4:15 30/04/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > החל מ-2026: במונדיאל ישתתפו 48 נבחרות

החל מ-2026: במונדיאל ישתתפו 48 נבחרות

פיפ"א החליטה כי המונדיאל שייערך בעוד 9 שנים יכלול 16 נבחרות יותר ממה שהיה נהוג עד היום

המהפכה הושלמה: החל ממונדיאל 2026 ישתתפו בטורניר החשוב בעולם, 48 נבחרות. כך החליטו כל נציגי המדינות הצביעו בקונגרס פיפ"א שנערך בימים אלה בציריך.

הזוכה האחרונה, גרמניה. צילום: ויקיפדיה.
הזוכה האחרונה, גרמניה. צילום: ויקיפדיה.

הרבה ביקורות היו על התכנית להגדלת המונדיאל, אולם בסופו של דבר ההצעה אושרה פה אחד למרות שחלק מהמדינות המובילות לא התלהבו מהרעיון.

הנבחרות יחולקו ל-16 בתים של שלוש נבחרות, כאשר שתי הראשונות תעפלנה לשלב הנוק-אאוט. מספר המשחקים יעלה מ-64 ל-80. ארצות הברית, מקסיקו וקנדה הן המדינות שמועמדות לארח את הטורניר הגדול הראשון במתכונת החדשה.

השינוי הדרמטי במספר המשתתפות במונדיאל הוא ניצחון גדול לנשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו.

הנשיא החדש יזם ודחף את התכנית עוד לפני שנבחר ולמרות שרבים לא נתנו לה סיכוי הוא רשם הישג אישי גדול. אינפנטינו דחה את הטענות שהרמה בטורניר תיפגע ואמר כי מדינות קטנות יקבלו סיכוי להגיע למונדיאל.

ישראל שהעפילה אוטומטית לאליפות אירופה לנבחרות צעירות בגלל שהטורניר נערך בישראל, יכולה להיות מרוצה מההחלטה. אם לא נגיע למונדיאל הקרוב לפחות יהיה לנו סיכוי בעוד 9 שנים להגיע לטורניר היוקרתי. שני המונדיאלים הבאים שיתקיימו ברוסיה (2018) ובקטאר (2022) ייערכו במתכונת הרגילה, ואליהם ישראל כרגיל תתקשה להגיע.

אבל עם כל הכבוד לרצון לסייע למדינות קטנות, הסיבה העיקרית להגדלת מספר המדינות המשתתפות במונדיאל היא כסף וההכנסות צפויות לעלות בכ-600 מיליון יורו, על פי הערכות בפיפ״א.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,

אולי יעניין אותך גם

בית"ר חוגגת. צילום: ליאת אבשלומי

בית"ר י-ם קרובה להשיג כרטיס לאירופה

בית"ר ירושלים גברה על מכבי חיפה ושיפרה את סיכוייה לזכות במקום השלישי. הפועל ת"א שהפסידה היום למ.ס אשדוד חייבת לנצח בשבוע הבא כדי להבטיח את הישארותה בליגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.