20:28 23/08/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > הנשיא ריבלין בירך ברכת האילנות

הנשיא ריבלין בירך ברכת האילנות

הנשיא ריבלין אירח במשכנו את הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף ובירך את ברכת האילנות

נשיא המדינה ראובן ריבלין אירח היום (ד') במשכנו את הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף. השניים ברכו יחד את ברכת האילנות, ברכה המעוגנת במסורת חז"ל בזמן פריחת העצים בחודש ניסן.

הנשיא ריבלין הרב יצחק יוסף צילום מרק ניימן לעמ
הנשיא ריבלין והראשון לציוןהרב יצחק יוסף. צילום: מרק ניימן, לע"מ

ריבלין הביע שביעות רצון מהנוכחות של הרב הראשי במשכן הנשיא. כמו כן, הנשיא התייחס לקשר שבין עם ישראל, תורת ישראל, ארץ ישראל והתקומה המחודשת של העם העברי בציון. "בית הנשיא מתכבד לקבל גם השנה את הראשון לציון לברכת האילנות, ברכה המתייחסת גם לתורת ישראל וגם לארץ ישראל. חזרנו לארצנו מולדתנו והכנו שורש באדמתנו, והיופי והיכולת והיצירה שהאדמה נותנת לכל יושבי הארץ הזו היא מהדברים החשובים ביותר בהם אני עוסקים בהם כאן בארץ ישראל", אמר הנשיא ריבלין.

בתגובה, הרב יצחק יוסף בירך בחום ובחיבה את הנשיא בבריאות ואריכות ימים. בתוך כך, הרב נשא דבר תורה ואמר: "כבוד הנשיא, אנחנו מברכים את ברכת האילנות וזה מחזק את האמונה שלנו בקדוש ברוך הוא. אדם לוקח גרעין, זרע, ושם אותו בקרקע ואחרי שלושה ימים הוא מוציא שורשים, עץ ופירות. ולכל פרי טעם אחר, ויטמין כזה וויטמין אחר, אלה מעשי הבריאה. לכן רבותי – פעם בשנה כשאדם רואה אילנות מלבלבים הוא מברך עליהם ברכת האילנות".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הכתובת שנחשפה בירושלים. צילום: אסף פרץ, רשות העתיקות

כתובת יוונית עתיקה התגלתה סמוך לשער שכם

פסיפס בן 1500, הכתוב ביוונית, נחשף סמוך לשער שכם. כל הנראה הוא שימש כרצפת אכסניה לעולי רגל, ומוזכר בו שמו של הקיסר הביזנטי יוסטיניאנוס