13:40 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ה"מכשול" שימנע את איום מנהרות החמאס

ה"מכשול" שימנע את איום מנהרות החמאס

פרוייקט "המכשול" של צה"ל שמטרתו למנוע את איום חדירות מחבלי חמאס לישראל באמצעות המנהרות צובר תאוצה

בצה"ל מאיצים את העבודה על פרוייקט "המכשול" שנועד להגן על ישובי עוטף עזה מפני חדירות מחבלים, כך עפ"י דיווח של ידיעות אחרונות.

במרכז הפרוייקט חומת בטון סביב רצועת עזה שתתנשא מעל האדמה, אך גם עשרות מטרים מתחתיה. מטרתה למנוע חדירות מחבלים אל תוך מדינת ישראל באמצעות מנהרות התקפיות של חמאס.

מנהרה חמאס
סוף למנהרות חמאס צילום: פלאש 90

"הם יבינו שהם חופרים לעצמם מלכודות מוות", תיאר בכיר בצה"ל את הפרוייקט שעלותו מעל 2 מיליארד שקלים, ושהקמתו צפויה להסתיים בעוד כשנתיים.

תחילה יוקם המכשול מול ישוב הצמוד לגדר עם רצועת עזה, וכבר בימים הקרובים ניתן יהיה לחזות בעבודות מול אחד מישובי המועצה האזורית שעבר- הנגב. בסיורו האחרון של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט באזור הוא הציג את "המכשול" כ-"פרויקט הדגל" של צבא הגנה לישראל.

תושבי עוטף עזה כבר עוקבים אחר התקדמות הפרוייקט שיאפשר להם להיות שקטים מפני איום המנהרות. הקמתו תפסה תאוצה לאחר שהושקעו לטובת העניין 600 מליון שקלים.

למרות זאת, יש גם מי שמביע חשש מפני עצירת הפרוייקט החשוב אשר איננו מופיע בספר התקציב לשנים 2017-2018. לדברי ח"כ חיים ילין (יש עתיד) המתגורר בקיבוץ נחל־עוז, "ראש הממשלה נתניהו הבטיח שכסף לא יהווה מגבלה, והוא חייב לעמוד במילתו. תקצוב המכשול מקטע אחר מקטע ישלש את עלויות ההקמה ועלול להביא לעצירת הפרויקט".

במשרד הביטחון ובמשרד האוצר הבהירו כי הקמת פרוייקט "המכשול" לא תתעכב וכי יש תקציב לכך. "כסף לא יהווה מכשול להקמת המכשול", הבהיר שר האוצר משה כחלון בביקורו האחרון באזור עוטף עזה.

מנהרות חמאס בעזה. צילום: דובר צה"ל
מנהרות חמאס בעזה. צילום: דובר צה"ל
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

1

הותר לפירסום: נעצרו חשודים בירי במחסום ג'בארה באפריל

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה״ל ומג״ב, נעצרה חוליית טרור בחשד למעורבות בפיגוע ירי שבוצע בתאריך 29.4.17 לעבר כוח צה"ל במחסום ג'בארה הסמוך לטייבה וטול כרם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.