10:34 29/04/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > העומדים בכיכר: העיתונאים שמסיתים נגד נתניהו

העומדים בכיכר: העיתונאים שמסיתים נגד נתניהו

השמאל משוכנע כבר למעלה מ-23 שנים כי האיש שהוביל את הלך הרוח שגרם ליגאל עמיר ללחוץ על ההדק הוא בנימין נתניהו. בשנים האחרונות ההסתה נגד נתניהו מגיעה לשיא. כתבה ראשונה בסדרה "אותו מנהיג, אותה הסתה"

כולם מדברים על רבין, אף אחד לא מדבר על ביבי. ההסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכת כבר שנים, ככל הנראה מאז אחז בהגה השלטון ב-1996. השנאה כלפיו מצד מחנה השמאל, שזועם על חלקו בהפגנות נגד רבין, מתפרצת מדי שנה. העצרת לזיכרו של ראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח על ידי יגאל עמיר, הפכה ממחווה לזכרו של האיש שהנהיג את מחנה השלום לעצרת ניגוח בראש הממשלה שנבחר אחריו: בנימין נתניהו.

ההאשמות מוכרות. לדברי השמאל, הוא האיש שעמד בכיכר. הוא שמע את הקולות, ראה את המראות ולא עשה דבר. ההפגנות נגד אוסלו הן חטא שלא ייסלח עבור השמאל ודמו של נתניהו הותר בפני השמאל.

ההסתה נגד נתניהו בעצרת לזכר רבין. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
ההסתה נגד נתניהו בעצרת לזכר רבין. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

בהפגנות נגד אוסלו, מי שהלביש את ראש הממשלה דאז יצחק רבין במדי SS היה סוכן שב"כ בשם אבישי רביב. את זה קבעה ועדת שמגר שבחנה את הרצח ואת ההסתה שקדמה לו. כיום, מי שמלביש את מנהיגי הימין במדי חיילים נאצים הם אנשי תקשורת מהשורה הראשונה.

בעל הטור בטונים גבוהים

מי שעומד בראש מחנה ההסתה נגד ראש הממשלה נתניהו הוא הפובליציסט יגאל סרנה. סרנה, שניצב בימים אלו במשפט מול בני הזוג נתניהו לאחר שהפיץ סיפור חסר-ביסוס על השניים, סרנה אינו בוחל באמצעים במאבק שלו נגד ראש הממשלה.

בינואר 2015, פרסם סרנה פוסט בו לעג למצביעי הליכוד, והשווה בין הנפת ידו המנצחת של נתניהו ובין קריאת מועל היד הנאצית: "אז זה המועל יד החדש?", שאל, "לקראת תבחרו בי ואשאר אתכם לנצח לאלף שנים?.

סרנה נגד נתניהו: "מועל יד חדש". צילום מסך: פייסבוק
סרנה נגד נתניהו: "מועל יד חדש". צילום מסך: פייסבוק

במרץ שלאחר מכן, העלה סרנה פוסט נוסף: "יש חיים גם בזמן ביבי. אבל האוויר מורעל. הנפש קצה. המשאבים מידלדלים. אתה רואה גם בחדרי מיון, כמו הערב, את המאמץ ואת קוצר המשאבים. הכל נשאב מאיתנו, למעלה. לחבורת הביזה של החלאה (נתניהו – ע"ל). האיש שצמח כפטרית רעל משלולית הדם של רבין. קצנו בשקרן העלוב… שיעלם כבר. די. גדשה הסאה".

כך, מסע ההסתה המתמשך של סרנה נמשך עד שבפוסט נוסף, אותו העלה כשכתב על ביקורו של נתניהו באפריקה נגמר בהפתעה – אין להרוג את נתניהו, אלא רק להתעלל בו ולהותירו בחיים: "מאחל לו לסיים את חייו כמו ב"מעגל האדום" הצרפתי. חי (חוזר שנית: חי ולא רצוח כמו רבין, שקוע בהזיות פראנואידיות.

סרנה נגד נתניהו. צילום מסך: פייסבוק
סרנה נגד נתניהו. צילום מסך: פייסבוק

מי שהלך בעקבותיו של סרנה הוא עורך לשעבר באתר YNET באנגלית, גלעד הלפרין. מעט אחרי שנתניהו אמר כי המופתי חאג' אמין אל-חוסייני הוא זה שהיטה את היטלר לטובת השמדת העם היהודי, הלפרין העלה לפייסבוק תמונה של ראש הממשלה לבוש במדי חייל נאצי. הוא צירף את השאלה: "מתי זה עולה לפייסבוק של ביבי?". לאחר מכן הוסיף: "אני רוצה להרגיע את YNET ו"ידיעות": יש לי קצת ניסיון עם פתרונות סופיים".

הלפרין. "יש לנתניהו ניסיון בפתרונות סופיים"
הלפרין. "יש לנתניהו ניסיון בפתרונות סופיים"

לזכות מערכת "ידיעות" ייאמר כי זמן קצר לאחר מכן הפרסום עלה להלפרין במשרתו והוא פוטר בעקבות ההסתה נגד נתניהו.

הסתה עם אסף הראל: "מפלצת"

רות אלבז, תסריטאית בתוכנית הלילה של אסף הראל בערוץ 10, ערכה בעמוד הפייסבוק שלה השוואה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לאדולף היטלר. בתמונה שפירסמה נראה היטלר כשהוא משקיף מהמרפסת אל ההמונים למטה. בכיתוב שהדביקה אלבז לתמונה נכתב: "הרבה הגיעו לתדריך היום", בכוונה לתדרוכים שערך ראש הממשלה למערכות התקשורת במהלך הקיץ. אלבז ניסתה לפטור עצמה ולומר כי מדובר ב"בדיחה סרת טעם".

הפוסט שנמחק. צילום מסך
הפוסט שנמחק. צילום מסך

מגיש אותה תכנית בערוץ 10 מקדיש זמן רב מהמונולוגים שלו לראש הממשלה ובאחד משיאי המערכה שמנהל ראש הממשלה נגד תאגיד השידור הציבורי, רמז אסף הראל כי בחצר ביתו של נתניהו נמצאת גופה: "הרי כל מי שרואה איך אתה מנהל את המדינה, באיזה חוסר יושר, נכלוליות, אפס ערכים ו-100% אופורטוניזם – לא יופתע אם הכול התגלה עליך. שלקחת לכיס 100 מיליארד דולר, שמכרת את נתניה, שנתת מתנה פצצת אטום לשלדון אדלסון ליום הולדת, שבחצר בקיסריה קבורה גופה של מנקה – הכל אפשר להאמין עליך. לא, כי אתה מפלצת. פשוט כי אין לך ערכים".

אותו מנהיג, אותה הסתה

איש אחד מהשב"כ הביא תמונה של רבין במדים של חייל נאצי, וכל התקשורת משתגעת. תמונות דומות של נתניהו באותם מדים זוכים לשתיקה ומוגדרים כהומור או כסאטירה. ההסתה נגד ראש הממשלה אינה מוגבלת רק לאנשי תקשורת. היא נפוצה בקרב פוליטיקאים מהשמאל, אנשי תרבות, אמנות ואקדמיה. כשהשמאל קובע שנתניהו מסית, הוא שוכח שהוא חוצה את אותם קווים אדומים מהם הוא מזהיר מפניו.

אולי יעניין אותך גם

423

התפרעויות אלימות של פלסטינים במספר מוקדים

הפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו התרחשו היום במספר זירות, לאחר הכרזת "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים שובתי הרעב בכלא הישראלי

9 תגובות

 1. היינו וראינו הכל
  זה לא קרה לפני 2000 שנה וזה לא קשור למגילת איכה.
  אין להתעלם מכך שראש הממשלה הנוכחי לא עשה את מה שמתחייב! הוא עמד ושתק.
  הדוגמאות המובאות כאן מקבוצת אנשי שמאל מאוד קיצוניים הם כאין וכאפס לעומת התבטאויות בימין הקיצוני, אז כמו היום.
  ההתפתלות האין סופית של כל מיני כתבים כמוך, מונעת מבט כן ואמיץ על העובדות. כמי שלא מחשיב עצמו שמאלן (אבל גם לא ימני מתלהם) אני מציע לטובת כולנו להישיר מבט לעובדות ולהפסיק להאשים את השמאל.
  בעיניי שנאת החינם הרבה יותר שכיחה בימין!!

  • שלום אלי.
   תיקון קטן, ברשותך: נתניהו לא "עמד ושתק". כשקראו לרבין בוגד, הוא שיסע את הקריאות ואמר: "טועה. לא בוגד". זה מתועד ומפורסם.
   "לא עשה את מה שמתחייב"? – וכי איך יכול היה להעלות על דעתו שיקום הרוצח הנאלח וירצח? והאם "מה שמתחייב" בימינו זה לעצור את יגאל סרנה ואת רות אלבז לפני שיקרה עוד רצח פוליטי? – ברור שלא, כי זו פגיעה בחופש הדיבור.
   לגבי השאלה איפה יש יותר שנאת חינם, עדיף שכולנו, ימין ושמאל, נחנך לסובלנות ולאהבת חינם, ולא רק בימים שמפציצים אותנו או מתפוצצים בינינו.

 2. נכון יהיה. לבדוק רעיון איך חלום הבלהות הזה יהיה מאחורינו , בלי לגרוע מזכותם של היסטוריונים להציג את העובדות מהמחקרים שלהם , ובמקום לעסוק בהאשמות ובשיפוט , ללמוד איך ממשיכים ביחד , מול אתגרי העתיד , והם רבים מאוד .

 3. כל פעולה של נתניהו בעד רבין רק היתה מחמירה את היחס לרבין
  |
  מכיון שבאותו זמן הייתי בקשר עם מישהו שהיה מעורה בין קיצוניים ימניים אני יכול להעיד שכל פעולה של נתניהו בעד רבין רק היתה מחמירה את היחס לרבין. נתניהו, שהיה מנהיג חדש יחסית של הימין המתון, נתפס אז בעיני אנשי ימין קיצוני, אשר, כידוע, הבסיס האידאולוגי שלהם היה שונה לחלוטין משלו , כבוגד(!) ב"ימין האמתי", כאדיש לעוול הנורא שעושה רבין, כמי שרק מעמיד פנים שהוא מתנגד לרבין.

 4. לרבין היה אינטרס פסול שנתניהו יגנה את הימין הקיצוני. האם נתניהו, כאדם הגון, היה צריך לסיע בידו?
  |
  אם נתניהו היה מגנה את הימין הקיצוני אז הוא היה נתפס בתודעת הצבור כמי שדעתו מכובדת על אנשי הימין הקיצוני והיה מצטייר כאחד מהם, או שהיה נתפס בתודעת הצבור כמי שחושש שהגבול בין הימין הקיצוני לימין המתון הוא גבול דק, כפי שהטיפו המסיתים השמאלנים, ובכך היה מפר את חובת הנאמנות שלו כלפי התומכים בו שלא להשתתף בהסתה השמאלנית נגדם.
  מן הסתם, נתניהו כאדם הגון לא רצה לתת כתף למשחק ההסתה המלוכלך, בעיניו לפחות, ששחק רבין כאשר בקש ממנו לגנות את ההסתה של הימין הקיצוני (רבין בקש זאת למרות שסרב בכל תקף ללבוש אפוד מגן, ולמרות שגם השב"כ זלזל בהערכת האיום על חייו).

 5. השמאל חיי בזכות העצרת של רבין אחרת אין לו קיום

 6. כל הערכים הפוליטיים שגדלנו עליהם אינם תופסים עלינו הימניים
  לנו יש דלת מיוחדת במרפאה מאחורה
  לשמאלני יש חופש דיבור, יש זכות לבגוד (זה לא בגידה מבחינתו, הערכים שהוא גדל עליהם מקדשים את הבוגדניות) יש זכות לרצוח (אלטלנה ועוד כמה סיפורים מזוויעים מאותה תקופה) יש זכות לגנוב ולשחד, מבלי לתת את הדין על כך.
  אבל אנחנו הימניים ההזויים. צאן לטבח הדמוקרטיה
  אם נסתכל על המספרים. כמה אזרחים ימניים נרצחו מאז הסכמי אוסלו וכמה שמאלנים? (נכון שזו השוואה מרושעת אבל כידוע שמאלנים אוהבים שיוויון)
  מי יודע. אולי בכוונת רוצחי רבין היה שבב של רצון טוב להפסיק את הרצח המשתולל? (לא מוצדק, חוץ מזה שזה לא עצר את גל הפיגועים)
  היום דיברו על רבין רק דברים טובים, סך הכל זה הוא יום השנה שלו. אבל האיש היה פושע מדרגה ראשונה והוא לא הועמד לדין מעולם על פשעיו
  אחחח השמאל הנאור. בגרמניה של שנות השלושים יהודים לא האמינו שהמפלגה הנאצית תממש את איומיה כי "הגרמנים נחמדים הרבה יותר מהישראלים" (פעם אמרו יהודים במקום ישראלים) המשפטים האלה כבר הוכחו כבולשיט. נאורות לא הופכת אותך לטוב יותר (חוץ מזה, מי קבע מי הוא נאור ומי אינו?)

 7. אז יגאל צחנה פתח את חור הישבן העליון שלו ונפח. אז מה? הרי זה הדבר היחיד שנותר לו ולחבריו ההזויים בשמאל הקיצוני לעשות.

 8. השמאל ההזוי בפירפורי גסיסה, ועל כן כל השיט שלו צף על פני השטח. כיום ניתן לראות בבירור את ההטיה בגופי השידור המרכזיים ולכן גם חלק גדול מהציבור מדיר עצמו מהם. תראו איזה צעקה כמה על איזה חוק מסכן ששקד רצתה להעביר. הרי החוק שלה, לא רק שהוא אמור להיות מובן מאליו = הוא לא מספיק. בכל המדינות הדמוקרטיות למעט הודו, שופטים לא בוחרים את המחליפים שלהם. כמובן שאצלנו זה יהרג ובל יעבור. אחרת איך השמאלנים ימשיכו לשלוט במדינה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.