17:38 18/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טורקיה זועמת: גרמניה הכירה בשואת הארמנים

טורקיה זועמת: גרמניה הכירה בשואת הארמנים

הפרלמנט הגרמני הצביע בעד ההחלטה, אנרקה בתגובה החזירה את השגריר ומצב הפליטים עולה לסדר היום

הפליטים יחזרו לאירופה? הפרלמנט הגרמני הצביע אתמול (ה') בעד הכרה בטבח בעם הארמני על ידי הכוחות העות'מניים כרצח עם. זאת, חרף אזהרת נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן, כי ינתק את היחסים על גרמניה במקרה שתחליט על צעד זה.וכבר היום השיב את שגריר טורקיה בברלין לארצו

הצעת החוק, אף שטרם התקבלה בפרלמנט, נקראת "זיכרון והנצחה של שואת הארמנים ושל מיעוטים נוצרים אחרים ב-1915 ו-1916", ובכך כבר כוללת ממילא את ההכרזה על רצח עם בכותרתה, שימוש מילולי שמרתיח את ארדואן.

ההצבעה עלתה בעיתוי בעייתי, כשגרמניה ואירופה זקוקות לעזרת טורקיה, על מנת לבלום את זרם המהגרים שהגיע לשיא. הצעת החוק עשויה להוביל לחוסר שליטה בכמות המהגרים שמגיעים, ומכאן שהנושא מצית מתחים רבים בין השמאל והימין בגרמניה.

ארמניה דורשת מזה זמן הכרה בינלאומית בשואה שנעשתה להם, אבל באנקרה דוחים את השימוש במילה "שואה" כמתארת את הרציחות במלחמת העולם הראשונה. לטענתו, זו הייתה טרגדיה שבה מתו מספר שווה של טורקים וארמניים.

בדיון שנערך באולפן "הפטריוטים" עו"ד יורם שפטל קרא להצדיע לגרמנים על קבלת ההחלטה. "היינו צריכים להיות העם הראשון שמכיר בשואת הארמנים כבר לפני ששים שנה. אנחנו העם היחיד שעבר באמת את הגרועה שבשואות".

ארי שמאי, חבר הפאנל, אמר שלו היה ראש הממשלה לא היה מכיר בשואת הארמנים. "לנו אין אינטרס להכיר בשואת הארמנים, כי זו השואה שלנו. לגרמנים יש אינטרס, כי זו לא רק השואה שלנו", הוסיף.

 

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

WhatsApp Image 2017-08-18 at 17.07.39

פינלנד: מספר תושבים נדקרו בעיר טורקו, הדוקר נורה

משטרת פינלנד מדווחת על מס' בני אדם שנדקרו במרכז העיר שבמערב המדינה. החשוד נורה ברגלו, הרקע בבדיקה