23:36 23/05/2017
דף הבית > חם ברשת > השכל ל-BBC: "הפיגוע – כתוצאה מאיום אבו מאזן"

השכל ל-BBC: "הפיגוע – כתוצאה מאיום אבו מאזן"

לאחר שה-BBC יצא בכותרת על פלסטיני שנורה לאחר ש"לכאורה" פגע באזרחים, ח"כ שרן השכל הזכירה את סדר השתלשלות העניינים כפי שקרה באמת

ח"כ שרן השכל בראיון ל-BBC

 

האם ישראל ניצבת בפני איום חדש או שמא פיגוע הדריסה בארמון הנציב הוא סוג חדש של טרור? את השאלה הזו הציב ג'יימס גמראסאמי, מגיש ברשת החדשות הבריטית BBC בפני ח"כ שרון השכל (ליכוד). גמראסאמי שאל אם מדובר הפיגוע, הראשון מסוגו מזה שלושה חודשים, קשור בעיני חברת הכנסת לגל הטרור של השנה שחלפה.

השכל השיבה ואמרה כי "לא מדובר במשהו חדש". " זה קרה כבר 15 פעמים בעבר. פעמים במשאית, לפעמים במכונית. מטרת המתקפות דומות לתקיפות בטרור, הכול נעשה בשם האסלאם הקיצוני. זה מקודם דרך דאעש או חמאס שחוגג את התקיפה או דרך הרשות הפלסטינית שלא גינתה את זה".

השכל הזכירה את איומו של אבו מאזן ואת הדרשות במסגדים לפיהן העברת השגרירות האמריקאית לירושלים תגבה מחיר דמים כבד."רק לפני מספר ימים אבו מאזן איים שאם ארה"ב תעביר שגרירותה לירושלים, יהיו תקיפות רבות מהסוג הזה. אנחנו יכולים לראות היום שההסתה החוזרת בערוצי הטלוויזיה ובמערכת החינוך משפיעה על האוכלוסייה והיא מסיתה אזרחים לקחת חלק בפעולות טרור נגד אזרחים וחיילים ישראלים".

פיגוע הדריסה הקשה אמנם עורר תגובות תומכות מצד מנהיגי העולם, שמיהרו להתייצב לצידה של ישראל. הבית הלבן, שנמצא במחלוקת קשה עם ירושלים, הוציא הודעת גינוי בה נכתב כי "ארצות הברית מגנה במלוא החריפות את מתקפת הטרור בירושלים, בה נהרגו ארבעה חיילים ישראלים ונפצעו רבים אחרים. אנו מציעים את מלוא תמיכתנו לשותפינו הישראלים בזמן שהם מפענחים מי עומד מאחורי ההתקפה". אולם נראה כי התקשורת העולמית עדיין מתקשה להבין את המצב בירושלים וזקוקה להבהרות.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

בכותל. צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

טראמפ בישראל – כל התמונות

הנשיא טראמפ סיים את הביקור בישראל, אך התמונות מנציחות את הרגע. כל התמונות מהביקור הנשיאותי שנכנס להיסטוריה

2 תגובות

  1. לי נראה
    שרבים בתוך ישראל
    וגם בכנסת
    לא מבינים עדיין
    את המצב בירושלים

  2. יש לעצור את אבו מאזן ושותפיו וחבריו ולשים אותו בכלא ועדיף להומציאו להורג , אי יכול להיות שמדינה בעולם תשתוק למחבל רוצח שקורא להרוג ולטירור ומכתיב לנו איפה לשים שגרירות במדינה שלנו , פשוט בושה שהוא נכנס ויוצא מהמדינה שלנו חופשי ומאיים בטירור והמדינה לא עושה כלום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.