מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > איראן וסוריה יפצו את משפחת התינוקת שנרצחה בירושלים

איראן וסוריה יפצו את משפחת התינוקת שנרצחה בירושלים

ביהמ"ש בארה"ב פסק כי איראן וסוריה, ממנות ארגון הטרור חמאס, יפצו ב-178 מליון דולר את הורי התינוקת חיה זיסל בראון הי"ד שנרצחה בפיגוע

בית המשפט בארה"ב פסק פיצויי עתק להורי התינוקת חיה זיסל בראון הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה לפני כשנתיים, כך פורסם הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

חיה זיסל בראון הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה
חיה זיסל בראון הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

כזכור, באוקטובר 2014 ביצע מחבל מארגון ה'חמאס' פיגוע דריסה בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת. המחבל התנגש בעגלה ורצח את חיה זיסל הי"ד בת השלושה חודשים, האב שמואל נפצע. בפיגוע נרצחה גם החיילת קארן ימימה הי"ד.

הוריה של זיסל, שציפו ללידת בתם הבכורה במשך שנים רבות, החליטו לנצל את אזרחותה האמריקאית של בתם והגישו תביעה לבית המשפט בארה"ב.

עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90
עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. צילום: פלאש 90

עו"ד ניצנה דרשן – לייטנר, יו"ר ארגון "שורת הדין" הפועל משפטית נגד ארגוני טרור, ייצגה את המשפחה בתביעה נגד איראן וסוריה שממנות את פעילות הטרור של ארגון חמאס. לבסוף פסק בית המשפט להורים פיצוי על סך 178 מליון דולר. במהלך שנות פעילותו זכה ארגון "שורת הדין" בפסקי דין של כשני מיליארד דולר. כ-200 מליון מתוכם הגיעו ישירות אל נפגעי הטרור ובני משפחותיהם.

לדברי עו"ד דרשן ־ לייטנר "פסק־הדין שולח מסר ברור שמחיר כבד יושת על כל מי שמממן טרור ושופך דמם של חפים מפשע. נמשיך לרדוף ללא הרף את סוריה ואיראן בכל אמצעי משפטי העומד לרשותנו, על מנת שלקורבנות הטרור ייעשה צדק".

כעשרה חודשים לאחר הפיגוע חבקו ההורים בת נוספת, כאשר החובש שהסיע את האם לבית החולים הוא אותו חובש שטיפל בחיה זיסל הי"ד לאחר הפיגוע.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.