מבזקים

דיווח: נדחו טענות נתניהו על צוק איתן

רבנים יוצאים למאבק על הטהרה

דובר הבית הלבן: טרם נתקבלה החלטה באשר להעברת השגרירות לירושלים

אושר: אסירים יוכלו להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

משפחת אזריה סירבה למאסר של שנה וחצי

הישראלים שנלחמים נגד ישראל

תמונה: ח"כ איוב קרא הושבע כשר בלי תיק בממשלה

חייל נפצע באורח קל מרסיס סמוך למבוא שילה

ראש הממשלה יקיים שעת שאלות בכנסת ביום רביעי

3 פצועים מירי בראשון לציון - הרקע פלילי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור"

"חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור"

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט שיבח את יחידת "דובדבן" שזכתה היום לציון לשבח על פעילותה בשנה האחרונה. "אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד"

"אתם היום חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור. אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל".כך אמר היום הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, בטקס הענקת ציון לשבח ליחידת דובדבן על פעילות בשנה האחרונה. הטקס נערך בבסיס היחידה.

איזנקוט ציין כי בעבר השתתף בעצמו בטקס הענקת ציון לשבח ליחידה: "יחידת 'דובדבן' מציינת 30 שנים ליום הקמתה. הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת 'דובדבן' הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים" והוסיף כי "למעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ״ל נותן ציון לשבח ליחידת 'דובדבן'".

איזנקוט בטקס הענקת צל"ש ל'דובדבן'. צילום: דובר צה"ל
איזנקוט בטקס הענקת צל"ש ל'דובדבן'. צילום: דובר צה"ל

"בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת 'דובדבן' ולהוביל את הלחימה בטרור", אמר הרמטכ"ל.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף אורי גורדין, מפקד חטיבת "הקומנדו", אלוף-משנה דוד זיני, מפקד יחידת "דובדבן" בשנתיים החולפות, אלוף-משנה קובי הלר (המשמש כיום כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה), מפקד יחידת "דובדבן", סגן-אלוף ע', מפקדי היחידה ולוחמיה.

הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם.

יחידת "דובדבן" הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור. יחידת "דובדבן" פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

BDS

"לא רצויים פה": פעילים פרו ישראלים הותקפו בבריסל

היום (ב') התקיים כנס בפרלמנט האירופי במטרה להיאבק בחרם על ישראל, מנגד קיימה תנועת ה-BDS כנס משלה נגד פעילות ההסברה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.