1:38 01/05/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ואז גיליתי שזו לא בחורה, זה חמאס"

"ואז גיליתי שזו לא בחורה, זה חמאס"

חיל המודיעין איתר ניסיונות של ארגון הטרור לחדור למכשירים של קצינים אותם פיתה באמצעות "בחורות" שהכירו ברשתות החברתיות

כך חדר חמאס למכשירים הסלולריים של צה"ל. באדיבות דובר צה"ל

אלו חומרים הצליח חמאס לדלות ממכשירים סלולריים של חיילי צה"ל? על השאלה הזו מסרבים לענות באגף המודיעין של צה"ל ,אך היום הם בישרו על פתיחת מבצע "קרב ציידים", שפותח צוהר לחלק מאיומי הסייבר איתם מתמודד הצבא.

באחרונה התחזקה פעילות גורמי מודיעין של האויב בניסיון להשיג מידע רב ואיכותי אודות פעילות צה"ל ומוכנותו. גורמים אלו מבצעים שימוש בכלים מגוונים בהתאמה למציאות המשתנה וההתפתחות הטכנולוגית.

לפי גורמים בכירים בצבא, ארגוני הטרור ואויבים אחרים, פועלים ברשתות החברתיות בזהויות גנובות ובדויות ומייצרים מגע ישיר עם חיילי צה"ל בסדיר ובמילואים. מדובר באיום מגוון המשלב הגברת סבירות לדלף מידע מסווג והגברת הסיכון לביטחון האישי של המשתמש ברשת.

באחרונה, דיווחו חיילים על פעילות חשודה של דמויות ברשת ולאחר מכן החל מבצע שנמשך מספר חודשים בניסיון לאתר ולסכל את אותן דמויות.

גורמי אויב וארגוני טרור מנצלים את הרשת החברתית ואת תמימות המשתמשים בה בכדי להפעיל דמויות במסווה, לשטות בחיילים בסדיר ובמילואים, להדביק מכשירי טלפון ניידים בווירוסים ולאסוף מידע מסווג אודות פעילות צה"ל ויכולותיו.

על פי גורמי המודיעין, מאמצי ארגוני הטרור מתחלקים לחמישה שלבים: יצירת מגע ראשוני, שליחת תמונות ליצירת אמינות, פיתוי החייל להורדת אפליקציה בה יוכל לנתר את המכשיר בו משתמש החייל, החייל מוריד את היישומון והשלמה "הדבקת" המכשיר.

הדמויות באמצעותן משך חמאס את חיילי צה"ל. באדיבות: דובר צה"ל
הדמויות באמצעותן משך חמאס את חיילי צה"ל. באדיבות: דובר צה"ל

בשלב זה, החייל מגיע לחנות אפליקציות אותה מפעיל מערך הסייבר של חמאס. היישומון מאפשר לחמאס גישה מלאה למכשיר של החייל – מאיסוף פרטי הקשר ועד צילום יזום של תמונות. בכך, אומרים בצבא, הופך המכשיר לכלי האזנה של ארגון הטרור.

באגף המודיעין הקימו מוקד פניות מיוחד עבור חיילים שנתקלים בדמויות חשודות ברשתות החברתיות. גורמים צבאיים מדגישים כי מודעות אישית לאיום והתנהגות זהירה ברשתות החברתיות, הן המפתח לסיכול נגישות ותשתית האויב.

אולי יעניין אותך גם

אביחי לוי, צילום: באדיבות המשפחה

"הוא אמר לי 'תמיד תחייכי', לא הבנתי למה"

12 שנים חלפו מאז נרצח אביחי לוי, 16, מבית חגי, בפיגוע ירי סמוך לבית חגי. ליאם, אחותו של אביחי, סיפרה לחברו לשכבה על הזכרונות מאז. "היה בינינו קשר מיוחד"

3 תגובות

  1. הבעיה שהצבא הוא לא רק נגד ערבים הוא בעיקר נגד יהודים אלאור אזריה והחמס הוא לא האויב היחיד גם ארגוני השמאל ובג"ץ ועוד גופים נגד עם ישראל ותורתו !

  2. יש את האפליקציה הזאת גם ל-ios או רק לאנדרואיד?

  3. אוראור זהבי

    " גיליתי שזו לא בחורה – זה החמאס" – מה ההבדל? הרי החמאס הם ארגון של נקבות – קוקסינלים פחדנים ומוגי לב שמסתתרים באדמה כמו עכברושים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.