asos

האתר הבריטי מוכר מוצרי אופנה לגברים ולנשים החל משמלות ועד כובעים וארנקים. התחושה בקרב בקונים הישראלים היא אכזבה מהאתר שעד היום היו לקוחותיו ויש הקוראים להחרים את האתר: "אני בעד להפסיק לקנות שם" כתבה אחת הגולשות. גולשת אחרת הציעה להציף את האתר הבריטי בתגובות מחאה על הבעת העמדה הבוטה של האתר.

הגולשים שנותרו פעורי פה למול העמדה הפוליטית שנוקט אתר קניות תמים לכאורה כתבו בין היתר: "גם אם האתר הוא בריטי, עדיין הוא אתר מכירות שלא אמרו להכנס למגרש הפוליטי ואמור להשאר ניטרלי".

"חבל מאוד, פוגע בשירות המעולה שלהם. צריך וחובה לפנות לשירות הלקוחות שלהם לתקן את זה" כותבת גולשת נוספת "נמאס מההשחלות של המסרים הפוליטיים האלה".

מהחברה לא נמסרה תגובה נכון לשעת פרסום הכתבה.

אנטישמיות בריטית: "היהודים אשמים בשואה"

לפני כחודש נערך דיון בבית הלורדים הבריטי בעניין בקשתו של אבו מאזן מבריטניה להתנצל על הצהרת בלפור, אשר הפך לכנס הסתה בו אמירות אנטישמיות זכו לתשואות רמות, כך לפי פרסום ידיעות אחרונות.

"היהודים הביאו את השואה על עצמם" ג'ניפר טונג, יוזמת הדיון. באדיבות: Israellycool
"היהודים הביאו את השואה על עצמם" ג'ניפר טונג, יוזמת הדיון. באדיבות: Israellycool

את הדיון יזמה הברונית האנטישמית ג'ניפר טונג (Jenny Tonge) לבקשת הארגון האנטי ישראלי "המועצה לזכות השיבה לפלסטין"  בעקבות הבקשה הפלסטינית הקוראת לבריטניה להתנצל על תוכן הצהרת בלפור משנת 1917, בה הביעה בריטניה תמיכה בהקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל.

הדיון הפך לבמה מרכזית עבור אמירות אנטישמיות שזכו לקריאות תמיכה ע"י הנוכחים באולם. יוזמת הדיון הזהירה בתחילת הכנס כי יש באולם גם "אוזניים ציוניות" ועל הנואמים להזהר בלשונם, מה שלא מנע את הנאומים רוויי השנאה.

"היהודים אחראים לשואה והביאו אותה על עצמם" אמר אחד הדוברים וזכה למחיאות כפיים. דובר אחר אמר "אם יש מישהו שאנטישמי, אלו הישראלים בעצמם" וזכה גם הוא לתשואות מצד הברונית טונג ויושבי האולם.

בין הנוכחים באולם ישבו גם פעילים קיצוניים של נטורי קרתא אשר אמרו כי השואה היא המצאה ציונית, ואף השוו את מדינת ישראל לארגון הטרור האיסלמי דאעש.

בעקבות החשיפה הרחבה לה זכה הדיון בכלי התקשורת בבריטניה הושעתה הברונית האנטישמית שיזמה את הדיון מחברותה במפלגה הליברלית דמוקרטית, אך נותרה כחברה קבועה בבית הלורדים בבריטניה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

יוליוס בראון ניצול שואה כלכלי בלילה

"המדינה מחכה שנמות!"

100 מיליון ש"ח נאספו למען ניצולי השואה, מדוע הכסף לא מגיע לייעד? ניצול השואה הערירי יוליוס בראון התראיין ל"כלכלי בלילה" והגיב בזעם: "זה רק הבטחות, אי אפשר לחיות מהבטחות. המדינה מוליכה אותנו שולל"

תגובה אחת

  1. ישראלים שגרים ביו"ש מזמינים לישראל. ישראל נמצאת ברשימה. מה שאתם מראים זה הזמנות עבור פלסטינאים. האם השטח לא כבוש ע"י ישראל? אפשר להיות בעד או נגד המצב הקיים, אבל זה עדיין המצב הקיים. אם פלסטין תהיה מדינה עצמאית יהיה כתוב שם פשוט פלסטין. ויש לי התחושה שאם היה כתוב שם עכשיו פלסטין (לפני שהם מדינה עצמאית) גם זה היה מפריע לכם, כי לכאורה חברה מסחרית מכירה במדינת פלסטין לפני שישראל מכירה בה. אז מה בעצם הייתם רוצים שיהיה כתוב? זה לא כאילו פלסטיני ברמאללה יכול להזמין בגדים דרך הדואר הישראלי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.