10:35 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > דעות > חשיפת שקריה (האחרונים) של חנין זועבי

חשיפת שקריה (האחרונים) של חנין זועבי

חברת הכנסת זועבי, במיוחד בשבילך - המדריך לתייר בעזה. כדאי שתבדקי את העובדות לפני שאת משקרת מעל בימת הכנסת

לפני ימים ספורים טענו בפני חברת הכנסת חנין זועבי אודות הפיגוע בבית קפה בתל אביב. זעקה זועבי את זעקתם של תושבי עזה המסכנים וטענה כי "בעזה אין בתי קפה ואין בתי ספר".

אין זו הפעם הראשונה שחברת הכנסת זועבי משקרת מעל בימת הכנסת או בכל מקום אחר, ומתפקידינו לחשוף את השקר הגס הזה כמו גם שקרים נוספים שמופנים כלפי מדינת ישראל ואזרחיה.

ArcMed Hotel in Gaza
מלון ArcMed בעזה.

ראשית לידיעה, מבחינת השכלה, שיעור יודעי קרוא וכתוב בקרב האוכלוסייה הפלשתינית נכון לשנת 2015 עומד על 98.2%, יותר ממדינת כווית העשירה (96.2%), לבנון (93.9%) ואף יותר ממדינת ישראל (97.8%, נכון לשנת 2011). קשה להבין כיצד אחוז גבוה זה מתקיים ללא מוסדות השכלה.

כמו כן, ברצועת עזה קיימים 6 משרדים מחוזיים לחינוך מתוך 22 משרדים בשטחי הרשות הפלשתינית, ואלה מפעילים מעל ל-70% של מוסדות ההשכלה ברצועת עזה. השאר מופעלים על ידי אונר"א או בתי ספר פרטיים. מבחינת מוסדות להשכלה גבוהה, ברשות הפלשתינית קיימות 10 אוניברסיטאות ו-32 מכללות.

ברצועת עזה בלבד מופעלים 8 מוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטת אל אקצא, אוניברסיטת א-זהאר, האוניברסיטה הפתוחה אל-קודס, אוניברסיטת עזה, האוניברסיטה האיסלאמית של עזה, הקולג' הטכנולוגי הפלשתיני, האוניברסיטה של פלשתין, המכללה האוניברסיטאית המדעית).

לאלה מכם השואפים לבלות ברצועת עזה, ניתן לקחת חדר במלון המפואר רוטס בעיר, להנות מחדר הכושר או מהמסעדה המפוארת במלון. למי שידו אינה משגת, יכול לבחור במלון גרנד פאלאס ולהנות מנופו המדהים של הים התיכון.

עם זאת, לנופש המשפחתי המושלם כדאי לבחור במלון ארכמד אל-מרשל עזה. מומלץ לקחת חדר עם מרפסת.

עד לא מזמן (2010) יכלו ילדי עזה להנות גם מפארק המים בעיר, אולם פארק זה נסגר על ידי אנשי הדת בעיר, בשל ההשתכשכות המשותפת של גברים ונשים במים.

המסעדה היוקרתית "שורשים", עזה. צילום: טום גרוס
המסעדה היוקרתית "שורשים", עזה. צילום: טום גרוס

בערב תוכלו להזמין משלוח מהמסעדה האיטלקית שמעידה על עצמה כבעלת האוכל האיטלקי הטוב ביותר במזרח התיכון לה-קוארטו סטאגיוני (טלפון למשלוחים 08-2847114).

ניתן גם לצאת ל"קפה דליס" המציעה אוכל ים תיכוני ואסיאתי ברחוב עז א-דין אל קסאם.

לאוהבי המתוקים שבינינו מומלץ לגשת ל'ממתקי ערפאת' (حلويات عرفات) ברחוב אל-וואהדה שנחשבת לאחת ממקומות המבוקשים ביותר לדברי מתיקה בעיר.

לסיכום, לתשומת ליבה של חברת הכנסת זועבי. במידה ואת רוצה לשטוח את טענותיך כלפי הפלשתינים המסכנים – כדאי שתבדקי את העובדות.

למרות הסגר המצרי-ישראלי, השכלה קיימת ברצועת עזה. ההשכלה הגבוהה קיימת ברצועה דווקא החל משנת 1967 (עד אז, בתקופת השלטון המצרי, לא היה קיים שום מוסד להשכלה גבוהה ברצועת עזה).

מקומות בילוי קיימים ברצועה ובעיקר בעיר עזה גופא.

עם זאת, חייהם של העזתים יכלו להיות טובים בהרבה, במידה והיו מעדיפים שלטון פרודוקטיבי הפועל לטובת האזרחים וקידום המדינה ולא שלטון איסלאמי הפועל למען עצמו.

איתמר צור

איתמר צור

תחקירן פורום קדם למזרחנות והסברה, פובליציסט ועובד חברת הייטק

אולי יעניין אותך גם

התעקש להיפגש עם ארגוני השמאל הקיצוני. זיגמר. צילום:  פלאש 90

גרמניה מודל 2017: מה הם רוצים מאתנו? | דעה

אחרי פרשת "גבריאל-שוברים שתיקה": יש להביט לגרמניה בלבן של העיניים ולהחזיק אצבעות לקראת הבחירות בספטמבר הקרוב

4 תגובות

  1. מנחם קדישמן

    בעזה אין שום דבר משגשג לא היי טק לא פיתוחים של דברים טכנולוגיים לא בניינים יפים ומפוארים, לא יצא מעזה גם זוכי פרסי נובל וגם לא איזה סופר דגול או ספורטאי מצטיין . זה למה ? כי אתם משקיעים את הכסף בבניית מנהרות טרור ומנסים בכל כוחכם להרוס, להשמיד ולהחריב את העם היהודי למרות דגם לזה אין לכם סיכוי ומפה דווקא נובעת הטיפשות כי אם הייתם יוצאים לרחובות כמו במצרים טוניס ואפילו סוריה ומנסים להפיל את השלטון האכזרי והגרוע שלכם אולי היה יוצא ממכם משהו חיובי ותאמינו לי שהראשונים שיעזרו לכם זה אנחנו .

  2. עוברות שמודות. ממתי יש לעובדות תוקף כלשהו? הם מד"כ לא משרתים כלום, אז שילכו ל……..לנו חשוב האג'נדה והנרטיב המשרת אותו. גם באקדמיה עובדות אאוט, אג'נדה ונרטיבים עליזים אין..

  3. מה המקור של המידע הזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.