דף הבית > אקטואליה וחדשות > הצעת חוק: מציתי השריפות יוגדרו כפעילי טרור

הצעת חוק: מציתי השריפות יוגדרו כפעילי טרור

ח"כ שרן השכל (הליכוד) יוזמת חוק שימלא את ה"וואקום" המשפטי שמקשה על מערכת המשפט לתבוע את החשודים בהצתת השריפות: "התיקון להצעת החוק יאפשר לחלט ולהרוס רכוש של מציתים שפגעו בביטחון המדינה"

יוזמת חקיקה חדשה תיתן למערכת המשפט כלי נוסף להתמודד עם גל ההצתות. על פי התיקון לחוק העונשיון, אותו מגישה חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד), מפגעי הצתה יטופלו במלוא החומרה כפעילי טרור. הצעה זו מגיעה בהמשך ליוזמתו של השר ישראל כץ שר התחבורה והמודיעין משבוע שעבר.

ח"כ השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ שרן השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על פי לשון התיקון, מפגעי הצתה יטופלו במלוא החומרה כפעילי טרור. השר ישראל כץ:"יש לפעול במלוא חומרת הדין כנגד מפגעי ההצתות ולהרתיע". ח"כ השכל: "גל ההצתות האחרון שבו פונו יותר מ-75,000 אזרחים מהווה עליית מדרגה חמורה ועלינו להתייחס עליו בהתאם. התיקון להצעת החוק יאפשר לחלט ולהרוס רכוש של מציתים שפגעו בביטחון המדינה ולהגדירם כפי שהם פעילי טרור" .

לדברי השכל, כיום מדינת ישראל איננה מכילה על מפגעי הצתה הוראות דין דומות לאלה החלות על מבצעי עבירות חמורות כנגד ביטחון המדינה לרבות חילוט והריסת רכוש. "התיקון לחוק בא לתקן את ה"ווקום המשפטי" ויאפשר לבצע חילוט והריסת רכוש של פעילי הטרור שהציתו את השרפות על רקע לאומני", אמרה השכל.

"הצעת החוק קובעת שמפגעי הצתה יטופלו במלוא החומרה שבה מטופלים פעילי טרור הפוגעים בביטחון המדינה וזו על מנת להגביר את ההרתעה מפני פעולות שכאלו. עלינו להשתמש בכל הכלים המשפטיים האפשריים על מנת למנוע מפעולות של טרור אקולוגי לפגוע באזרחי מדינת ישראל", הוסיפה השכל.

 

אולי יעניין אותך גם

חשודים בתקיפת ערבים מובאים לבית המשפט. צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

דיווח: צעיר ניסה לשים קץ לחייו במהלך חקירות שב"כ

כתבי אישום הוגשו היום (א') נגד שישה צעירים וקטינים בחשד לתקיפת ערבים בבאר שבע. עוה"ד של הנאשמים: "לפחות אחד מהנחקרים ניסה לשים קץ לחייו במהלך החקירות, בעקבות לחצים קשים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.