22:19 29/04/2017
דף הבית > דעות > אל תאשימו את בג"ץ בפעם הבאה שייקח את המושכות לידיים | דעה

אל תאשימו את בג"ץ בפעם הבאה שייקח את המושכות לידיים | דעה

יותר משישראל שמרו על השבת, השבת שמרה עליהם אמר אחד העם, במקרה הזה הממשלה משכה ידיה מהעיסוק בה, ובחרה בשתיקה

החלטת שופטי העליון להתיר פתיחת עסקים בשבת בת"א היא עלבון בראש ובראשונה לציבור. לא בגלל חילול השבת שהותר כאן, אלא בשל הפגיעה האנושה של שרי הממשלה בבוחריה. אתם בעד חילול שבת, נגד חילול שבת? אולי אתם מעדיפים איזו הגבלה מסוימת, מדודה, על סוג העסקים הפתוחים בשבת? מהי עמדת הממשלה בנוגע למתנה שהעניק העם היהודי לעולם?

סניף של רשת AM:PM בתל-אביב, הפתוח 24/7. צילום ויקיפדיה
סניף של רשת AM:PM בתל-אביב, הפתוח 24/7. צילום ויקיפדיה

יותר משישראל שמרו על השבת, השבת שמרה עליהם אמר אחד העם, אבל במקרה הזה ישראל פשוט אדישה כלפיה. לא בעדה ולא נגדה. המשוואה הפוליטית ברורה: יתירו פתיחת עסקים בשבת, ירגיזו את החרדים. יאסרו פתיחת עסקים בשבת, ירגיזו את החילונים. הפחד הזה מאובדן קולות גרם לשיתוק קולה של הממשלה. במקום שיהיה דיון ציבורי ערכי עמוק ואיכותי אודות מקומה של השבת בסדר היום הציבורי, הממשלה משכה ידיה מהעיסוק בה, ובחרה בשתיקה.

איך ייתכן שבמשבר הרכבות (ספין מארץ הספינים) הייתה פה מהומת אלוהים, אבל כשזה מגיע לפתיחת עסקים על בסיס קבוע נותנים לשופטי העליון להחליט?

את המחיר על חוסר האונות של הממשלה בסוגיית פתיחת העסקים בשבת בת"א נשלם כולנו. בפעם הבאה בה יגיעו חוק הלאום, חוק המסתננים או חוק ההסדרה לידי בג"ץ, לא נוכל להלין על שנטל לעצמו סמכויות לא לו. לא העליון אשם ולא השופטים, אלא הממשלה שלא ידעה לקחת את המושכות כשהיו בידיה.

אולי יעניין אותך גם

התעקש להיפגש עם ארגוני השמאל הקיצוני. זיגמר. צילום:  פלאש 90

גרמניה מודל 2017: מה הם רוצים מאתנו? | דעה

אחרי פרשת "גבריאל-שוברים שתיקה": יש להביט לגרמניה בלבן של העיניים ולהחזיק אצבעות לקראת הבחירות בספטמבר הקרוב

תגובה אחת

  1. מסכים עם כל מילה. החוסר במשילות נובעת מהחוסר אונים של הממשלה. זה כמו אותו תוכי שתמיד צעק שהוא רוצה לצאת לחופשי אבל כשפתחו לו את הכלוב הוא המשיך להישאר בכלוב לצעוק את אותן קולות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.