מבזקים

ראשון לציון: רוכב אופניים חשמלים נפצע בינוני בתאונה

הרצוג מודה לאובמה: "שמונה שנים של ידידות ותמיכה"

צפו: קבלת שבת מול ביתו של בנט

הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב דיזנגוף בתל אביב

קבלת שבת מחאתית מול ביתו של השר נפתלי בנט

צביעות האו"ם נחשפה בארמון הנציב

עד שהרצפה תתייבש - לפרשת שמות

לזכרו של דוד דלארוזה הי"ד

ח״כ טלב אבו עראר: דורשים את גופת "השהיד"

3 חיילים ואזרח הותקפו בכפר בשומרון וחולצו בשלום

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ה"מכשול" שימנע את איום מנהרות החמאס

ה"מכשול" שימנע את איום מנהרות החמאס

פרוייקט "המכשול" של צה"ל שמטרתו למנוע את איום חדירות מחבלי חמאס לישראל באמצעות המנהרות צובר תאוצה

בצה"ל מאיצים את העבודה על פרוייקט "המכשול" שנועד להגן על ישובי עוטף עזה מפני חדירות מחבלים, כך עפ"י דיווח של ידיעות אחרונות.

במרכז הפרוייקט חומת בטון סביב רצועת עזה שתתנשא מעל האדמה, אך גם עשרות מטרים מתחתיה. מטרתה למנוע חדירות מחבלים אל תוך מדינת ישראל באמצעות מנהרות התקפיות של חמאס.

מנהרה חמאס
סוף למנהרות חמאס צילום: פלאש 90

"הם יבינו שהם חופרים לעצמם מלכודות מוות", תיאר בכיר בצה"ל את הפרוייקט שעלותו מעל 2 מיליארד שקלים, ושהקמתו צפויה להסתיים בעוד כשנתיים.

תחילה יוקם המכשול מול ישוב הצמוד לגדר עם רצועת עזה, וכבר בימים הקרובים ניתן יהיה לחזות בעבודות מול אחד מישובי המועצה האזורית שעבר- הנגב. בסיורו האחרון של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט באזור הוא הציג את "המכשול" כ-"פרויקט הדגל" של צבא הגנה לישראל.

תושבי עוטף עזה כבר עוקבים אחר התקדמות הפרוייקט שיאפשר להם להיות שקטים מפני איום המנהרות. הקמתו תפסה תאוצה לאחר שהושקעו לטובת העניין 600 מליון שקלים.

למרות זאת, יש גם מי שמביע חשש מפני עצירת הפרוייקט החשוב אשר איננו מופיע בספר התקציב לשנים 2017-2018. לדברי ח"כ חיים ילין (יש עתיד) המתגורר בקיבוץ נחל־עוז, "ראש הממשלה נתניהו הבטיח שכסף לא יהווה מגבלה, והוא חייב לעמוד במילתו. תקצוב המכשול מקטע אחר מקטע ישלש את עלויות ההקמה ועלול להביא לעצירת הפרויקט".

במשרד הביטחון ובמשרד האוצר הבהירו כי הקמת פרוייקט "המכשול" לא תתעכב וכי יש תקציב לכך. "כסף לא יהווה מכשול להקמת המכשול", הבהיר שר האוצר משה כחלון בביקורו האחרון באזור עוטף עזה.

מנהרות חמאס בעזה. צילום: דובר צה"ל
מנהרות חמאס בעזה. צילום: דובר צה"ל

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Gage Skidmore

הערב: טראמפ יושבע לנשיא ארה"ב

איל ההון מניו יורק יושבע הערב לנשיא ה-45 של ארה"ב, ויביא לשינוי במדיניותה של מנהיגת העולם החופשי. "נעשה דברים שלא נעשו כאן במשך עשורים רבים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.