דף הבית > כלכלה > הלחץ עבד: בריסל איירליינס ביטלה את החרם על "אחווה"

הלחץ עבד: בריסל איירליינס ביטלה את החרם על "אחווה"

עקב פעילות מהירה של משרד החוץ החזירה חברת התעופה את מוצרי "אחווה" לטיסותיה

חברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" החזירה לתפריטה את החלווה הישראלית מתוצרת חברת "אחווה", המיוצרת לשומרון. זאת לאחר שמנכ"ל משרד החוץ דורי גולד הורה לסמנכ"ל הסברה ושגרירות ישראל בבריסל ובברלין לפעול בנושא.

ראיון מנכ"ל אחווה באולפן "כלכלי בלילה"

"ברור שאחווה נשארה אחת הספקים שלנו, ללא קשר למקום הייצור של המוצרים. לכן נמשיך לספק את מוצרי אחווה בטיסות שלנו, במיוחד לאור תפקידה החיובי של החברה בקהילה", נמסר מחברת 'בריסל ארליינס'.

בעקבות ההחלטה הביעו ארגונים יהודיים בעולם את זעמם ודרשו להחזיר את החלווה לטיסות. הביקורת התרחבה והגיעה גם לחברת האם הגרמנית לופטהנזה. ארגון ציוני אמריקה (ZOA) קרא בין היתר לאלפי חבריו להשמיע את קולם ולנקוט פעולות נגד שתי החברות, זאת "כדי להפסיק את האפליה המחפירה והאנטישמית נגד החברה הישראלית אחווה".

לפי פרסומים של ארגון הסולידריות הפלשתיני, נוסע שהמריא מנתב"ג לבריסל זיהה את המוצר שאותו הכיר מישראל, ודיווח על כך לארגון הפלשתיני. מכאן עברה הפנייה לחברת התעופה הבלגית, וזו הורתה להסיר את החטיף מהמטוסים.

"מבקשים ממנו לשנות שם וכתובת"

מנכ"ל אחווה, יעקב מלאך, התראיין באחרונה לתכנית "כלכלי בלילה" בערוץ 20 וסיפר: "לאחרונה אנחנו די מורגלים לצרות האלה אבל מתרגלים. אני לא יודע איך זה קורה בשטח אבל אני ער לתוצאות והן לא הכי נעימות לנו אבל ממשיכים הלאה ומתגברים על הבעיות הקטנות האלה"

"אצלנו במפעל יש קיבוץ גלויות, חברת התעופה כועסת שאנחנו מעסיקים ערבים ויהודים? מה הם רוצים שנעסיק רק יהודים? דרך אגב עובדים אצלי גם שומרונים, גם עולים מחבר העמים וגם אתיופים. מה הם רוצים שנגייס רק סוג אחד של אנשים? זה לא ברור לי."

"אני מניח שיווצר איזשהו קשר, לפעמים מבקשים ממנו לשנות אריזה ושם ומותג וכתובת דבר שאנחנו לא מוכנים בשום אופן לעשות, ובד"כ אנשים חוזרים לקנות כי המוצר הוא טוב ואיכותי וזה מה שמעניין בסופו של דבר"

מחברת התעופה בבריסל נמסר בתגובה לשאלה אם החברה הפסיקה לרכוש את המוצר משום מיקום המפעל: "הסרנו את המוצר כי זה לא המוצר שהזמנו. לאחר מכן יצר איתנו קשר לקוח ואמר לנו מאין הוא הגיע, אבל אנחנו אמרנו שזה מוצר שאנחנו בכלל לא מציעים, לכן אמרנו שנחליף אותו בכל מקרה".

"בגלל ההערה הזו שאנחנו רוצים להחליף… אילו הזמנו את המוצר הזה… אבל לא הזמנו אותו… היתה רק תלונה אחת. אם תתלונן על כך שמגישים כרוב ניצנים בטיסות שלנו ולא הזמנו כרוב ניצנים, אז כן, נחליף אותו."

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

שר האוצר כחלון, שרת המשפטים שקד ונשיאת ביהמ"ש העליון נאור. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

שקד וכחלון החליטו: בית משפט כלכלי יוקם בחיפה

שרת המשפטים, נשיאת ביהמ"ש העליון ושר האוצר החליטו על הקמת בית משפט כלכלי בחיפה במטרה לייעל את האכיפה בעניינים כלכליים. שקד: "ניצור תשתית מהודקת של מערכת שיפוט מקצועית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.