דף הבית > אקטואליה וחדשות > הותר לפרסום: אבריאל בן יוסף הוא החשוד בשוחד

הותר לפרסום: אבריאל בן יוסף הוא החשוד בשוחד

המשנה למל"ל לשעבר חשוד בקידום ענייניהם של אנשי עסקים גרמנים המקורבים לו במשק הגז הישראלי

הותר לפרסום: תא"ל (מיל') אבריאל בר-יוסף הוא הבכיר שהיה אמור להתמנות על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשות המועצה לביטחון לאומי, אך בשל חשד לפלילים, מועמדותו נפסלה.  בר-יוסף, לשעבר המשנה לראש המל"ל חשוד בביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים. שלשום הוא עוב לחקירה על ידי המשטרה כשחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיעו לביתו וערכו בו חיפוש.

בר-יוסף שימש כמשנה לראש המל"ל בין השנים 2009-2015. קודם לכן, ניהל את ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ואת הוועדה לתקציב הביטחון. הוא שירת בצה"ל 25 שנה ובתפקידו האחרון היה ראש מספן ציוד בחיל הים. בר-יוסף היה מועמדו של רה"מ נתניהו לראשות המל"ל במקום יוסי כהן שמונה לראש המוסד.

מינויו של בר יוסף אמור היה להגיע לממשלה אך ברגע האחרון הוסר מסדר היום עקב תלונה לנציבות שירות המדינה, לפיה בר יוסף קיבל טובת הנאה. נציבות שירות המדינה העבירה את המידע למשטרה, וזו פתחה בבדיקה נגדו.

על פי תחקיר "ידיעות אחרונות" שפורסם ביולי, במסגרת תפקידו הוא קידם את ענייניהם של אנשי עסקים גרמנים המקורבים לו, חיים רוזבסקי ומייקל הרצוג, במשק הגז הישראלי. המשטרה חושדת שהוא עשה זאת בתמורה לשוחד, בין היתר באמצעות הטבות וכספים לו או לבני משפחתו, ומבלי שדיווח כדין על הקשר ביניהם. החקירה מלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בר יוסף הכחיש אז את הדברים, וטען כי פעל "להגנת תושבי המדינה וביטחונם", וכי "אין יסוד לטענה שעמדתי המקצועית קשורה להיכרותי למי מהדמויות הנזכרות בכתבה. אני גאה בעמדתי".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

טראמפ הולנד

נשיא צרפת נגד טראמפ: "התרסה"

משבר דיפלומטי? נשיא צרפת פרנסואה הולנד עקץ את נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ: "בצרפת אין אנשים שפותחים באש על קהל רק בשביל ההנאה ביצירת דרמה וטרגדיה"

תגובה אחת

 1. תראו דוגמה למנהיג (אמיתי) שעובד בשביל העם שלו
  The Latest: Trump to bar officials from lobbying for 5 years

  https://www.mail.com/int/news/world/4759970-latest-trump-to-bar-officials-lobbying-5-years.html#.1272-stage-set2-3

  למי שמתקשה באנגלית :
  טראמפ מתכוון לאסור על פקידי ממשל להיות לוביסטים במשך 5 שנים אחרי שפרשו מתפקידם

  איפה טראמפ ואיפה הנקניקים שמנהלים את מדינת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.