11:42 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אלאור אזריה, גרסת 1992

אלאור אזריה, גרסת 1992

בעקבות הרשעת לוחם כפיר אלאור אזריה: אנחנו מפרסמים שוב את "מקרה אזריה, גרסת 1992" שבו דווקא זכה הלוחם לגיבוי מהממשלה ומכלי התקשורת. צפו בקטע

כבר ב-1992 התרחש תקרית דומה לזה של אלאור אזריה. סמוך לשער האשפות בעיר העתיקה בירושלים, מחבל דקר למוות שוטר מג"ב ופצע אחד נוסף. נהג אוטובוס שראה את המקרה ניטרל את המחבל ודקות לאחר מכן מגיע שוטר לזירה ומחסל את המחבל המנוטרל. אלא שאז תגובת ראשי מערכת הבטחון וראש הממשלה הייתה שונה לחלוטין. הבוקר (ג') העיתונאי שמעון ריקלין העלה בעמוד הפייסבוק שלו נרשמה תקרית דומה לזו של אלאור אזריה.

הפטריוטים מדברים על התקרית מ-1992

בדיווח חדשותי שהעביר דן כנר, אמר המגיש כי "ראש הממשלה יצחק רבין שיבח הערב את הריגת המחבל שדקר למוות את השוטר דדי פנחס ופצע שוטר נוסף במזרח ירושלים". כנר ציטט את רה"מ דאז רבין שאמר: "כך צריך להיעשות לכל מי שינסה לתקוף שוטר, חייל או כל אזרח הנושא נשק ברישיון".

גם חבר הכנסת צחי הנגבי מסיעת הליכוד צוטט בדיווח. הנגבי תבע משר המשטרה להעניק ציון לשבח לשוטר ולאזרח שירו למוות במחבל שדקר שני שוטרים. חבר הכנסת הנגבי דורש להימנע מכל פעולה או חקירה שתרתיע אזרחים מלהגן על זולתם".

ערבה חיסל מחבל מנוטרל, לאחר שזה דקר את חבירו בצוות. ראש הממשלה המצוטט אינו אלא יצחק רבין וחבר הכנסת הנגבי בוחר לגבות את כוחות הביטחון מהאופוזיציה.

 דיווח ערוץ 1 על התקרית

ריקלין כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי מדובר בפרשת אלאור אזריה, רק שזו קרתה כבר ב-1992.

השוטר פנחס דאדי הי"ד נרצח בדקירות סכין בשער האשפות בירושלים. אבי שפירא, נהג אוטובוס, ראה את המקרה, ירה במחבל ופגע בו ברגל. המחבל נפל על הרצפה ושכב מנוטרל, תיאר ריקלין. "ואז הגיע שוטר מג"ב רונן ערבה ומטווח קצר ירה בו כדור אחד בראש והרג אותו".

"הנה מקרה שמספר לכם את האמת. שאנחנו אכן עוברים תהליכים, אבל הפוכים ממה שמספרים לכם. פעם ידענו לגבות את השוטרים והחיילים שלנו ואיש לא העלה על דעתו להפקיר אותם ולהעמיד אותם לדין", סיכם ריקלין.

מתוך ארכיון "ידיעות אחרונות"
מתוך ארכיון "ידיעות אחרונות"

פרשת הירי במחבל בחברון החלה בפורים האחרון, כאשר לאחר ששני מחבלים תושבי חברון דקרו חייל צה"ל, נורו ונוטרלו. אחד מהמחבלים נורה למוות, והאחר, עבד אל-פתאח א-שריף, נפצע.

כעבור מספר דקות, בעודו שוכב על הקרקע, נורה שוב בראשו על ידי חייל צה"ל, סמל אלאור אזריה, ונהרג. לאחר תחקיר מבצעי נפתחה חקירת מצ"ח נגד אזריה, הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום באשמת הריגה והתנהגות שאינה הולמת. חיסול המחבל המנוטרל הפך לפרשה לאחר שצלם ארגון השמאל "בצלם" הפיץ את סרטון ובו תיעוד התקרית.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

משפחת אזריה בפתח הדיון בערעור, הבוקר. צילום: נועם אמיר

שפטל: "למ"פ רס"ן תום נעמן יש תשע גרסאות"

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה בתל אביב חידש הבוקר (א') את הדיון בערעור על הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת מחבל

27 תגובות

 1. זכור לי על מפגע שדקר בירושלים בתחנת אוטובוס מול משרד הפנים.
  הציבור התנפל עליו והכה אותו למוות. תגובת ראה"מ יצחק שמיר הייתה: טוב מאד!!!

  • כשהוא היה אזוק?

  • כבר היום רואים שישנו אפקט מאוד שלילי…לפסק הדין ואף אחד אינו רוצה למצוא את עצמו מועמד למשפט צבאי בגין עבירה כזאת או אחרת של שימוש בנשק שלא כדין…..וכולם פשוט בורחים……חיילים המיועדים להיות הקצינים של צהל בעתיד….אוי לבושה!!!

 2. אריאלה וולף

  יש תהליכים בתקשורת, זה כל הסיפור. היא הייתה פעם ציונית והצבא היה יקר לליבה. היום התקשורת עושה מהומה על לא מאומה ומנהיגים הולכים לפי קצב החליל שלה עם סיסמאות של מוסריות מזויפת. מה שלשמאל מותר ברשות התקשורת לימין אסור. דוברו של הרצוג פתח ג'ורה על המתנחלים " בונים ברכות מדם פלסטינים" והוא עדיין בתפקיד, אבל אוי ויי, הצל מתפקד לליכוד.

 3. אתם מטעים, השוטר ירה במחבל באותו רגע שהנהג אוטובוס ירה בירכו – לכן המשטרה קבעה שמדובר בירי חוקי. לאומת זאת, אזריה ירה במחבל, שהמחבל שוכב חסר הכרה מספר דקות ארוכות.

  • ואיך אפשר להשוות ירי ברגל לעומת ירי של 4 כדורים בגוף עליון מטווח קצר. המחבל כבר היה כבר בדרך החוצה והוא בא ודפק לו כדור בראש.

  • השוטר לא ירה במחבל סה לא נכון. מהגד האוטובוס ירה במחבל ואז ירה שוטר מגב במחהל.

   • בתוך שניות. זה תוך מהלך הקרב. לא אחרי 11 דקות.
    ריקלין או לא יודע לקרוא או שלא מבין מה הוא קורא.
    או אולי סתם מעוות את המציאות?

  • יש לך את זה ביותר צבוע ????

 4. "נטרול מחבלים" = התנערות מהמשימה, שידרוג סטטוס למחבלים
  מאבק בטרור = משימה צבאית – כדור בראש + וידוא הריגה
  אמנת ג'נבה – לא חל על מחבלים

  חייבים לאסור התערבות בג"ץ בענייני בטחון
  חייבים לקבוע חיסול חובה של כל מחבל – לפי חוק

 5. ביקשתם ליכוד קיבלתם את ביבי המלך ..

 6. אתם קוראים לעצמכם ערוץ תקשורת? הבנת הנקרא בסיסית אין לכם. במקרה הזה הירי היה תוך כדי האירוע, כאשר המחבל עוד היווה סכנה, ולא היה שכוב על הרצפה וללא נשק. אין דימיון לרצח שביצע אלאור אזריה.

 7. פנחס שמוקלין

  כמה שקרים בכתבה אחת קצרה…
  רה"מ רבין לא אמר מה שנכתב אלא "שום אבן, בקבוק תבערה או סכין לא יעצרו אותנו בדרך לשלום", ריקלין השקרן הידוע כמובן עיוות את זה, אתם מוזמנים להגדיל את התמונה של העיתון ולראות בעצמכם.
  בנוסף נכתב, "באותן שניות (שבהן ביצע נהג האוטובוס את הירי) הגיע לזירה שוטר מג"ב רונן ערבה וירה במחבל למוות", לא אחרי 11 דקות ולא אחרי 11 שניות, באותו זמן, אפילו לא דומה לסיפור של אזריה "גיבור ישראל".

 8. לפחות הערוץ
  הזה סוף סוף מדבר על מורשת 😂.. בכל אופן הזמנים השתנו..כמו שאתה לא תתחיל עכשיו לסקול נשים כי ככה היה פעם וכנראה זה היה בסדר ..ככה גם לא תיקח דוגמאות מהעבר במקרה הזה…

 9. בכל תחומי החיים וחיי היום יום, אנו האזרחים חווים התעללות ממשרדי ממשלה , באטימותם ואכזריותם, בהוצאה לפועל, בבתי המשפט, בבנקים, תאגידי המים ועוד ועוד והנה, אנו מעלים קורבן כדי להראות יפי נפש? הביטו בכיעור וחפשו קורבנות בקירבכם!

 10. אורי ד. קרית ים

  ערוץ 20, עד שחשבתי שיש ערוץ אלטרנטיבי המציג מציאות באור ביקורתי, הצגתם כאן השוואה שקרית עם זלזול מכוון בקהל שקורא כותרות ולא את גוף המאמר.
  אין מקום להשוואה וכתבו זאת המגיבים. אלאור אשם לעומת המג"בניק.
  מה שאנו למדים, כי כל כלי התקשורת מסיתים על מנת שנאמין להם ונמשיך להיות שבויים בדעות ולא עובדות.
  יש לכם ראש-תחשבו ותפרסו את כל העובדות למציאת האמת.

 11. ארץ אוכלת יושביה

 12. עופר מחדרה

  את זה חשוב מאוד להעביר לטובת ההגנה על החייל שיציגו את זה בהרהור
  חבל שבמדינת ישראל יש מי שמבקשים להחריב אותה

 13. ראתי לעומק את הכתבה .
  רק במקום אחד (בקטע העיתונות מתוך ידיעות אחרונות) הם שכחו לתשתש את העובדה ש: במקרה ההוא מ1992 המחבל נורה למוות כי הוא עדיין ניסה לדקור עוד ועוד אנשים שוטר המגב שירה בראשו של המחבל עשה זאת כמה בתוך כמה שניות מתחילת הארוע ולא כמו במקרה של אזריה ששם המחבל שכב על הרצפה ולא סיכן אף אחד במשך למעלה מ 10 דקות (כמו שקבע בית המשפט ואני מאמין ללא ספק שהוא דבק לעובדות)
  מתוך הכתבה
  " סיפר אבי שפירא נהג אוטובוס, שהיה ער לתקיפה "לקחתי מאחד השוטרים אקדח ויריתי יריה אחת באויר. משזו לא עצרה את המחבל, יריתי בירכו, והוא נפל על הרצפה". באותן שניות (!!!!!!!!) הגיע למקום רונן ערבה, שוטר מג"ב, הוא ירה בראשו של המחבל…."

  ובמילים אחרות. אני תומך בעונש מוות למחבלים רק שאני ממש לא מעוניין שכל חייל (או כמו שאוהבים לקרוא לו – ילד) יהיה בעצמו חבר מושבעים שופט ומוציא להורג גם יחד. בנוסף לא שמעת אף אחד בא בטענות לחייל שירה באותו מחבל שאזריה ירה בו בזמן שהתנהל האירוע (להזכירכם הסיבה שהמחבל היה שרוע על הרצפה היא כי הוא נורה , לצערנו לא למוות, דקות ארוכות לפני שאזריה הגיע לארוע)

  אזריה עבר על החוק. הוא הפר כללי פתיחת אש. ועל זה צריך להענש.
  אתם רוצה להתלונן על החוק הקיים ? אתם חושב שצריך לשנות אותו ? תפאדל ! אני גם תומך!
  אבל אין מה לעשות, כשחייל מפר את החוק (ובמיוחד כשזה מצולם) צריך להעניש אותו. זה הבסיס של מדינת חוק ולי לא מתחשק לגור במדינה שהיא איננה מדינת חוק.

  אגב, אם בא לכם להשוות למקרי עבר, פרשת קו 300 דומה בהרבה מאשר הפרשה הזו.
  ולאלו מכם שכבר התחילו להדפיס " שמאלני מסריח"
  זה מפריע לי מאוד שאנשים לוקחים צד כזה או אחר בגלל שהם שמאל או ימין
  אני ימין
  וזה לא מפריע לי לראות את העובדות היבשות

  ולאלו מכם שיזמו את הכתבה – תתבישו לכם שככה אתם מציגים עובדות לא מלאות ומתעים את ציבור הקוראים \ הצופים. מעשים שכאלו דר"א חמורים בהרבה בעיני מאשר מה שעשה אזריה ומעשים שכאלו הביאו את אותו חייל למצב המסובך שהוא שרוי בוא עכשיו.

 14. בגלל זה רצחתם את רבין?

 15. אותו דבר יעשו לאלה שאומרים המחבלים לא יפגעו בי. למחבל יש דין מוות גם ידיו יהיו קשורות. מחבל מנוטרל הוא מחבל מת….

 16. ההבדל פשוט,
  ב2016 יש סרטון. ב1992 אין סרטון.
  בעבר יכלו להלל את גבורת הלוחמים, העלאת מורל קרב ותחושת ביטחון לישראל.
  הפעם כבר זה לא עובד.. ישראלי לא מרגיש בטוח יותר ולא מרגיש תחושת גבורה כשהוא רואה מה האמת

 17. זה בגלל שבשנות התשעים המוקדמות עוד היה לנו עדיין קצת כבוד עצמי – שכבר אבד כנראה – מיותר לציין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.