דף הבית > אקטואליה וחדשות > איראן מעבירה נשק עבור חיזבאללה

איראן מעבירה נשק עבור חיזבאללה

ממידע מודיעיני שהעביר שגריר ישראל באו"ם דני דנון לחברי מועצת הביטחון עולה נתיב העברת הנשק מאיראן לארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה

שגריר ישראל באו"ם דני דנון העביר למועצת הביטחון מידע מודיעיני שהותר כעת לפרסום על נתיבי הברחת נשק היישר מאיראן לידיד ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה. לדברי דנון: איראן "ממשיכה להפר את החלטות האו"ם".

"איראן מפרה את האיזון במזרח התיכון". שגריר ישראל באו"ם דני דנון. פלאש 90
"איראן מפרה את האיזון במזרח התיכון". שגריר ישראל באו"ם דני דנון. פלאש 90

לפי הדיווח משתמשת איראן במטוסים אזרחיים של חברת התעופה "מהאן אייר" כדי להעביר נשק ותחמושת לנמל התעופה של ביירות ומשם הנשק מגיע לידי החיזבאללה.

דנון פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי: "זו הוכחה נוספת למה שאנחנו כבר יודעים, איראן היא המממנת המרכזית של הטרור במזרח התיכון".

במכתב דחוף שהעביר השגריר לחברי מועצת הביטחון של האו"ם כתב דנון על נתיב הברחת הנשק ממשמרות המהפכה האיראניים לידי החיזבאללה: "כוחות אל-קודס האיראנים אורזים נשק, תחמושת ואמצעים טכנולוגיים המשמשים להרחבת מאגר הטילים של חיזבאללה במזוודות, ומעמיסים אותן על גבי מטוסי חברת התעופה האיראנית מהאן".

עוד כתב דנון במכתבו: "מטוסים אלה נוחתים ישירות בשדה התעופה בלבנון או בדמשק ומשם הנשק עובר באופן קרקעי לידי חיזבאללה".

לדבריו של דנון "איראן ממשיכה להפר את החלטות מועצת הביטחון, בתוך כך גם את החלטות 1701 (על הפסקת האש בין ישראל לחיזבאללה לאחר מלחמת לבנון השנייה)  ו-2231 (שאומרת כי מועצת הביטחון אימצה את הסכם הגרעין עם איראן)"

דנון גם הוסיף כי  העברתה של איראן תחמושת לארגוני טרור במזרח התיכון מערערת את היציבות באזור כולו.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

השר גלעד ארדן. צילום: פלאש90

ארדן: "מרגלית הלך בטיפשות לתת לגיטימציה לרג'וב"

השר לביטחון פנים תקף בראיון לרשת ב' את ח"כ מרגלית המתמודד על רשות העבודה, שנפגש עם בכיר מחבלי הפת"ח. "זה שמאל שבמסגרת קמפיין מוכן לפגוע באינטרסים של ישראל"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.