דף הבית > כלכלה > כחלון נגד הקואליציה: תמכו בהחלטה למיסוי דירה שלישית

כחלון נגד הקואליציה: תמכו בהחלטה למיסוי דירה שלישית

שר האוצר נעשה נואש לאור התבטאויות חברי הקואליציה ובהם ראש הממשלה לפיהם לא יתמכו בהצעתו להטיל מס נוסף על דירה שלישית. "חברי הקואליציה יצטרכו לבחור אם הם תומכים בהחלטה שמסייעת לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים או מצטרפים ליאיר לפיד"

"חברי הקואליציה יצטרכו לבחור אם הם תומכים בהחלטה שמסייעת לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים או מצטרפים ליאיר לפיד שמגן על האלפיון העליון. המטרה בתוכנית הדירה השלישית היא לפנות דירות ולהגדיל את ההצע. אנחנו כבר בחרנו, אנחנו בעד זוגות הצעירים". כך תקף כחלון את חברי הקואליציה הבוקר (א'), לאחר שאלו תקפו הצעתו להטיל מס על בעלי דירה שלישית.

כחלון. צילום: פלאש 90
כחלון. צילום: פלאש 90

השימוש של כחלון בשמו של לפיד דווקא משונה, היות והאיש ממנו זקוק כחלון לגיבוי מכל הוא דווקא ראש הממשלה נתניהו. אלא שזה התבטא בנושא בראיון לחדשות 2 וחשף כי לא יתערב למען חקיקה שכזו. בהתבטאות שרמזה להתנהגותו של כחלון בנוגע למתווה הגז, אמר נתניהו כי הוא מנוע מלקדם את החוק משום שיש לו עצמו שלוש דירות. "אני, כמו שאומרים, נמצא בניגוד עניינים", אמר ראש הממשלה.

העקיצה הפוליטית של נתניהו לכחלון מסוף השבוע האחרון מזכירה את קבורת החמור של הצעת שר האוצר הקודם יאיר לפיד לקדם מע"מ 0 למחוסרי דיור.

"נטל המס יתגלגל לשוכרים"

בשבוע האחרון החריפו חברים בקואליציה את טון המתקפות על מדיניותו של כחלון, בין היתר בסוגיית המס על דירה שלישית. בין המתנגדים הבולטים בתוך הקואליציה היה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אשר הסביר את עמדתו במהלך נאום בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת. "חוק מיסוי דירה שלישית לא יעבור את ועדת הכספים", קבע גפני. "העלאת מס הרכישה לא הובילה להוזלה של מחירי הדיור. במקום לטפל בשורש הבעיה, הפסקת ספסור המדינה בקרקעות, הגדלת ההיצע, מתעסקים במקומות הלא הנכונים".

גם מיקי זהר מתנגד. מתוך "כלכלי בלילה" 

בתחילת החודש שלחו מספר חברי כנסת מהליכוד מכתב לראש הממשלה ובו הביעו מורת רוחם מקידום יוזמתו של כחלון. "אזרחי ישראל זקוקים למרחב נשימה ומרוץ המיסוי שנעשה בחודשים האחרונים הוא מדאיג", כך תקפו עשרה ח"כים מתוך הקואליציה את יוזמת כחלון למיסוי בעלי דירה שלישית בפנייה אל ראש הממשלה. במכתב, אותו יזמו חברות הכנסת שרן השכל ונורית קורן (ליכוד), דרשו הח"כים מראש הממשלה להוציא את ההצעה מחוק ההסדרים.

"איננו מסכימים עם הנחת האוצר כי מיסוי דירה שלישית יגרום למכירת 50 אלף יחידות דיור", כתבו הח"כים, והוסיפו כי לדעתם "נטל המס יתגלגל לפחות בחלקו אל השוכרים ויוביל לעליית מחירים בשוק השכירות בישראל".

הח"כים תקפו אף את הנחת האוצר לפיה מכירת דירות להשכרה תגרום להגדלת ההיצע: "מכירת דירות להשכרה תיצור היצע קטן ועלייה גדולה בביקושים אשר תוביל לעליית מחירי בשוק השכירות".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

מובילאיי פלאש 90

חשד: ישראלים הרוויחו מעסקת מובילאיי באמצעות שימוש במידע פנים

הרשות לניירות ערך באמריקה הגישה תביעה נגד שני ישראלים. החשד: השניים ידעו מבעוד מועד על המגעים בין חברת אינטל למובילאיי ורכשו את מניות מובילאיי בטרם ביצוע העסקה. נכסיהם הוקפאו זמנית

תגובה אחת

 1. הדמוקרטיה הקיקיונית של ישראל חושפת את פרצופה המכוער.

  "נבחרינו" = חבורת אפסים אנוכיים שנמצאת בשלטון בשביל
  הקריירה, תחנת ביניים בדרך לג'וב מפנק אצל הטייקונים.

  בג"ץ עלוב עסוק בזכויות הטרור, קדושת חיי מחבלים
  אין להם זמן להתעסק עם קניית שלטון בכסף (לוביסטים)
  ע"י בעלי הון.

  התוצאה : נבחרינו עובדים בשביל מי שמשלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.