מבזקים

צפו: איך מתמודדים עם אוטובוס בוער במנהרה?

לבני: הזדמנות לחזור למכתב בוש פלוס

המשטרה תרגלה התמודדות עם אירוע רב נפגעים במנהרות הראל

ארדן למנדלבליט: לפתוח בחקירה נגד הח"כים בחשד להסתה ולרצח

חייל צה"ל חילק כרוזים התומכים באלאור אזריה ונשלח למעצר

הרב רוזן: תכנית ריאליטי סוחפת בתקשורת

כביש עוקף נבי אליאס: הטרקטורים בשטח

צו הפסקה מנהלי לעסק "מ.ב.ב אירועים בעם", חדרה

אמו של החייל מבקשת: בואו להלוויה

הרמטכ"ל איזנקוט אושפז בבית החולים לצורך הליך רפואי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסתיימה חקירת זועבי וזחלקה בחשד לעבירות שחיתות

הסתיימה חקירת זועבי וזחלקה בחשד לעבירות שחיתות

חברי הכנסת ממפלגת בל"ד נחקרים בחשד למעורבות בזיוף והלבנת ההון המוערכת על סך מליוני שקלים. זועבי: "זאת רדיפה פוליטית"

היום (ב') נחקרו באזהרה חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי ממפלגת בל"ד במסגרת פרשייה רחבת היקף בה נעצרו בין היתר גם חברי הכנסת מהמפלגה, בכירים בבל"ד ופעילים נוספים החשודים בזיוף והלבנת הון בגובה של מליוני שקלים.

חשודים במעורבות בעבירות שחיתות קשות. זחלקה וזועבי. פלאש 90
חשודים במעורבות בעבירות שחיתות קשות. זחלקה וזועבי. פלאש 90

על פי החשד בוצעו במפלגה הערבית עבירות מרמה, זיוף והלבנת הון בגובה של מיליוני שקלים, אשר הוברחו לארץ דרך מעבר הגבול בירדן והופקדו בחשבונות מפלגת בל"ד, זאת במטרה לממן את פעילות המפלגה במסגרת הבחירות המוניציפליות והארציות משנת 2013. החקירה נפתחה באישור היועץ המשפטי לממשלה ומלווה על ידי פרקליטות המדינה.

זועבי: "רדיפה פוליטית"

היום, כאמור, נחקרו במסגרת החקירה ח"כ ג'מאל זחאלקה וח"כ חנין זועבי בחשד למעורבות בביצוע העבירות כאמור לעיל. במהלך החקירה הפגינו עשרות מול משרדי המשטרה במחאה על "רדיפתם הפוליטית של הח"כים". ח"כ זועבי מסרה: "לא ביצענו שום פשע, זו רדיפה שנמשכת ללא כל סיבה".

ח"כ זועבי אמרה הבוקר: "אנחנו בטוחים שזאת רדיפה פוליטית שמתמשכת בלי שום סיבה מוצדקת. במקום שהמשטרה תעסיק שוטרים למיגור תופעת האלימות והפשיעה שמהווה סכנה לחיינו, היא שולחת לנו 3,000 שוטרים לרדיפה פוליטית, בעוד לזירת רצח היא שולחת 30 שוטרים. המשטרה טוענת שאנחנו מסבסדים פעילות לאומית – לדעתי אין בזה שום פשע ואנחנו נמשיך לתמוך בדרך זו. אם יש מישהו שצריך לחקור אותו – זה ראש הממשלה. אני בטוחה שאם זה היה קורה אצל פעילים יהודים לא היו מוציאים צווי מעצר, אבל כשמדובר בבל"ד היחס אחר לגמרי".

במסגרת החקירה בוצע חיפוש במשרדי מפלגת בל"ד בנצרת,  ובנוסף לכך נעצרו ונחקרו עשרות חשודים, בינהם בכירים במפלגת בל"ד, פעילים במפלגה, עורכי דין ורואי חשבון הקשורים למפלגה, וזה בחשד שפעלו לכאורה על מנת להסוות את מקור הכספים ולהציג בפני משרד מבקר המדינה מצג שקרי כי מדובר בכספי תרומות שנאספו כדין.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

תולים את דגל ארה"ב. צילום: גרשון אלינסון/פלאש90

ברקת משיק קמפיין: "מחזקים את טראמפ"

ראש העיר ירושלים בקמפיין לחיזוק הנשיא הנכנס: "אחרי שמונה השנים השחונות הגיע ידיד אמת לבית הלבן". בתוך כך, אובמה נפרד: "נראה אם הגישה של טראמפ תוכיח את עצמה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.