מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > כלכלה > ח"כים מהקואליציה נגד יוזמת כחלון

ח"כים מהקואליציה נגד יוזמת כחלון

שרן השכל ונורית קורן פנו לראש הממשלה בדרישה להוציא את יוזמת המיסוי על דירה שלישית מחוק ההסדרים. "נטל המס יוביל לעליית מחירים בשוק השכירות בישראל"

"אזרחי ישראל זקוקים למרחב נשימה ומרוץ המיסוי שנעשה בחודשים האחרונים הוא מדאיג", כך תקפו עשרה ח"כים מתוך הקואליציה את יוזמת כחלון למיסוי בעלי דירה שלישית בפנייה אל ראש הממשלה. במכתב, אותו יזמו חברות הכנסת שרן השכל ונורית קורן (ליכוד), דרשו הח"כים מראש הממשלה להוציא את ההצעה מחוק ההסדרים.

גם מיקי זהר מתנגד. מתוך "כלכלי בלילה" 

"איננו מסכימים עם הנחת האוצר כי מיסוי דירה שלישית יגרום למכירת 50 אלף יחידות דיור", כתבו הח"כים, והוסיפו כי לדעתם "נטל המס יתגלגל לפחות בחלקו אל השוכרים ויוביל לעליית מחירים בשוק השכירות בישראל".

הח"כים תקפו אף את הנחת האוצר לפיה מכירת דירות להשכרה תגרום להגדלת ההיצע: "מכירת דירות להשכרה תיצור היצע קטן ועלייה גדולה בביקושים אשר תוביל לעליית מחירי בשוק השכירות".

את המכתב סיכמו חברי הכנסת בדרישה להסיר את הצעת החוק מחוק ההסדרים.

ח"כים נגד יוזמת כחלון למיסוי דירה שלישית
ח"כים נגד יוזמת כחלון למיסוי דירה שלישית

בין הח"כים בקואליציה שמתנגדים ליוזמת כחלון: יהודה גליק, מיקי זוהר, אמיר אוחנה, אורן חזן, ויו"ר הקואליציה דוד ביטן מהליכוד, שמתנגד אף הוא. עוד מתנגדים גם חברי הכנסת יעקב מרגי ודוד גואטה מש"ס. בחדרים סגורים, גם שרים אומרים כי מדובר בחקיקה בעייתית.

אם נתניהו יקבל את דרישת הח"כים,  כחלון יאלץ לעבור משוכה גבוהה על מנת ליזום מהלך דומה. מנגד, אם נתניהו יותיר את גזירת כחלון על כנה, יאלצו חברי הכנסת המתנגדים להצביע בעד המיסוי – כחלק מהמשמעת הקואליציונית.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

חדר בריחה

כמה עולה להקים חדר בריחה?

תופעת חדרי הבריחה כובשת את ישראל, והופכת לתעשייה של ממש. אבל מה הופך את התופעה לכל כך מצליחה? כמה היא רווחית? והאם השוק הזה לקראת מיצוי? 'כלכלי בלילה' עם התשובות

2 תגובות

  1. כל החכי"ם שהם בעלי עשר דירות, מתנגדים לחוק המיסוי על דירה שלישית, החוק יפגע בהכנסתם החודשית, שלהם ובני משפחתם.

  2. כל הכבוד לכם אני חבר ליכוד שמברך אותכם אני מקווה שראש הממשלה יעצור את הגזרה הזאת כחלון מתנהג כמו דיקטטור אנחנו נילחם יום ולילה עד שכחלון יהיה מחוץ לממשלה לפיד כבר מוביל ולדעתי בזלזול הזה של כחלון בעם אנחנו נדבר בכלפי לא ניתן למדינה שלנו להתנהל ע"י דיקטטורה תחשוב ראש הממשלה העם רוצה צדק ויושר זאת הפנסיה שלנו אין אופציה אחרת יש המון דירות בחיפה למכירה החל מ 250000 שקל יש המון דירות בבניה יש מספיק מיסים תנו לנו לחיות בכבוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.