5:50 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > כלכלה > יחסי ישראל-ארה"ב: מסחר בעלייה

יחסי ישראל-ארה"ב: מסחר בעלייה

ההכנות לקראת נחיתתו של נשיא ארה"ב טראמפ בעיצומן, זמן מצוין לבדוק את קשרי המסחר של ישראל עם המעצמה הגדולה בעולם

לקראת ביקורו של הנשיא טראמפ בשבוע הבא בישראל, מכון הייצוא הישראלי מפרסם היום (ד') נתונים חדשים על יחסי הסחר עם ארה"ב. מבין כלל מדינות העולם, ארה"ב הינה מדינת הסחר החשובה ביותר של ישראל והיא מדורגת כיעד היצוא הגדול ביותר ומקור היבוא המועדף.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: אבי אוחיון, לע"מ
שותפות כלכלית גדולה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורה"מ בנימין נתניהו. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

במהלך הרבעון הראשון של 2017 גדל יצוא הסחורות מישראל לארה"ב בשיעור של כ-5%  לסך של כ-3.1 מיליארד דולר. היקף הסחר של ישראל וארה"ב, הסתכם בשנת 2016 בכ-19 מיליארד דולר כאשר היקף הייצוא עומד על כ-11.6 מיליארד דולר, הגבוה ביותר מאז 2010, והיקף הייבוא הסתכם בכ-7.4 מיליארד דולר. במהלך השנה החולפת ענפיי הייצוא של ישראל היו מגוונים ורשמו עליות בכל הפרמטרים.

כך למשל יצוא הציוד הרפואי, רשם עלייה של 23% והגיע להיקף שיא של  כ-690 מיליון דולר. יצוא רכיבים אלקטרונים עלה בשיעור של כ-5% להיקף של כ-920 מיליון דולר, ויצוא התרופות לארה"ב רשם גידול של כ- 4% והסתכם בהיקף של כ-3.3 מיליארד דולר. מעבר לייצוא הסחורות נאמד יצוא השירותים העסקיים מישראל לארה"ב על סך של כ-9 מיליארד דולר וכולל בעיקר שירותי תוכנה ומו"פ.

ממשיכים לפתח את הקשרים עם ארה"ב . השר אלי כהן . צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ממשיכים לפתח את הקשרים עם ארה"ב . השר אלי כהן . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הכלכלה אלי כהן התייחס לחשיבות הברית העסקית של ישראל עם המעצמה הגדולה בעולם ואמר: "ארה"ב הייתה מאז ומעולם שוק היעד החשוב ביותר ליצוא הישראלי. המשרד פועל להרחבת והגדלת היצוא לשוק זה במטרה להגיע ליעד המרכזי של הגדלת היצוא מעל ה- 100 מיליארד דולר בשנה".

רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא התייחס למצב הכלכלי של ארה"ב: "ההתאוששות במשק האמריקאי באה לידי ביטוי בנתוני היצוא של  ישראל לארה"ב. אנו מעריכים כי שנת 2017 תצביע על עליה נוספת בהיקפי היצוא לשוק האמריקאי על רקע המשך הגידול ביצוא ההייטק, הכימיקלים, שירותי תוכנה ומחשוב ומו"פ".

בנימין גל

בנימין גל

בנימין גל

אולי יעניין אותך גם

WhatsApp Image 2017-05-25 at 08.40.33

הבחירות להסתדרות: ביהמ"ש הורה לחדש ספירת הקולות

מכה ליחימוביץ'? השופט איתן אורנשטיין שעצר אמש את ספירת הקולות בהסתדרות דן בצהריים בעתירה של יחימוביץ' על אי-סדרים קשים בבחירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.