10:22 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסכם שכר חדש למשרתי קבע

הסכם שכר חדש למשרתי קבע

שדרוג כלכלי משמעותי למשרתי הקבע. נחתם הסכם על תוכנית כלכלית לנגדים ולקצינים צעירים

משרד הביטחון ומשרד האוצר חתמו הערב על הסכם לשיפור שכר משרתי הקבע הראשוני. הסכם זה ישפיע על כעשרת אלפים משרתים בצה״ל והוא חלק מהמהלכים אשר סוכמו ב״תר״ש גדעון״ למתן שכר הולם למשרתים לטובת חיזוק תחושת הגאווה והשייכות לארגון וכחלק מההוקרה לשירותם המשמעות ומתוך הצורך בשיפור כשירות הימ"חים ותגמול המשרתים בהם.

ההסכם כולל תוספת שכר לקצינים ונגדים בראשית דרכם, מענק לנגדי ימ"ח, הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים לאוכלוסיות הייחודיות ומענקי התמדה לנגדים. בנוסף, הוחלט גם על מענק לנגדים בקבע מובהק המשרתים בימ"ח.

כך לדוגמא, רס"ל המשרת כנגד בימ"ח אשר קיבל משכורת של 5,900 ₪ עד כה, יקבל החל מהיום משכורת של 7,500 ₪ (כולל שכר בשיתוף מענקים שנתיים). בזכות השינוי, אשר יראה בשכר שיתקבל ב1.5.2017 (רטרואקטיבית החל ממרץ 17), כלל הקצינים הנכנסים לקבע ראשוני יקבלו שכר של מעל ל-6 אלף ש"ח.  תוספת זו מבטלת את ההשלמה לשכר מינימום בצה"ל, אשר נדרשה לאלפי משרתים.

ההסכם נעשה בשיתוף עם משרד האוצר מתוך חשיבות בהכרה בייחודיות של שירות הקבע והצורך במתן שכר הוגן למשרתים בצה"ל.

בשנה האחרונה בוצעו מהלכים שונים בתחום השכר בהם הפעלת שכר הנגדים (תוספת של כ-600 ₪ בממוצע לנגד), תשלום המענק השני של הסכם ההסתדרות בגובה אלף ₪ ועוד. למרות זאת, אלפי משרתי קבע ראשוני משתכרים פחות מ-6,000 ₪, מקבלים השלמה לשכר מינימום ומרוויחים שכר שאינו הולם. לאור זאת, נעשתה לאחרונה עבודה במטרה לאפשר שכר בסיס הוגן מיום הכניסה לקבע לצד מענה גמיש לאוכלוסיות במערכים ייחודיים בצה"ל.

ההסכם כולל תוספת שכר לנגדים בקבוצות 1-4 (400 ₪), תוספת שכר לקצינים לא אקדמאים (400 ₪), לראשונה – מענק לנגדי ימ"ח בגובה 8,000 ₪ בשנה (650 ₪), הרחבה משמעותית של המענקים הסקטוריאליים ויצירת מעניקה התמדה לנגדים בקבוצות 3-5 (500 ₪). בנוסף, גם נגדים בקבע מובהק המשרתים בימ"ח יהיו זכאים למענק של 5,000 ₪. כמו כן, הוחלט על עלייה משמעותית מאוד במספר המכסות בשכר הסקטוריאלי, אשר מאפשר מתן תוספת לשכר עבור קצינים ונגדים במקצועות ייחודיים (כדוגמת סייבר) של עד 2500 ₪ בחודש.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

משפחת אזריה בפתח הדיון בערעור, הבוקר. צילום: נועם אמיר

שפטל: "למ"פ רס"ן תום נעמן יש תשע גרסאות"

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה בתל אביב חידש הבוקר (א') את הדיון בערעור על הרשעת הלוחם אלאור אזריה בהריגת מחבל

7 תגובות

 1. efi_kalfon@walla.com

  ב"ה

  אדון הרמטכל ומה עם הגמלאים שתרמו את ימים כלילות לצהל ,מדוע אף אחד לא דואג להם?

  • לילות כימים, זה הביטוי הנכון, אבל כל השאר נכון. אנו "שקופים" חסרי יכולת להתארגן( כי על פי חוק אנו עדיין "משרתים"), אין לנו שאלטר לסגור, ושנים שחקתם את גימלתנו.

  • גימלאי שקוף

   לילות כימים, זה הביטוי הנכון. עבדנו בלילות( ובסופי שבוע) כאילו היו ימי עבודה רגילים, שנים לא הצמידו את הגימלה לשכר הפעילים, הפיצוי שנתנו בקושי מכסה על הפער שנפתח, ואיננו עונה כלל לעליית המדד, היום אנו צמודים למדד האפסי, בעוד שהשכר הממוצע עולה ועולה,…- הכל בידך אדוני הרמטכ"ל, אתה הריבון להחליט על עתיד "השקופים שהם גימלאים "משרתים".

 2. efi_kalfon@walla.com

  ב"ה
  אדון הרמטכל מה עם הגמלאים שתרמו למערכת את מטב שנותיהם במערך הצבאי , מתי יחזירו להם את מה שגזלו ?,עשו הסכם שכר פוגעני שלא מספיק שגזלו מההיוון ,גם הגמלה על הפנים ,והכי כואב שגמלאים הרוצים לעבוד אף אחד לא מקבל אותם בטענה שהם כבר בוגרים ועבר זמנם ,בקיצור אל תשלחני לעת זקנה ודאג גם לנו תודה.

 3. כבוד לצה"ל, והלוואי שיגרום לכך שאנשי קבע יישארו בשרות. הרמטכ"ל- לפיתחך גם נושא "השקופים", גימלאי הצבא, שמוגדרים עדיין בסטטוס "משרתים" על פי חוק הביטחון, ואינם יכולים להתאגד. אחרי שבמשך עשרות שנים , ראשי אכ"א לדורותיהם לא קיימו את חוק הביטחון, לפיו הגמלה צמודה לשכר הפעילים, כפיתם בסופו של דבר הסכם של פיצוי חלקי מאד על חוסר הצמדה במשך שנים, מעבר להצמדה למדד( טוב, זו החלטת ממשלה, וכרמטכ"ל לא יכולת לעשות כלום), וגם לא המשכת את ההסכם לפיו היוון לכל החיים מופסק בגיל 70.
  "השקופים" שאין להם היום שום כוח ושום מעמד- גימלתם נשחקת, במשך שנים נפתח פער בין הגמלה לשבין המחויבות בחוק- והכל בידיך הרמטכ"ל, זו החלטה שלא דורשת שום אישור מאף גורם!
  הפסק להשליכני לעת זיקנה!

 4. גימלאי שקוף

  כל הכבוד, הגיע הזמן.
  אדוני הרמטכ"ל- זה הזמן גם לתקן את ההסכם המביש שכפו על הגימלאים שלך, שהם עדיין "משרתים" על פי הגדרת החוק, ואתה המייצג שלהם.
  שנים לא הצמידו את הגמלה לשכר הפעילים, כיום היא בכלל מנותקת משכר הפעילים וצמודה למדד האפסי, הועדה לבדיקת השחיקה מול השכר הממוצע לא עושה עבודתה, ורק אנחנו משלמים את הדעיכה בגימלה שלנו.
  בידך לתקן את העוול

 5. פשוט לא מאמין, הגנרלים בצהל מרווחים משכורת עתק, והנגדים מקבלים השלמת הכנסה. בושה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.