מבזקים

שידור חי מהשבעת הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון📹

כניסת שבת: 16:27, צאת שבת: 17:41

אהוד בנאי: עדיין לא קולט שמאיר האהוב כבר לא איתנו

ביום ההשבעה: סיור מיוחד במזרח י-ם

שני ציידי חוחיות נעצרו באזור השפלה

רביב דרוקר: "נתניהו נהנתן"

קונסול ישראל בניו יורק: אנחנו בתקופת שיא מבחינת שת"פ עם ארה"ב 

ראשון לציון: רוכב אופניים חשמלים נפצע בינוני בתאונה

הרצוג מודה לאובמה: "שמונה שנים של ידידות ותמיכה"

צפו: קבלת שבת מול ביתו של בנט

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ה-BDS חופר מנהרות מתחת ללגיטימיות של מדינת ישראל"

"ה-BDS חופר מנהרות מתחת ללגיטימיות של מדינת ישראל"

שרת המשפטים איילת שקד נאמה בכנס קק"ל בניו יורק ותקפה את תנועת החרם: "מדובר בארגון טרור"

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) תקפה אמש (א') בחריפות את פעילי תנועת החרם (BDS) על ישראל והגדירה את תנועתם כ"ארגון טרור". בנאום שנשאה בכנס JNF (הזרוע העולמית של קרן קיימת לישראל) בניו יורק, דיברה שקד באריכות על תופעת החרם ואמרה כי "תנועת ה-BDS היא פרצופו החדש של הטרור. בשעה שמעזה חופרים מנהרות – תנועת ה-BDS חופרת מנהרות תחת יסודות מדינת ישראל וערכיה. גם את המנהרות הללו עלינו לסכל".

שקד בכנס קק"ל. צילום: דוברות
שקד בכנס קק"ל. צילום: דוברות

שקד השוותה את התומכים בתנועת ה-BDS  לפעילי ארגוני טרור. "אנשי ה-BDS מנסים לקעקע את עצם זכותנו לקיום. מסרבים להכיר בזכות הכי טבעית, בסיסית ופשוטה – קיומה של מדינת ישראל. לתנועת ה-BDS יש את אותה המטרה שיש לטרוריסטים, גם אם היא מסתירה זאת. המטרה היא: למחוק את ישראל מהמפה".

שקד הוסיפה כי מקורות המימון של ארגוני הטרור וה-BDS זהים. "ה-BDS לובש את פניו המגוונות, בהחרמה, בהשמצה, בהסתה, בניסיונות הפגיעה בזכותה הבסיסית של ישראל להתקיים כמדינה יהודית. ביקורת על ישראל היא לגיטימית. ביקורת המנסה לקעקע את זכותה של ישראל להתקיים היא לא לגיטימית. ה-BDS אינו לגיטימי. תנועת ה-BDS היא עוד שלוחה של הטרור בעידן המודרני".

 

מחוץ לאולם הכנסים הפגינו עשרות פעילים פרו-פלסטינים נגד קיום כנס התמיכה בישראל.

"אין לנו מלחמה עם האסלאם"

בנאומה התייחסה שקד גם לטרור העולמי ואמרה כי "אי אפשר לנצח את האויב אלא אם יודעים מי הוא האויב. לכן איני חוששת לומר ולנקוב בשמו. אנו נלחמים מול טרור אסלאמי קיצוני".

שרת המשפטים סייגה את דבריה והבהירה כי "אין לנו מלחמה עם האסלאם". "להיפך, אנו חולקים ערכים משותפים ואמונה באל אחד ובאב משותף. כ-20% מאזרחי ישראל הם מוסלמים. יש לנו מלחמה בקיצונים המסוכנים, שבשם האסלאם הרדיקלי הופכים לטרוריסטים המאיימים על ערכי העולם החופשי".

שקד סיפרה כי היא מובילה את המאבק ב"זירת הטרור המשפטי", כהגדרתה: "זהו פן חדש ומודרני של אותו טרור שאיתו אנו נאבקים עשרות שנים, ושיונק משורשים אנטישמיים קדומים. תביעות משפטיות בחו"ל, טענות כלפי ישראל שהיא מפרת חוק, ארגונים הטוענים לפשעים כביכול, ניסיונות לעצור מנהיגים ישראלים, פנייה לטריבונות בינלאומיות. אלו דוגמאות למאבק המתנהל נגדנו בשדה הקרב המשפטי. כשהטרור משנה את פניו. בהתאם עלינו לשנות את דרכי הלחימה בו. כשהטרור הופך לגלובלי וחוצה גבולות, גם עלינו בני העולם החופשי והדמוקרטי להתאגד יחד כמדינות ולשתף פעולה כדי להילחם בו באשר הוא".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.