11:41 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > כך השתלטו הפלסטינים על בתי החולים בישראל

כך השתלטו הפלסטינים על בתי החולים בישראל

מקור ראשון: הרשות הפלסטינית מנצלת את ישראל כדי להפוך את הטיפולים האיכותיים של בתי החולים הישראליים לעסק המגלגל מאות מיליוני דולרים - על חשבוננו

כמויות אדירות של חולים פלסטינים מציפים את בתי החולים בישראל, כך פרסם היום (ו') העיתונאי יהודה יפרח בעיתון מקור ראשון. לפי הפרסום, בחלק מהמקרים אלו צוותי אמבולנס של הסהר האדום שמביאים את הפלסטינים החולים לאשפוז בישראל.

בתי החולים בישראל מלאים בפלסטינים. בי"ח הדסה עין כרם. צילום: הדס פרוש/פלאש90
בתי החולים בישראל מלאים בפלסטינים. בי"ח הדסה עין כרם. צילום: הדס פרוש/פלאש90

לפי מקור ראשון, בכל שנה עשרות אלפי פלסטינים מקבלים אישורים לטיפול בישראל, מה שמהווה נטל כלכלי כבד מאוד על מערכת הבריאות. הישראלי הממוצע סובל מהתארכות זמני ההמתנה לתורים ולפגיעה בתפקוד הרופאים.

אם לבת חולה צוטטה במקור ראשון בעילום שם ואמרה: "המחלקה שאמורה לטפל בנו עמוסה בילדים פלסטינים. עיני לא צרה בהם וכואב לי הלב עליהם. אבל אני רואה שוב ושוב שהם גם מקבלים קדימות על פנינו. מה עם ערך "עניי עירך קודמים"? אתם רוצים לטפל בפלסטינים? אין בעיה אז תוסיפו תקנים ומיטות אשפוז, למה זה צריך לבוא על חשבוני?".

האזרחים משלמים את המחיר וישראל משלמת את החשבון

על פי הדיווח במקור ראשון. הרשות הפלסטינית, מתחמקת מתשלום על ימי האשפוז של תושביה. משלם המיסים הישראלי הוא שנושא בנטל הכלכלי של הטיפול בפלסטינים. הרשות מפעילה ועדות שקובעות את אחוז ההשתתפות הכספית מצידה, ואת יתרת הסכום משלמים הישראלים.

כמות המאושפזים האדירה אינה הבעיה היחידה, אלא גם משך האשפוז של הפלסטינים. ילדים פלסטינים רבים מאושפזים לפרקי זמן ארוכים במיוחד, שיכולים להגיע לחודשים רבים וזאת גם בזמן שהם לא נדרשים לקבלת טיפול וזאת מהחשש שאם יחזרו לתחומי הרשות, לא יוכלו לחזור להמשך טיפול עתידי בישראל.

מנהלו לשעבר של המרכז הרפואי איכילוב, פרופסור גבי ברבש, צוטט ב"מקור ראשון" כנוע לגבי הסיטואציה: "בכל מה שקשור לקליטת חולים פלסטינים, אין לנו באמת ברירה. אנחנו לא יכולים שלא לתרום מהידע שלנו לאוכלוסיות במצוקה". על היחסים בין ישראלים ופלסטינים בתוך בתי החולים סיפר: "בתוך בית החולים הכל יכול לקרות. מתפתחים יחסים בין אמהות היהודיות והערביות וזה מחמם את הלב. האם זה מפחית את העוינות בין העמים? אני לא רואה תהליך כזה".

זכור לכולם מקרה האשפוז של נכדתו של איסמעיל הנייה, בזמן מבצע צוק איתן. ראש הזרוע הצבאית של חמאס לשעבר סייע גם לאחותו לקבל את הטיפול האקסלוסיבי בישראל.

חמאס והרשות הפלסטינית הפכו את ההפניות הרפואיות שמוענקות לפלסטינים לעסק שמכניס מאות מיליוני דולרים מדי שנה. כך משתלטת ההנהגה הפלסטינית על תקציבים שמיועדים למימון טיפולים כאשר השימוש בכסף כלל אינו מתועד, ואין שום מנגנון שמאפשר בדיקה האם מי שזקוק לטיפול אכן קיבל אותו.

ריבוי הפלסטינים הנכנסים ארצה לקבלת טיפול מהווה גם איום ביטחוני. השב"כ פרסם מסמך "ניצול המדיניות ההומניטרית של מדינת ישראל לפעילות טרור" ובו תיאור כיצד מחבלי חמאס עקפו את הבידוק בגבול הרצועה ועד לרצח של יהודים בפיגועי התאבדות.

ממשרד הבריאות נמסר: "ישראל מקבלת רק מקרים שלרשות אין יכולת לטפל בהם, ולאחר אישור גורמי ביטחון ורפואה. הבדיקות לתושבי הרשות בבתי חולים בישראל נעשות תוך כדי אשפוז, כאשר מה שקובע במקרה הזה היא הדחיפות הרפואית. הגעת חולים מהרשות מתואמת מראש, והחולים מתקבלים לבתי החולים בארץ רק אם יש מקומות פנויים. בנוסף, מדינת ישראל מחויבת לתת מענה לטיפולים מצילי חיים לחולים מהרשות. אין מדובר בקדימות לחולים מהרשות. כמו כן, לעיתים רופאים מבתי חולים בישראל מייעצים לרופאים מהרשות בטיפול הנדרש כדי לחסוך העברת המטופלים לישראל".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

משפחת אזריה בפתח הדיון בערעור, הבוקר. צילום: נועם אמיר

שפטל: "למ"פ רס"ן תום נעמן יש תשע גרסאות"

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה בתל אביב חידש הבוקר (א') את הדיון בערעור על הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת מחבל

18 תגובות

 1. לבדוק אפשרות לבנות בית חולים בשטח הרשות הפלסטינאית, בכספי הרשות , ושיאוייש על ידי לפחות תשעים אחוז ישראלים .

  • אם אפשר אז לאייש אותו בעיקר. בשמאלנים. אנשי בצלם ושוברים וכו

  • רעיון מעולה -שהרשות תבנה ב"ח בשטחה מהכספים שרוצה להעביר לאסירים הביטחוניים .

  • האם בית חולים פלשתיני יטפל גם בחולים ישראלים? כמובן שלא. ולכן יש לקבל בבתי החולים בישראל חולים ישראלים בלבד.
   כמובן שצריך למקש היטב את כל היסודות מתחת לבית החולים, משום שידוע שלאחר תקופה קצרה כל בית חולים פלשתיני הופך למפקדת טרור.

  • נכון מדובר בלהציל חיים באמת נכון בסוף אנחנו מטפלים בהם והם גודלים והורגים אותנו ממש מצלי חיים..

 2. גדעון ארליך

  העובדה שמספר החולים היהודיים בבתי החולים בארץ עולה בהרבה על מספר החולים מבנגלאדש שמתקבלים לבתי החולים בארץ מראה על גישה בלתי הומאנית ובלתי קוסמופוליטית של בתי החולים וגורמי הבריאות אצלנו.
  יש אצלנו העדפה לאומנית צרה!
  טבעי שההומאניסטים המיצגים את ערכי היהדות האמיתיים ידרשו להרחיק יהודים שוהים יהודים מבתי החולים ולהפנות טסות של אל על לבנגלאדש כדי להביא משם חולים לבתי החולים שכאן !

 3. שנים שהחמאס מקבל דלק, חומרי בניין שירותים בנקאיים – משלם "כשיש להם כסף"
  50,000 מסתננים מוסלמים בדרום תל אביב = פיגוע דמוגרפי של בג"ץ נגד המדינה
  ממשלת ישראל לא פצתה פה כדי למחות על ההתערבות / הפקרת הבטחון / אנטרסים לאומיים
  40,000 פלשתינים עובדים בישראל תמורת פיגועים / בועת הדיור … נשמרת
  אלפי מחבלים יושבים בקיטנת הכלא עם 3 ארוחות + קנטינה + לימודים לתואר
  במקום להרקב עמוק באדמה
  אלפי בתים בדואים בנויים בנגב על אדמות מדינה , יהודים משלמים מחירי בועה
  הטיפול בפלשתינים = זה הפיגוע הכי קטן שהחונטה הון-שלטון-בג"ץ מאכילים אותנו

 4. עכשיו תסבירו לי למה הפלסטינאים ירצו שלום, במצב היום הם רק מרווחים: כסף מהאום בגלל שהם פליטים; כסף מאירופה וארהב בגלל שהם במצב של מלחמה עם ישראל; כסף מאחיהם הערבים בגלל שהם עושים רומחים יהודים ופעולות טרור; בתי חולים חינם וחשמל חינם מישראל, בגלל שתקשורת הפייק ניוס, השמאל ובגץ כופים זאת עלינו כדי להראות ״הומנים״. אתם חושבים שהם כל כך פריירים שיבתרו על כל זאת תמורת סיסמת שלום!

 5. yuvalben1@gmail.com

  עם ישראל ברובו בפנים בנשמה מאמין בשקר הערבי ולכן אנחנו מתנהגים כגולים בארצנו מתנצלים על קיומנו ומחבקים את אויבנו שרוצים להשמידנו עצם ההכחשה העצמית שלנו נותנת לגטימצייה לשקר הערבי וכולם מאמינים שאכן גזלנו מדינה שוקקת חיים גירשנו את אזרחייה והשטלתנו על אדמתם בתיהם כספם והאמת אנחנו מתנהגים כאילו אכם כך הם פני הדברים עובדה הם מעל לחוק כאן עושים מה שהם רוצים אונסי רוצחים בוזזים אדמות מנצלים את קופת המדינה והמדינה שותקת כאילו כלום על מנת לא להעיר את הדוב!! אפילו חיילי צהל כבר מנועים מלהגיב לנסיונות רצח של ערבים בהם עצמם איבדנו את הזכות לחיות והכול על מנת לרצות את האוייב !! אני ימני ימני אוהב ציון ולפעמים גם לי יש תחושה שהתנ"ך וההיסטוריה היהודית מופרחים כשאני רואה מדינה שמתכחשת לדגל להימנון ומפקירה את בנייה לאספסוף צמא דם !!!

  • נכון מאוד!!!!

  • אנחנו עדיין בגלות… לא הפנמנו את הנס שבהקמת מדינת ישראל וכפי שכתבת הרבה מבני עמנו מאמינים לשקר של גדוליהשקרנים האלה…
   בע״ה יום יבוא והכל יגיע לתיקונו.

 6. להוריד מתקציב הרשות, כסף הרי לא חסר להם, שיבנו פחות מנהרות.

 7. ניצה יוגב אהרון

  את כל הנתונים יש לשר הבריאות ומערכת הפיקוח, הכל חייב להיות בשקיפות מלאה, מי מגיע,ו מי מטופל בב"ח ,מי משלם, ומי לא משלם. חובה התווית מדיניות ניהולית ברפואה הציבורית לתושבי ישראל. טובת האזרחים והמשלמים חייבת להיות ראשונה הן ברמה של הגינות ומחויבות ראשונית. ואם יש בעיה במימון ומיטות פנויות בבתי חולים אז בבקשה הרפואה הישראלית ידועה כטובה, נייבא חולים ממדינות אחרות בתשלום מלא, זה כבר קיים, אפשר להגדיל מספר חולי חוץ לשווק את בתי החולים והרפואה הישראלית ,לפני כן לערוך כדאיות בטחונית וכלכלית, וזאת כמובן בהסתמך על כך ש"עניי עירך קודמים." בינתיים מה שידוע זה מחסור במיטות וצוות לציבור המבוטחים. מה קרה בארצנו הקטנטונת. כולם הבריאו שמאשפזים חוצניקים?

 8. ביזיון !!!!

  נמאס, נמאס, נמאס!!!
  די כבר לגישה הלוזרית הזו!!!
  במקום שישקיעו כסף בטרור שישקיעו בבריאות וחינוך.
  מלכלכים עלינו בכל העולם, דוקרים אותנו, עושים תואר על חשבוננו בכלא ועוד לוקחים לנו את המיטות בבית חולים. והכל באישור הממשלה.
  בפרסומת הבאה יגידו כמה שזה חשוב לשלם מיסים רק ישכחו לספר כמה מתוכם אנחנו מעבירים לשונאים שלנו. אנחנו עושים מעצמנו צחוק. פשוט בושה.

 9. כמה אי דיוקים יכולים להיות בכתבה אחת….

  1. כל חולה מהרשות/עזה ממומן באופן מלא מכספי הרשות , שאותם ישראל מקזזת מכספי המיסים. אין חולה שמגיע ללא התחייבות כספית, וחולים גם נשלחו הביתה או לא טופלו בהעדר התחייבות כזו.

  2. המרוויחים הגדולים ובעלי הענין בסיפור הם בתי החולים הישראלים המרוויחים מיליונים מהחולים הפלסטינים , כל בית חולים מחליט כמה חולים לקבל ומתי.

  3. גבי ברבש יגלגל את עיניו עוד הרבה פעמים, אבל רק כסף ולא שום מניע הומאני הניע אותו כשהיה מנהל בית חולים.

  4. שישראל תאפשר להכניס ציוד רפואי לבתי החולים בעזה, ותאפשר יציאת רופאים וצוותים רפואיים לקבל הכשרות – ולא תצטרך לקלוט את החולים האלה.

  ותעשו לי טובה, ואל תקשקשו לי על החמאס.
  העובדה שהם "לא בני אדם" לא נותנת לנו את הזכות לגזענות מהסוג הכי שפל.
  צריך לחזור ולהזכיר מה אנחנו היהודים עברנו?
  רק כי היינו יהודים?

 10. כל הכבוד למדינה שלנו . תעלו ותמצאו עוד מיסים כדי לדפוק את העם המטומטם שיושב בציון . הרי כולם יושבים בשקט . ולא רק פה דופקים אותנו גם בדלק גם בארנונה גם במזון גם בבתי כלא שמעודדים פעולות חבלה נגד יהודים . מסתבר שאנחנו אזרחים סוג ז

 11. צריך לארגן לנו גם מחסן גדול בבית החולים לאכסן שם את הקסמים והטילים שלנו שישראל לא תוכל להפציץ לנו תטילים
  ואז יהיה מושלם

 12. לא מבין אותכם המגיבים הנאיבים המתוקים אתם לא חיים במדינה אלא בסתם קהילה יהודית גלותית מפוחדת ואובדנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.