15:15 21/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > החרפה בסנקציות נגד צפון קוריאה
הדיון במועצת האו"ם אתמול, מתוך חשבון הטוויטר של משרד החוץ האמריקאי

החרפה בסנקציות נגד צפון קוריאה

לאחר ניסוי הגרעין האחרון במדינה, מועצת הביטחון החליטה פה אחד להטיל עיצומים כלכליים חדשים נגד הדיקטטורה. היילי: "אנחנו לא מחפשים מלחמה"

במועצת הביטחון של האו"ם השיתו אתמול (שני) סנקציות נוספות על צפון קוריאה: בין היתר הוטל חרם על תעשיית יצוא הטקסטיל ועל אספקת הדלק למדינה. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

ניסוי בטיל בליסטי בצפון קוריאה, יולי 2017. צילום: סוכנות הידיעות של צפון קוריאה
ניסוי בטיל בליסטי בצפון קוריאה, יולי 2017. צילום: סוכנות הידיעות של צפון קוריאה

הטלת הסנקציות החדשות מגיעה בעקבות ניסוי גרעיני שערכה בשבוע שעבר, וגרר תגובות חריפות בזירה הבינלאומית, בין היתר מצד נשיא רוסיה פוטין שהגדיר אותו כ"הפרה בוטה" של החלטות מועצת הביטחון של האו"ם.

ההחלטות זכו לתמיכת שכנותיה של הדיקטטורה הקומוניסטית, יפן וצפון קוריאה. המדובר בהחלטה התשיעית במספר שהתקבלה פה אחד במועצת הביטחון נגד צפון קוריאה מאז 2006. בדיווח צויין, כי הצעתה המקורית של ארצות הברית הייתה להפעיל סנקציות חמורות אף יותר – אך זו נוסחה מחדש כדי לזכות בתמיכתה של סין בהצבעה.

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בכינוס מועצת זכויות האדם בז'נבה, היום. צילום: רויטרס
שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי. צילום: רויטרס

ניקי היילי שגרירת ארצות הברית באו"ם אמרה: "אנחנו לא נהנים מחיזוק הסנקציות. אנחנו לא מחפשים מלחמה". עוד הוסיפה היילי כי המשטרה הצפון קוריאני "עוד לא עבר את נקודת האל-חזור".

מוקדם יותר השבוע דווח כי בכירים בבריטניה סבורים כי ההתקדמות המשמעותית של צפון קוריאה בפיתוח נשק גרעיני היא תוצאה של תמיכה איראנית. הדבר יכול אם הסברה אכן נכונה, להסביר את הצלחתה של צפון-קוריאה בהגעה לרמה כה גבוהה של טכנולוגיה. "צריך למתוח את גבולות התמימות כדי להאמין שהם עשו את זה בעצמם" – אמר גורם במשרד החוץ הבריטי.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן