מבזקים

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

ראשון לציון: רוכב אופניים חשמלים נפצע בינוני בתאונה

הרצוג מודה לאובמה: "שמונה שנים של ידידות ותמיכה"

צפו: קבלת שבת מול ביתו של בנט

הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב דיזנגוף בתל אביב

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו מאזן באו"ם: "תאי טרור ישראלים מציתים משפחות בחיים"

אבו מאזן באו"ם: "תאי טרור ישראלים מציתים משפחות בחיים"

נאום ארסי של יו"ר הרשות, בו תקף את ישראל והמתנחלים, ודרש מהבריטים פיצוי עבור הצהרת בלפור. "לא נקבל את המשך הסטטוס קוו"

נאום ארסי של יו"ר הרשות הפלסטינית מעל בימת עצרת האו"ם בניו יורק. אבו מאזן תקף את ישראל וטען כי עליה להפסיק את ההוצאות להורג ללא משפט ואת התקפותיה על מסגד אל-אקצה. בדבריו, המשיך אבו מאזן לחזק את הנרטיב לפיו חיסול מחבלים שתוקפים יהודים הינו הוצאה להורג בלא משפט.

אבו מאזן המשיך והתייחס לאפיק הדיפלומטי הדועך בשנים האחרונות ואמר כי "נפעל להשגת מטרותינו הלאומיות בדרכים דיפלומטיות ומשפטיות וגיוס תמיכה בינלאומית. לא נקבל את המשך הסטטוס-קוו".

יו"ר הרשות חזר על טענותיו בעבר לפיהן ישראל אינה מעוניינת בהסכם שלום עם הפלסטינים. "האם ישראל רוצה מדינה אחת? היא משתלטת על עוד ועוד שטחים בגדה המערבית (יהודה ושומרון) ובירושלים. המתנחלים מקימים תאי טרור ששורפים משפחות בחיים". עוד קבע עבאס כי ההתנחלויות אינן חוקיות, "מהתחלה ועד הסוף".

ליטל שמש בניו יורק, 22.9.16

אבו מאזן המשיך ואיים כי יפנה למועצת הביטחון בדרישה שזו תקבל החלטות נגד ההתנחלויות והוסיף עקיצה לנשיא ארה"ב ברק אובמה: "אנו מקווים כי אף מדינה לא תטיל עליה וטו". כזכור, השבוע שלחו 88 (מתוך 100) סנטורים מכתב לאובמה בדרישה שזה יטיל וטו על החלטה חד-צדדית של מועצת הביטחון.

נאומו של יו"ר הרשות המשיך לעבר מסלול עלילת הדם ותקף את ישראל על חילול המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות. " מי שתוקף את המקומות הקדושים לנצרות ולאיסלאם בירושלים משחק באש. אי אפשר לדעת עד לאן יגיעו ההשלכות של כך. אני קורא לספק הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. אם האו"ם לא יגן עלינו, מי יגן עלינו?". על אף הפצרותיו ומילותיו המיואשות של יו"ר הרשות, את דבריו הוא נושא מול אולם חצי ריק.

אבו מאזן המשיך והשווה בין שואת היהודים שנגרמה על ידי הנאצים ובין ה"נכבה", האסון הפלסטיני שנגרם על ידי הקמת ישראל: "ההכרה שלנו במדינת ישראל משנת 1993 עדיין רלוונטית היום. אבל זו לא הכרה בחינם. ישראל צריכה להכיר במדינת פלסטין. אין לנו דבר נגד היהודים. הבעיה שלנו היא עם הכיבוש הישראלי. אנחנו מכבדים את הדת היהודית ואנו מגנים את השואה. ישראל צריכה להכיר באחריותה לנכבה".

"לא נקבל את נסיונותיה של ישראל לעקוף את יוזמת השלום הערבית ולהפוך אותה. אף אחד לא יקבל זאת. עברו 100 שנה מהצהרת בלפור שיצרה את הבסיס לנכבה. בריטניה צריכה לשאת באחריות משפטית, מדינית וחומרית להצהרת בלפור. היא צריכה להתנצל בפני העם הפלסטיני ולתקן את הנזק שעשתה ולהכיר בפלסטין". בכך, חזר על דרישתו כלפי הבריטים לפצות את הפלסטינים על מתן הכרה לבית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל.

"אי אפשר לנצח את הטרור והקיצוניות במזרח התיכון ובעולם כולו בלי סיום הכיבוש הישראלי ומתן עצמאות לפלסטינים. האם יש בהנהגה הישראלית מישהו שרוצה שלום אמיתי ומוכן לוותר על ההתנחלויות ולהכיר בזכויות הפלסטינים?".

אבו מאזן המשיך בדרישה לבנאם את הסכסוך, וקרא לאו"ם "להפוך את שנת 2017 לשנת סיום הכיבוש, אחרי יובל של כיבוש".

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.