מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > כלכלה > ועד עובדי קק"ל דורש: להדיח את מנכ"ל קק"ל

ועד עובדי קק"ל דורש: להדיח את מנכ"ל קק"ל

הדרישה מגיעה לאחר ראיות אליהן נחשפו ועד העובדים, לפיהן המנכ"ל שלח חוקרים פרטיים לעקוב אחרי עובדי הארגון

ועד עובדי קק"ל דורש היום להדיח מיידית מתפקידו את מנכ"ל קק"ל, מאיר שפיגלר, בעקבות ראיות שמצאו, לכאורה, לביצוע מעקבים אחר עובדי קק"ל על ידי חוקרים פרטיים שנשכרו על ידו. כל זאת לאחר התעלמות של המנכ"ל שפיגלר מחוקי העבודה הקיימים במדינת ישראל ויצירת סביבת עבודה עויינת לעובדי הארגון. חוות דעת משפטית שבדקה את הראיות, שנחשפו לאחרונה לבכירי ועד עובדי קק"ל, קבעה כי מדובר בפעולות לא חוקיות לכאורה, שנעשו בחוסר תום לב, בלי להזהיר את העובד או לבצע את כל הפעולות הסבירות שניתן לבצע באופן חוקי לפני פניה לצעדים קיצוניים כפי שנעשו על ידי המנכ"ל.

מאיר שפיגלר. צילום: ארכיון קק"ל
מאיר שפיגלר. צילום: ארכיון קק"ל

דרישה זו להדחה מיידית, באה לאחר סכסוך פנימי שנמשך מזה מספר חודשים בין ועד עובדי קק"ל מול מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר. ועד העובדים טוען כי העובדים חשופים בשגרת העבודה להשפלות, הטרדות והתעמרות מצידו של המנכ"ל המכהן. לטענתם, שפיגלר אף בחר לבצע פעולות לא חוקיות, לא אתיות ולא מוסריות בכדי להביא לפיטוריהם של עובדים – תוך שימוש בהאשמות לשחיתות כמסך שווא.

ישראל גולדשטיין, יו"ר ועד עובדי קק"ל מסר: "התנהלות המנכ"ל בזויה ואינה ראויה לכל מקום עבודה באשר הוא. מעבר להתנהלות בניגוד לדין, תוך רמיסת ההסכמים הקיבוציים, עברות על החוק – יצירת סביבת עבודה עוינת כלפי עובדים ללא הצדקה והתנהלות עבריינית, הם פשוט לא לגיטימיות. כל טענה כנגד כל עובד יכולה להישמע, להיבדק ולהיות מטופלת בדרכים נאותות וראויות.

לתדהמתנו גילינו כי שפיגלר שכר חוקרים פרטיים לעקוב אחר העובדים בארגון בכדי להוכיח כי אינם מבצעים את עבודתם. הועד לא ייתן את ידו להתנהלות עבריינית שכזו ולהפיכת מקום העבודה לבלתי נסבל עבור כל העובדים אותם אנו מייצגים".

כבר באפריל 2015 דיווח עיתון 'כלכליסט' כי מבקר המדינה העביר חומרים ליועץ המשפטי לממשלה, מהם עולה חשד לפלילים מצד בכירי קק"ל, המנכ"ל מאיר שפיגלר ויו"ר עמית אלי אפללו, וכי המבקר הגיש בקשה לבחינת פתיחה בחקירה. על פי החשד, אפללו ושפיגלר הבטיחו לכאורה לפני הבחירות לראשי רשויות מקומיות, שיממנו את הקמתם של פרויקטים שונים וזאת תמורת סיוע לבחירתם של "כולנו" ו"הליכוד" לכנסת. כאשר בתמורה, יובטח המשך כהונתם בקק"ל או במשרה בכירה אחרת.

ממנכ״ל קק״ל מאיר שפיגלר נמסר אז בתגובה: "צר לי שגורמים אנונימיים מפיצים כזבים. בכל תפקידי אני תמיד פועל למען הציבור תוך הקפדה על כללי המנהל התקין. ככל שיהיה צורך אני אתעמת בעניין מול כל מי שיידרש".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

חדר בריחה

כמה עולה להקים חדר בריחה?

תופעת חדרי הבריחה כובשת את ישראל, והופכת לתעשייה של ממש. אבל מה הופך את התופעה לכל כך מצליחה? כמה היא רווחית? והאם השוק הזה לקראת מיצוי? 'כלכלי בלילה' עם התשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.