13:55 23/05/2017
דף הבית > אשת חיל > ויקיפדיה: מחבלים כן, דפנה מאיר הי"ד לא

ויקיפדיה: מחבלים כן, דפנה מאיר הי"ד לא

"לא עוברת את הסף", כך הסבירה עורכת באנציקלופדיה הווירטואלית את החלטת הקהילה למחוק את הערך על שמה של הנרצחת

אתמול(ב') נחתם גורל ערך הויקיפדיה של דפנה מאיר הי"ד, לאחר שבתום ההצבעה בקהילת העורכים, 39 עורכים תמכו בהסרת הערך לעומת 29 עורכים. בעקבות תוצאות ההצבעה הוסר הערך מהאנציקלופדיה המקוונת.

דריה קנטורי, עורכת ויקיפדיה שהצביעה בעד מחיקת הערך, הגיע לאולפן "לפני כולם" וסיפרה על הליך ההצבעה. "גם עורכים שהצביעו בעד מחיקת הערך, עשו זאת ממניע מאוד ברור. לא כל ערך נכנס לוויקיפדיה. יש ערכים מאוד מסוימים שיכולים להיכתב".

ראיון עם עורכת שהצביעה בעד המחיקה. מתוך 'לפני כולם' עם שרון גל

קנטורי ציינה בלקוניות כי "חייה של דפנה היו מלאים בפעילות מבורכת ומדובר בטרגדיה קשה מנשוא", אך לא הצליחה לסבר את האוזן באשר לסיבה בגללה הערך על דפנה הוסר.

לדבריה, "יש כל סוג מידע, מקום להיות בו. כקהילת ויקיפדיה החלטנו שיש סף מסוים של ידע שיכול להיכנס לאנציקלופדיה".

"כל אחד מהערכים יש דיונים שלמים. כל מי שמרגיש בעצמה בעד ערכים מסוימים שצריכים להיכנס וערכים שצריכים למחוק. לכל ערך יש דף שיחה. בודקים אם יש בו משהו נכון, אם הוא מעניין. בתור מי שהצביעה נגד הערך, אין שיקולים פוליטיים".

עם זאת, הודתה קנטורי כי "יש מחשבות שניות", ובמידת הצורך ניתן יהיה לשחזר את הערך.

הדיון על ההסרה נפתח בטיעון שויקיפדיה איננה מיזם הנצחה, אלא אנציקלופדיה. על פי הדורשים להסיר את הערך, אין מקום לקיומו של ערך מיוחד על דפנה מאיר.

העורך שפתח את הדיון טען כי "לא יתכן שיהיו קרבנות טרור או חיילים שנפלו בקרב שיקבלו ערך ואחרים שלא. היות שהוחלט שאין מקום להנצחה בוויקיפדיה חשוב למחוק את הערך הזה".

מנגד, טענו כי באנצקילופדיה המקוונת ישנם חללי צה"ל וקרבנות טרור רבים שכן זכו לערך על שמם, ביניהם למשל רועי קליין הי"ד.

אחד התומכים בהשארת הערך כתב בדיון, "אני אישית רואה שדפנה מאיר עומדת ברשות עצמה בקריטריונים של כתיבת ערך על חלל מערכות איבה או אף אישיות מפורסמת. בפרט 'חללים אשר לנפילתם הייתה חשיבות ציבורית יוצאת דופן, שעמדה במבחן הזמן (שנה לפחות).

הפטריוטים דנים בהסרת ערך הויקיפדיה על דפנה מאיר הי"ד

"חשיבות שכזו יכולה להיות, למשל, במקרה של חלל שבעקבות מותו יצאו לפעולת תגמול, למבצע צבאי משמעותי או לפעילות מדינית או פוליטית חשובה; מי ששמו או האירוע שבו נפל הפך לסמל תרבותי, וכדומה'. אני אישית גם חושב שמפעל חייה ופועלה עונים על החשיבות בזכות עצמם. אך אין ספק שגם מותה והשפעות מותה והעובדה שהפכה לסמל תרבות מוסיפים לחשיבות".

דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה
דפנה מאיר. צילום: באדיבות המשפחה

על אף זאת, כאמור, בחרו מרבית העורכים להסיר את הערך על שמה של מאיר הי"ד.

אולי יעניין אותך גם

Melania Trump, wife of US president Donald Trump, and Sara Netanyahu, wife of Israeli PM Benjamin Netanyahu, at PM Netanyahu's residence in Jerusalem, on May 22, 2017. Photo by Marc Israel Sellem/POOL *** Local Caption *** ??? ?????? ?????? ?????? ??????? ??? ???? ???"? ????? ????? ??????? ??????

טראמפ בישראל: רעיות המנהיגים בביקור משותף

רעיית נשיא ארה"ב הגב' מלניה טראמפ ורעיית רה"מ הגב' שרה נתניהו ביקרו יחד בבי"ח ונפגשו עם ילדים. מוקדם יותר נפגשה רעיית נשיא ארה"ב עם רעיית הנשיא נחמה ריבלין ורגשה את הרשת. בני הזוג טראמפ אף התארחו לארוחת ערב במעון רה"מ

12 תגובות

 1. ביזיון לעורכי ויקיפדיה. אין מילים לתאר עד כמה. אינכם מגיעים לקרסוליה של דפנה מאיר הי"ד ושנאת המתנחלים מעבירה אתכם על דעתכם ממש, כל השאר תירוצים עלובים

  • עוזיאל יצחק

   הייתי שמח לדעת מי זאת עדן מי היתה ומה עלה בגורלה ומדוע. איציקלופדיה דיגיטאלית יכולה להכיל אין סוף ערכים וכאשר מסירים ערך מסוים צריכה להיות סיבה טובה ולא רק סיבה פוליטית או אינטרסנטית של הוועדה ולכן לפי דעתי וויקיפדיה חוטאת לאמת המציאותית ומיכאן יורד ערכה כאינציקלופדיה ערכית.

 2. להחרים את ויקיפדיה

 3. קטנוניים רשעים עם צדקנות מגעילה . ילדי כפות שכל היום מתקנים ערכים בויקיפדיה הלא מעניינת שלהם . קיבלתם את הפרסום השלילי שלכם. תמיד נזכור אותך דפנה מאיר הי״ד.

 4. פלצנית,
  מי שיש לו קצת עין חדה, לא קשה לזהות שמדובר בעורכת(קנתה לעצמה ג'וב) בוגרת האקדמיה עלק, שמדבריה מורגש מהן הדעות הפוליטיות שלה. שיקולים?! חחחח אם חשבתם שיש לכם עסק?, אין בדברייך שום אמת, את שייכת לאותם אירגונים יפי נפש שמשחקים את המשחק המלוכלך שיתפוצץ לכם יום אחד בפרצוף.
  להחרים אותם ומהר!!!!

 5. ויקיפדיה טוענת שמשיקולים ודיונים בינם לבין עצמם הוחלט להוריד את הערך על דפנה מאיר. קודם כל ההסברים המעורפלים ש"סיפקה" העורכת היו ככ לא נחוצים. משום שנשארנו עם אותם תהיות לגבי הוצאת הערך. אז בעצם מה קבלנו? קבלנו אישור לא רשמי לטענה שהשיקולים היו פוליטיים בלבד!!! תודה לעורכת שסיפקה לנו את התשובה!!!!!

 6. שלום עקיבא לם, השאלה מי יושב ומחליט , האם השמאל השתלט גם על ויקיפדיה ? האם אפשר לפרסם את שמותיהם של ההנהלה ? חיפשתי בגוגל ולא מצאתי, עכשיו אני מבין שבכללי הם לא מפרסמים ערכים על אישים ונושאים מהימין כנראה במכוון, מעניין לדעת את כל הפרטים על כך.

 7. תזכרו את זה כשגיימי ויילס מבקש מכם םתרום כסף.למיזם

 8. לא אמשיך לתרום לויקי פדיה ואמליץ לכל מי שהיהדות יקרה לו לא לתרום כל עוד שמות העורכים ודרך בחירתם לא יפורסמות אך קודם כל החזירו את דפנה מאיר לויקיפדיה כי אני מעוניין מאוד לאמת את הנצחתה מול העורכים שדחו אותה

 9. בושה לאתר ויקפדיה .איזו זילות בחשיבות ערכית כלפי אנשים משכמם ומעלה .

 10. פשוט מאוד, תרמתי להם בעבר-לעולם לא יקבלו אגורה. זה הכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.