דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארגון אנטי ישראלי קורא להחרים בנקים הפועלים ביו"ש

ארגון אנטי ישראלי קורא להחרים בנקים הפועלים ביו"ש

ארגון HRW הממומן מקרנות אנטי ישראליות פרסם היום דו"ח על בנקים ישראלים הפועלים ביהודה ושומרון ומזרח ירושלים וקרא להחרימם

ארגון Human Rights Watch פרסם היום דו"ח על בנקים ישראלים הפועלים ביהודה ושומרון ומזרח ירושלים. הארגון ממליץ לבנקים להפלות את התושבים הישראלים באזורים אלו מקבלת שירותים וקבלת משכנתאות, וממליץ לתאגידים להימנע מהשקעות בבנקים אלה.

קוראים להחרמת ישראל. צילום: פלאש 90
קוראים להחרמת ישראל. צילום: פלאש 90

בשנים האחרונות הפך ארגון HRW לשחקן מרכזי בקמפיין ה-BDS. הארגון הוביל את קמפיין החרם נגד ישראל בפיפ"א, מחצבות ביהודה ושומרון וסוכנויות נדל"ן. העלייה בפעילות זו באה בהמשך להעסקתו של עומר שאקיר, פעיל BDS מוכר, לתפקיד ראש הדסק הישראלי של הארגון. מימון נוסף מקבל הארגון מ"קרן האחים רוקפלר", אחת הקרנות המרכזיות המממנות ארגוני BDS בארה"ב.

אן הרצברג, היועצת המשפטית של מכון המחקר NGO Monitor מסרה: "המערכת הכלכלית הישראלית הפכה במשך זמן רב למטרה בקרב פעילים אנטי-ישראלים, ואין זה מפתיע לראות את ארגון HRW מצטרף לפעילות הזו.

"אין לי ספק שפרסום הדו"ח תוזמן לקראת פרסום ה'רשימה השחורה' של מועצת זכויות האדם של האו"ם נגד ישראל, שניזונה מקבוצות רבות התומכות בחרם, כולל HRW. הטיעונים המשפטיים המדומים של הארגון אינם עולים בקנה אחד עם המציאות המשפטית ואינם יכולים ליצור מחויבות משפטית היכן שאין כזו. במקום ניתוח מקצועי ונטול פניות, הפרסום של HRW משקף את ההטיה ההיסטורית של הארגון נגד מדינת ישראל".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

חדש: רחוב ע"ש אורי אורבך בירושלים

ועדת השמות העירונית של ירושלים אישרה היום רחוב על שמו של השר לשעבר אורי אורבך ז"ל. המשנה לראש העיר שיזם את המהלך: "אני רוצה להאמין שכאשר צעירים יסתובבו ברחוב, הם יחקרו וילמדו מי היה ומה השאיר לנו לאחר שנפטר"