21:06 23/07/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ועידת השלום – ללא ישראל וללא הפלשתינים

ועידת השלום – ללא ישראל וללא הפלשתינים

נתניהו נגד ועידת השלום: "שלום לא עושים בכפייה"

מחר תתכנס ועידת שלום עם 29 מדינות בסופה יכירו הצרפתים במדינה פלשתינית. יוזם הוועידה הוא שר החוץ ז'אן-מארק איירו, שביקר לאחרונה באזור ונפגש עם בכירים ישראלים וערבים. ארבעת חברות הקוורטט למזרח התיכון – רוסיה, ארה"ב, האו"ם והאיחוד האירופי – יתר החברות הקבועות במועצת הבטחון של האו"ם, מדינות ערביות מוסלמיות ואירופאיות נוספות יטלו בה חלק.

על פי היוזמה, שרי החוץ וחברי המשלחות יקדמו מסגרת למשא ומתן בין ישראל לרשות הפלשתינית – שלא הוזמנו לוועידה – שיוביל להסכם סופי עד לסוף השנה.

עד כה החליפו ממשלת ישראל והרשות הפלשתינית בראשות אש"ף מהלומות דיפלומטיות בהן האשימו זו את זו בכשלון תהליך השלום. נתניהו תקף את היוזמה הצרפתית וקרא לאבו מאזן לקדם את תהליך השלום במשא ומתן ישיר.

מנגד, ראש הממשלה הערבי בירך על היוזמה הערבית והציב את הקפאת הבנייה בהתנחלויות כתנאי לפתיחת המשא ומתן. ההסתה הערבית נגד ישראל, כאמור, נמשכת כל העת.

בדיון שנערך באולפן הפטריוטים, אמר הפאנליסט ארי שמאי כי שני הצדדים אינם מעוניינים להגיע להסכם: "לו הפלשתינים היו אומרים שהם רוצים מו"מ ישיר, נתניהו היה אומר שהוא רוצה ועידה".

גלית אטרביאן דיסטל הזכירה לו כי אחד מתנאי הוועידה הוא כי במידה והמדינות לא יגיעו להסכמה, הצרפתים יכירו במדינה פלשתינית. "זאת אומרת שהפסדנו מראש. היית נכנס לעסקה כזאת?", שאלה.

בני רבינוביץ' סיכם את הדיון ושאל האם ישראל אכן רוצה שלום או לא. "כשאני רב עם מישהו ואני רוצה להגיע לשלום, אני אגיע לשלום. אין פה רצון משני הצדדים", אמר.

 

הפטריוטים

הפטריוטים

אולי יעניין אותך גם

גלעד ארדן

ארדן: "התנהגות הח"כים הערבים – עבירה פלילית"

השר לביטחון הפנים התראיין ל'לפני כולם', עמד מאחורי ההחלטה להצבת המגנומטרים בהר הבית ותקף את חברי הכנסת הערביים. "פעילותם המסיתה גורמת לשפיכות דמים"