22:30 29/04/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > זהבה ושלושת האישומים

זהבה ושלושת האישומים

"החתונה הסודית" בהר הבית הוכיחה בפעם המי יודע כמה את חד הצדדיות של השמאל. כנראה לא שמעו שם על המשפט "נאה דורש נאה מקיים"

הר הבית בידנו, את המשפט הזה השמאל טרם הפנים למרות שחלפו כמעט יובל שנים מאז נאמר וריגש מדינה שלמה. לפני מספר ימים נערכה על ההר חתונה יהודית, הידיעה על כך הופצה לאמצעי התקשורת שהחלו בדיווחים אינסופיים שנראו פחות כדיווחים ויותר כהתססה וליבוי הרוחות.

מי שלא שוקטת על שמריה כשאירועים מסוג זה מתרחשים ומלבה את האש בפוסטים משלה היא ח"כ זהבה גלאון. לא יודעת לכמה מכם יצא לקרוא את הפוסטים יפי הנפש שהיא מרבה לכתוב, אך לי יצא ולא מעט. התחושה שחוזרת על עצמה בכל פעם שאני קוראת את מילותיה היא אחת: אגרוף בבטן.

מתוך דף הפייסבוק של ח"כ גלאון
מתוך דף הפייסבוק של ח"כ גלאון

אתמול התייחסה גלאון, איך לא, לחתונה בהר הבית. תחילה היא קבעה שיש פה חבורה מטורללת שרוצה להקים בית מקדש שלישי ועל הדרך להפוך את הסכסוך בינינו לבין הערבים מסכסוך לאומי לסכסוך דתי. אחר כך היא דרשה להפסיק את המימון שהמדינה נותנת לאירגונים של שוחרי מקדש, ביניהם "מכון המקדש" ו"המכון ללימוד מחקר ובניין המקדש". לבסוף כתבה שהיא תומכת בזכות הפולחן של יהודים על הר הבית אך ביקשה לעשות אבחנה בין הזכות לבין היכולת לממש את הזכות כרגע.

כשהגעתי לסוף הפוסט, הרגשתי בפעם המי יודע כמה את מה שהשמאל מצטיין בו כבר שנים: חד צדדיות מקוממת שמצליחה לזעזע בכל פעם מחדש. מה היה קורה לו יהודי מבני עמנו היה מכנה את המוסלמים שעולים להתפלל באל אקצה חבורת מטורללים ובז להם על אמונתם הגורסת כי משם עלה הנביא מוחמד השמיימה. רוצים רמז? קבלו: המדינה היתה בוערת.

תוסיפו לכך שגלאון עדיין חושבת שהסיכסוך הוא לאומי ומביעה את חששה שעליית יהודים להר תהפוך את הסיכסוך לדתי, מה שמוכיח שאפילו הפיגועים המזעזעים בשם דת האיסלאם על אדמות אירופה לא הצליחו להעיר את השמאל מתרדמתו העמוקה בה הוא שרוי. האסלאם רוצה לחסל את תרבות המערב ולשלוט על העולם: בירושלים, בפריז, בבריסל, באיסטנבול ובניו יורק.

זה לא הר הבית, לא היעדר אופק מדיני, לא היאוש, לא תשתיות רעועות, ואפילו לא "הכיבוש" אלא שינאה תהומית הנובעת מקנאות דתית נגד יהודים ונגד המערב בכלל.

גלאון גם מיהרה לפנות אל היועץ המשפטי לממשלה בבקשה להקפיא באופן מוחלט את מימון ארגוני המקדש. פתאום מפריע לה שמדינה מממנת מטרות פוליטיות. כשמדובר בבצלם, בשוברים שתיקה ובקרן החדשה, ארגונים שחותרים תחת מדינת ישראל זוכים למימון ממדינות זרות ומהווים סכנה בפעילותם, זה מקובל עליה לחלוטין. אבל כשמדובר בארגונים שקשורים לשורשיו של העם היהודי, בין אם אתה אדם מאמין ובין אם לא, היא מזדעזעת לחלוטין. 

אי אפשר שלא לדמיין מה היה מתרחש פה לו מישהו היה מעיז לומר לציבור הערבי המאמין שיש לו את זכות הפולחן באל אקצה אך כרגע לא ניתן לאפשר לו למלא זכות זאת. הפוסט של גלאון שופע בהלקאה עצמית מלא ברצון לדכא את בני עמה ובמקביל מתחנף באהדה לצד השני ותומך בו, תוך השפלה, זלזול ורמיסה של בני עמה שלה.

למזלנו, היא מייצגת מיעוט נכחד, גם אם קולו של המיעוט נשמע חזק בתקשורת, בסופו של יום יש פה רוב שפוי שלא נותן להד התקשורתי לנהל אותו ולשחד אותו במניפולציות עלובות.

בנימה קצת אופטימית: מזל טוב לזוג שנישא בהר הבית, שיזכו לחיים טובים שלווים ומלאי אהבה.

ליאת כרמון

ליאת כרמון

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

דיווח ערבי: ישראל תקפה בקונייטרה

כלי תקשורת ערביים דיווחו על פיצוצים שנשמעו באזור בסיס של צבא סוריה, כתוצאה מתקיפה ישראלית. לפני יומיים השמיד צה"ל נשק איראני שיועד לחיזבאללה באזור דמשק

תגובה אחת

  1. השמאל סובל ממחלה הנקראת שנאה עצמית
    שנאה עצמית היא אי-שביעות רצון בולטת של אדם מעצמו. לעתים נעשה שימוש בביטוי גם לתיאור מצב של אי-שביעות רצון בולטת של אדם מקבוצה חברתית שאליה הוא משתייך. שנאה עצמית אתנית, למשל, מתבטאת בביקורת חריפה שאדם מביע כנגד קבוצת המוצא שלו. שנאה עצמית יכולה לנבוע מכך שהאדם רואה בעצמו או בקבוצתו תכונות שליליות שעמן אין הוא יכול להזדהות, או שהוא בז לעצמו או לקבוצתו כתוצאה מכישלון מתמשך. לעתים השנאה נובעת מהפנמת היחס של אחרים כלפיו. שנאה עצמית עלולה להוביל לתסביכי נחיתות, וכן לדיכאון, לבדידות, לייאוש, לפגיעה עצמית ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.