9:53 21/09/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > הפריפריה יוצאת להילחם על החינוך

הפריפריה יוצאת להילחם על החינוך

צעדת מחאה שיצאה היום מהדרום לירושלים דורשת להשוות את תקציב החינוך שמקבלים תלמידי הפריפריה לאלו של המרכז. חילי טרופר: "לא סיפור קטן ומקומי"

מאז ויקי כנפו לא היתה כאן צעדה כזו. מהדרום לירושלים, עם דגלים ופנים נחושות החלו אתמול (ג') פעילי חינוך בצעדה לעבר עיר הבירה. לדבריהם, הגיעה העת לסיים את האפליה בין הפריפריה למרכז.

בראיון עם שרון גל, סיפר איש החינוך חילי טרופר ל"כלכלי בלילה" כי הצועדים הרגישו את החום היטב, אך הלכו עם "תחושה טובה ובטחון בדרך" בה הם הולכים.

"מי שעוסק בחינוך הוא לא ציני. ראיתי ילדים במצבים קשים יותר, זה לגמרי בידיים של מדינת ישראל", הוסיף.

לדבריו, על מנת לסגור את הפער בין ההשקעה שמקבל תלמיד בפריפריה ובין ההשקעה שמקבל תלמיד במרכז דרושים ככל הנראה "כמה מיליארדי שקלים".

טרופר סיפר כי חלוקת הכסף כיום נותנת מיצג שווא, כיוון שמשרד החינוך אמנם משקיע בכל תלמיד כ-17 אלף שקלים, אך הפער נוצר בין הרשויות המבוססות שמשקיעות יותר ובין ההורים המבוססים שמעניקים לילדים שלהם כפי יכולתם.

"השיטה לא לוקחת בחשבון את הפערים בין מה שכל רשות נותנת. הרשויות המבוססות וההורים המבוססים שלשמחתי יכולים לאפשר חינוך טוב יותר יוצרים פער. הפער שנוצר כבר בגני הילדים, בכיתה א' רק ילך ויצמח. תסתכל על הפערים בבגרויות. ישנה התאמה בין כמות הכסף שהושקעה בתלמיד ובין סיכויי ההצלחה של התלמיד", סיכם.

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ולפיד. צילום: פלאש90

לפיד: "יש המון כסף"; ליצמן: "לא נתת שקל לנכים"

במהלך הדיון על העלאת קצבאות הנכות נוצר ויכוח בין לפיד ("יש המון כסף, אני יודע מה השארתי בקופה") לשר ליצמן ("רצית לתת 3 מיליארד למע"מ אפס, לא נתת שקל לנכים")