דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבית הלבן מחק את המילה "ישראל" מהספד אובמה

הבית הלבן מחק את המילה "ישראל" מהספד אובמה

נאומו של הנשיא האמריקאי הועבר לכלי התקשורת עם ציון מיקום הלוויה בישראל. מאוחר יותר הודיע הבית הלבן: מדובר בטעות

היכן ספד הנשיא ברק אובמה לשמעון פרס? בנאומו של אובמה, שהועבר לכלי התקשורת במלואו, צוין כי הוא הועבר מ"ירושלים, ישראל". הבית הלבן שאינו מכיר בריבונות ישראל על ירושלים מיהר להוציא הודעה מתוקנת לתקשורת ובו נמתח קו על המילה  "ישראל", ונותרה רק ירושלים.

אובמה סופד לפרס בהר הרצל בירושלים, ישראל

התיקון נובע ממדיניות ארוכת שנים של הבית הלבן, לפיו ירושלים אינה שייכת למדינה כלשהי ומעמדה של ירושלים "הוא נושא שצריך להיפתר במשא ומתן בין הישראלים והפלסטינים". כחלק ממדיניות וושינגטון, שגרירות ארצות הברית בישראל נמצאת בתל אביב.

עבור וושינגטון, המיקום נרשם כטעות פקידותית ותשע שעות אחרי שהופץ ההספד, כשאובמה בדרכו לארה"ב, הופצה הודעת התיקון החריגה.

"אנו מאמינים כי באמצעות משא ומתן שנעשה בתום לב ובאופן ישיר, על הצדדים להסכים באופן הדדי על הסדר שמגשים את שאיפותיהם של שני הצדדים לגבי ירושלים, וששומר על המעמד הדתי הייחודי של העיר עבור אנשים ברחבי העולם", נכתב בהבהרה.

לא מדובר בפעם הראשונה שסוגית ההגדרה של ירושלים גורמת לתקריות דיפלומטיות, ולא פעם פקידי ממשל אמריקניים נאלצו לתקן הצהרות פומביות שבהן הגדירו את ירושלים כעיר ישראלית. בנאום שנשא

כמו מועמדים אחרים לנשיאות ארה"ב בעבר, המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ בחודש מארס האחרון בוועידת איפא"ק בוושינגטון, התחייב כי יעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים שאותה הגדיר "בירת הנצח של ישראל".

 

 

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

"מחר זה הבן שלכם". צ'רלי אזריה ועו"ד שפטל

"היום זה קרה לבן שלי, מחר זה יכול לקרות לבן שלך"

האם יש דין אחד לכולם בצבא? ומה פשר היחס השונה שקיבלו אל"מ שומר לאלאור אזריה חרף הדמיון בין המקרים? צ'רלי אזריה: "שומר פעל נכון וגם הבן שלי פעל נכון"

4 תגובות

 1. ישראל צריכה להצהיר כי אינה מכירה בוושינגטון כבירת ארה"ב, בירת ארה"ב היא ניו-יורק, וושינגטון היא בירת העם הקומנצ'י, אלה הם שבטים אינדיאנים שהאמריקקים רצחו טבחו ושדדו את אדמתם.

 2. הבית הלבן ואובמה חיים בסרט

 3. אני.יוהו יוהי יוהא

  אני מאחלת לישראל שאלוהים ינתק אותה מעגל הזהב האמריקאי שהשחית וסאב את האליטות הפשע הישראליות. הלוואי אמן.
  הלוואי אמן שניתנתק מאמריקה
  הלוואי אמן.
  הכסף השחית ושיכר את ארגוני הפשע וגילדות הסאוב בישראל. עם אויב כזה בבית מי צריך אויבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.