22:04 22/07/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > השכפ"צ של ישראל

השכפ"צ של ישראל

כך אמרו גם רבין וגולדה. בלי מפעל ההתישבות, לא יהיה יותר שקט בשום מקום במדינה

ימים קשים כואבים ולא פשוטים עוברים על עם ישראל. גם אם נידמה היה שמשהו קצת נירגע בגל הטרור הנוכחי שפוקד אותנו בשנה האחרונה, הרי שהמציאות התפוצצה לכולנו בפרצוף, תרתי משמע. המצער המכעיס והמתסכל בכל זה הוא שגם הפיגוע הכי מזעזע שמכה בנו, לא מרגיע את רוחות השמאל המנשבות בעוינות ויורות לאוויר התבטאויות שמעצימות את גודל הכאב הקיים גם ככה.

ההתישבות ביו"ש, שכפ"צ למרכז הארץ. צילום פלאש 90
ההתישבות ביו"ש, שכפ"צ למרכז הארץ. צילום פלאש 90

היה זה יריב אופנהיימר שהגיב בזעזעוע על בניית 42 יחידות דיור בקרית ארבע, שיביאו לדעתו המעוותת לעוד 42 סיבות לפלסטינים לרצות להתפוצץ. היו אלה אנשי שמאל, חלקם אנונימיים וחלקם ידועים יותר, שהעלו סטטוסים שגרמו ללב לצאת ממקומו. זה התחיל מהטענה ההזויה של "למה הדלת בבית משפחת אריאל היתה פתוחה" (דבר שאגב לא היה נכון ,שכן המחבל ניכנס דרך החלון). זה המשיך בהכרזה המחרידה של אזרח פרטי, על חוסר יכולתו לגנות את שחיטתה של הלל, והיו גם כאלו שהאשימו את הוריה של הלל בבחירת מקום מסוכן לגור בו.

לכל אלה שכפי הנראה לא פועם להם לב בחזה, כדאי, לענות בזעקה ולהעמיד את הדברים באופן שאיננו משתמע לשתי פנים: מתיישבי יהודה ושומרון, מלח הארץ של ארצנו, הם השכפ"צ של מדינת ישראל, בזכותם, החבר'ה בשדרות רוטשילד יכולים ללגום את האספרסו שלהם בשקט, ומי שלא הפנים את זה כדאי שיתחיל.
לו בקרית ארבע, גוש עציון או עפרה לא היו מתגוררים יהודים בני עמנו, מחבלים היו שוחטים יהודים במיטותיהם גם ברמת גן ותל אביב. נזכיר למי שהעדיף לשכוח, שרק בגל הטרור הנוכחי מחבל נכנס לבית ברעננה בעיצומו של פיגוע שאירע בעיר, ואחר חדר לבית בקרית גת, גם הוא תוך כדי פיגוע במקום. רק בנס האירועים הללו הסתיימו ללא אבידות בנפש.
יצחק רבין, שלא ייצג בחייו את ציבור הימין בשום צורה, אמר כי המתיישבים הם חגורת הביטחון של מדינת ישראל. גם גולדה שאף היא לא נמנתה עם ציבור הימין, שלחה מתיישבים לגוש קטיף. אלו לא סיפורים, אלו עובדות.
עם ישראל על כל רבדיו, צריך להעריך ולהוקיר את מפעל ההתיישבות ביו"ש. עם ישראל צריך להבין את המהות של ישובים יהודים במקומות הללו. לא כבשנו את זה, החזרנו את מה שהיה שייך לנו אלפי שנים אחורה, וישאר שלנו גם אלפי שנים קדימה.
תנו חיזוק למתיישבים, אל תשכחו את תפקידם, שאומנם המציאות הלא פשוטה יצרה אותו, אך הם ממלאים אותו בלב שלם, באהבה גדולה, ובתחושת שליחות אמיתית. הם אנשים רגילים כמו כולנו, הם חדורי אהבה ונאמנות לארץ הזאת, ולא כפי שהתקשורת מנסה לצייר אותם בסוג של דמוניזציה הרחוקה שנות אור מהמציאות.
הערך המוסף החשוב מאוד של המתיישבים הוא בדיוק הנוכחות שלהם ביהודה ושומרון. העובדה שתושבי מרכז הארץ חיים בסוג של שקט ושלווה, קשור קשר ישיר לכך שהמתיישבים שומרים על שלמות הארץ. אם מפעל ההתיישבות ייפגע חלילה, מרכז הארץ יהיה מועד לטרור קשה פי כמה וכמה, ושקט לא יהיה יותר בשום מקום במדינה.
דין קרית ארבע כדין תל אביב!

ליאת כרמון

ליאת כרמון

אולי יעניין אותך גם

סמ"ר ע' שירה במחבל בנווה צוף (חלמיש)

החייל שנטרל את המחבל: "הייתי במקום הנכון בזמן הנכון"

ע', לוחם עוקץ ותושב היישוב רץ לבית השכנים כששמע צעקות וירה במחבל: "במעט שעשיתי מנעתי אירוע יותר חמור"