8:09 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הנטו של כחלון והנטו של מיכאלי

הנטו של כחלון והנטו של מיכאלי

אמיר איבגי על הסרטון השלם שהקדישה היום ח"כ מרב מיכאלי לשר משה כחלון: "כאשר זה מגיע לנטו דמגוגיה של מיכאלי מול נטו כחלון, תחליטו אתם עם איזה נטו הייתם מעדיפים להישאר בסוף החודש"

מתוך "היום הזה", א'-ה' ב-23:00

מה הקשר בין שר האוצר משה כחלון לבין אראלה, אראלה, ממפעל הפיס? ספויילר. בתשובה לשאלה הזאת יש הרבה דמגוגיה, לא אנחנו המצאנו אותה, רק ליקטנו אותה עבורכם ומיד – תוכלו לשפוט בעצמכם. סיפורנו מתחיל בפרסום הזה שהיה השבוע:

תוקדם הגרלת מחיר למשתכן הבאה. לאחר שהקדים את ההגרלה הראשונה, שר האוצר החליט להקדים גם הפעם את הגרלת הענק של מחיר למשתכן. המהלך אמור להקל על זוגות שלא זכו בהגרלה הקודמת, שיוכלו לקבל מוקדם יותר את הוודאות על הזכייה בדירה.

בכל מה שקשור למשבר הדיור פועל שר האוצר במציאות קשה מאד. זה תפקידו. על העניין הזה בדיוק הוא נבחר. גם הכשלון או ההצלחה יהיו נטו כחלון. שר האוצר יודע את זה ולכן אי אפשר שלא להתרשם מהרצינות והנכונות של כחלון  – לעשות את השינוי. מולו עומדים חסרי אונים הקליינטים הכי מרכבים בציבור הישראלי: הזוגות הצעירים.  בית, משכנתא, ילדים, מעונות, צהרונים. וכן, גם אם "נטו כחלון" זה רק כמה מאות שקלים בחודש עבור משפחה צעירה – אי אפשר לזלזל בזה. אבל פתחנו והבטחנו דמגוגיה. הקשר בין כחלון לאראלה ממפעל הפיס זוכרים? אז הנה דמגוגיה מספר אחת.

זאת רק הדמגוגיה הראשונה. אל תמצמצו כי מיד  תגיח הדמגוגיה השניה. סרטון שלם, של כמה דקות, מקדישה היום ח"כ מרב מיכאלי למשה כחלון. המוטיב המרכזי, שמעתם. כחלון זה כמו אראלה, מתעסק בהימורים והגרלות. נכון, מיכאלי היא חברת אופוזיציה, זה תפקידה, לבקר.  אפשר עם דמגוגיה או בלי דמגוגיה. אבל מה עם החלק הנוסף בתפקיד האופוזיציה, האלטרנטיבה. "כך הייתי עושה אחרת במקומו כחלון". למיכאלי אין בסרטון הזה ולו הצעה אחת לפיתרון. כחלון זה אראלה ותנו למיכאלי בכפיים וכנהוג אצלה גם בכפיות.  אבל רגע, מדוע להסתפק בדמגוגיה אחת – אם אפשר באותו מחיר של סרטון לקבל שתיים.

המאחזים המבודדים, המתיישבים והמקורבים. ראיתם  מה זה, שצריך להוזיל את מחירי הדירות לזוגות הצעירים במחיר למשתכן – שוב פעם באים המתיישבים והמקורבים ועושים עלינו סיבוב.

כבר אמרנו ונאמר שוב: לאופוזיציה יש תפקיד חשוב. אבל כאשר זה מגיע לנטו דמגוגיה של מיכאלי מול נטו כחלון  – תחליטו אתם עם איזה נטו הייתם מעדיפים להישאר בסוף החודש.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פרופ שלמה בן עמי. צילום: Ybenami

פרופ' בן עמי על התהליך המדיני: "הפלסטינים כשלו"

איש השמאל והשר לשעבר שהיה מעורב במו"מ מול הפלסטינים אמר בריאיון ל"מעריב" שהתפרסם בחג: "אין תהליך ואני לא רואה שיהיה בעתיד הנראה לעין"