מבזקים

שבת שלום!

סוריה: 5 חיילים טורקים נהרגו בפיגוע דאעש

נתניהו: ארה"ב תהיה חזקה מתמיד

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "נמשיך לשמור על המדינה והאדמה הזאת"

"נמשיך לשמור על המדינה והאדמה הזאת"

"יום שכל כולו אהבה": כ-14 אלף איש ישתתפו במירוץ "בשביל הבנים" שיתקיים מחר להנצחת 411 חללי העדה הדרוזית בישראל

מחר ייערך טקס ההנצחה השנתי, הרביעי במספר, לזכרם של ארבע מאות וארבעה עשר חללי העדה הדרוזית שנפלו במערכות ישראל. אלפי משתתפים מכל הארץ יגיעו ב6:00 בבוקר למוחרקה שבכרמל כדי להשתתף במירוץ. גם שרים, ח"כים, חיילי צה"ל ונציגים מכל קצוות הקשת הפוליטית יגיעו לכבד את זכרם של הנופלים.

מתוך 'זה היום' 21.9.16

"יום שכל כולו אהבה"

תת אלוף במילואים אמל אסעד, יו"ר עמותת 'בשביל הבנים הדרוזים': "המטרה היא לזכור את הנופלים בעיקר בשביל הבנים החיים. לשם זיכרון אנחנו עושים מירוץ חי, נושם. שבמירוץ הזה כל עמ"י, על כל רבדיו, מגיע אלינו לכרמל: דרוזים, יהודים, דתיים, חילונים… כדי להזדהות, להתחבר, לזכור ובעיקר כדי להמשיך את החיים".
"נמשיך לשמור על המדינה והאדמה הזאת". הוא מוסיף, ב"יום שכל כולו אהבה". כמות המשתתפים מכפילה את עצמה מידי שנה. לדבריו, "השנה אנחנו מגדרים את ה-15 אלף איש".
אסעד, יוזם האירוע, מזמין את הציבור להגיע לשביל גם במשך השנה: "בימים אלה אנחנו מסיימים את סימון השביל, שעובר החל מהכרמל, דרך הגליל ועד לקבר יתרו. אפשר יהיה לטייל, להתארח בכפרים הדרוזים ולהינות".

הסכם "הסוו קולד השלום"

אסעד בעצמו אח שכול, איבד את אחיו בספטמבר 1993, ערב חתימת הסכם "הסוו קולד השלום", כפי שהוא מגדיר אותו, בנינו לבין הפלסטינים. "אחי נהרג בעזה ביחד עם עוד 2 לוחמים דרוזים. ביום שרבין וערפאת לחצו ידיים קברנו אותם, קיוויתי שאחי יהיה החלל האחרון אבל לצערי זה לא כך".
על בחירת ההנצחה בדרך של מירוץ אומר אסעד, "לא רציתי עוד אנדרטה על שמם, אלא משהו חי". מטרת המירוץ, לדבריו, היא זיכרון הבנים שנפלו בשביל הבנים החיים, שימשיכו את מורשתם בשירותם בצה"ל. "אחוז הגיוס בעדה הדרוזית הוא מדהים", הוא אומר, "לפני שנה חששנו שפירוק גדוד חרב יפחית את אחוזי הגיוס אבל ההיפך הוא הנכון".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.