מבזקים
דף הבית > כלכלה > כשסתיו שפיר קוראת לי "שקרן"

כשסתיו שפיר קוראת לי "שקרן"

הכלכלן עומר מואב משיב אש לחברת הכנסת הקופצנית שכינתה אותו שקרן.

חייב להודות שהעובדה שסתיו שפיר מאשימה אותי בשקרים מטרידה אותי.

ראשית, באופן טבעי, המוניטין שלי כאדם ישר שמקפיד להגיד אמת חשוב לי. אני לא טוען שמעולם לא טעיתי, אבל אני מקפיד בדיון הציבורי לא רק על האמת אלא גם על הדיוק. גם אם אני מתנסח בבוטות, לא אסלף טענה או עובדה במכוון כך שתתאים לטיעון שלי.

שנית, הצד הציבורי: חברת הכנסת שפיר מתגוננת כנגד הטענות שלי על פיקוח שכר דירה על ידי פסילת דברי כשקרים. מדובר בנושא מאוד חשוב – יש סיכוי של ממש שחוק שנועד להסדיר את שוק השכירות יעבור. כאשר שפיר מפיצה בציבור טענות מסולפות מחד ופוסלת את טענותיי (שמטבע הדברים גם כך זוכות להרבה פחות מקום בבמה התקשורתית) מאידך, הרי שהיא פוגעת בדיון הציבורי, משפיעה באופן מזיק ולא ישר על עמדת הציבור, וכתוצאה על הסיכוי לאמץ חקיקה מזיקה.

כאשר אני טוען שהיא מסלפת, אני מציג עובדות. בפרט הצבתי פוסט שבו הצגתי את טענותיה לגבי המלצות ה-OECD ומול טענותיה את הדברים שהם באמת אומרים (ציטוטים מדויקים) בתוספת פרשנות שלי.

שפיר, חברת כנסת בישראל, לעומת זאת, פשוט טוענת שאני משקר. הוכחות? דוגמאות? טענה קונקרטית? אין, אין ואין. והתקשורת שמצטטת את דבריה בשקיקה לא טורחת לשאול אותה לביסוס כלשהו להשמצות הגסות שלה. שכאמור אינן רק פגיעה בי – ההשמצות כתחליף לעובדות מחבלות בדיון הציבורי.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

יוליוס בראון ניצול שואה כלכלי בלילה

"המדינה מחכה שנמות!"

100 מיליון ש"ח נאספו למען ניצולי השואה, מדוע הכסף לא מגיע לייעד? ניצול השואה הערירי יוליוס בראון התראיין ל"כלכלי בלילה" והגיב בזעם: "זה רק הבטחות, אי אפשר לחיות מהבטחות. המדינה מוליכה אותנו שולל"

תגובה אחת

  1. מישהו חכם פעם אמר שמישהו שרוצה להיות חופשי שיסע על אופנים בלי כיסא.
    פאק.
    חחחחחחחח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.