דף הבית > אקטואליה וחדשות > יעלון נגד המל"ל: "אין צורך בצוללות"

יעלון נגד המל"ל: "אין צורך בצוללות"

מלחמת הגרסאות בפרשת הצוללות נמשכת: "התנגדתי נחרצות להגדלת צי הצוללות של חיל הים"

התייחסות ראשונה של שר הביטחון לשעבר משה יעלון לפרשיית הצוללות: "התנגדתי להגדלת צי הצוללות של חיל הים בשלוש צוללות נוספות", כך כתב הערב (ה') בעמוד הפייסבוק שלו.

יעלון הוסיף כי "באותה עת, מטעמים מבצעיים, ארגוניים וכלכליים, לא היה לצה"ל צורך בכך, ואף לא בשנים הקרובות – ועמדתי התבססה גם על סמך עבודת מטה מקצועית, מעמיקה ומקיפה שבוצעה בצה"ל ובמשרד הביטחון.

"איני יודע מה נעשה ומה נחתם לאחר עזיבתי את משרד הביטחון, אך פרסומיו של רביב דרוקר בנושא מטרידים מאוד, ומחייבים בדיקה מקיפה של הגורמים הרלוונטיים. תיאור השתלשלות הדברים המתוארת בהודעת המל"ל, הוא חסר ואינו משקף את המציאות כהווייתה".

יעלון הוסיף עקיצה לנתניהו, שנמצא איתו בימים אלו תחת עינו של המבקר בעקבות כשליהם המשותפים במבצע "צוק איתן", ואמר כי פרטי תחקירו של דרוקר "מטרידים".

מתוך 'הפטריוטים' היום (ה')

תגובת יעלון הגיעה בעקבות הפרסום החריג של המועצה לביטחון לאומי (המל"ל), שחשפה את השתלשלות הליכי ההחלטה והרכש, לאחר שעלו טענות לפיהן פרקליטו של רה"מ, עו"ד דוד שמרון, עובד עם החברה מאחורי העסקה.

בהודעת המועצה נכתב: "לנוכח הטענות הנמשכות באמצעי בכלי התקשורת, המל"ל מבקש להבהיר שמערכת הביטחון הייתה מעורבת בכל שלבי רכש הצוללות, ותהליך הרכש שהתנהל היה תקין לחלוטין".

מוקדם יותר היום השיב גם ראש הממשלה נתניהו לטענות נגדו ואמר כי נודע לו על הקשר בין שמרון ובין החברה הגרמנית רק לאחר פניית ערוץ 10 אליו.

אולי יעניין אותך גם

חשודים בתקיפת ערבים מובאים לבית המשפט. צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

דיווח: צעיר ניסה לשים קץ לחייו במהלך חקירות שב"כ

כתבי אישום הוגשו היום (א') נגד שישה צעירים וקטינים בחשד לתקיפת ערבים בבאר שבע. עוה"ד של הנאשמים: "לפחות אחד מהנחקרים ניסה לשים קץ לחייו במהלך החקירות, בעקבות לחצים קשים"

תגובה אחת

  1. מר יעלון,,,גם השתלשלות העניינים על פי מתווה הדרך שלך בנושא החייל מחברון, דורשת בדיקה בלתי תלויה ורצינית ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.