דף הבית > אקטואליה וחדשות > הבוקר: הפגנת מחאה בביה"ס 'שבח מופת'

הבוקר: הפגנת מחאה בביה"ס 'שבח מופת'

בעקבות החלטת עיריית ת"א לאכלס את בית הספר בילדי מסתננים, ועד ההורים ניצל את חגיגות היום הראשון ללימודים על מנת להשבית

הבוקר (ה') השבית ועד ההורים בבית הספר "שבח מופת" בת"א את הלימודים. זאת על אף התנגדות מנהל ביה"ס מקס סיוון שהודיע כי מבחינת המערכת הם מתכוננים לפתיחת השנה כרגיל: "אני לא אוהב שמשביתים ילדים, אני הייתי מתחיל את שנת הלימודים כמו שצריך, בשקט. הייתי מעדיף שוועד ההורים יעשה פניה לעיריית תל אביב וישבו לנהל איזשהו משא ומתן, הבעיה היא שעיריית תל אביב לא משתפת את ועד ההורים".

 הפטריוטים מגיבים לפרשת 'שבח מופת'

עוד סיפר כי קליטת המסתננים עלולה להוביל לסגירת ביה"ס "כי היום, בתכניות הלימודים שלנו עובדים עם שתי יחידות צה"ל – חיל הים ויחידת הסייבר – שתי המגמות האלה ייסגרו כי החבר'ה האלה לא מתגייסים לצה"ל". מה שיביא לעזיבה של 70% מהמורים המלמדים את מקצועות ההנדסה, הרובוטיקה והמחשבים.

לדבריו זהו "חלום הבלהות שלנו, שבסופו של דבר אם אנחנו לא קולטים תלמידים אחרים, וזה הופך להיות רק תלמידים מסתננים, אחרי 3 שכבות של מסתננים המגמות האלה יצטרכו להיסגר".

החלטת עיריית ת"א לאכלס את בית הספר בילדי מסתננים הובילה לעימות פוליטי בין רון חולדאי ובנימין נתניהו.

"אחרון הטוקבקיסטים"

ראש הממשלה הודיע כי הוא מתנגד להפיכת בית הספר, המיועד לעולים מבריה"מ, לבית ספר לילדי מסתננים. בעיריית תל-אביב הגיבו בחריפות והאשימו את נתניהו בגרימת הבעיה שהובילה אותם לפתרון זה: "למרבה הצער, על אף פניותיה של עיריית תל אביב-יפו לראש הממשלה, בוחר ראש הממשלה להוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים, במקום לטפל בבעיית הזרים שהוא עצמו היה שותף ליצירתה".

חולדאי נתניהו פלאש 90
חולדאי נתניהו פלאש 90

לדבריהם "על אף כל ההודעות לעיתונות והפוסטים שהוציא, לא ראינו כי הביא להחזרת הזרים לארצות מוצאם כפי שהבטיח. כפי שנכתב במכתב ששלח ראש העירייה לשרי הממשלה ולראש הממשלה בחודש יולי, צופה העירייה גידול של פי שלושה במספר ילדי הזרים בתל אביב-יפו. לכן, נאלצת העירייה לפתוח במהלך השנים הקרובות בין ארבעה לשמונה בתי ספר יסודיים ובין שלושה לארבעה בתי ספר על יסודיים כדי לספק כיתת לימוד לילדים אלה".

בהודעה שהוציא מוקדם יותר אתמול (ד') לתקשורת, התנגד בתוקף רה"מ בנימין נתניהו להפיכתו של ביה"ס 'שבח מופת' למוסד לימוד לילדי המסתננים.

"ראש הממשלה תומך בהשארת בית-הספר כפי שהוא – בית-ספר מעולה, שהקימו עולים מברית-המועצות לשעבר מתוך רצון לשפר את מערכת החינוך הישראלית בתחומים המדעים, המתמטיקה והאומנויות", לשון ההודעה.

עוד נכתב כי "לבית-הספר "שבח מופת" הישגים גבוהים והוא מצטיין בבחינות הבגרות. הוא מוערך גם בשל שיתוף הפעולה שלו עם יחידות צה"ל ובהן חיל המודיעין וחיל הים. לצד הישגיו המקצועיים מורשתו של "שבח מופת" נטועה בלב ההוויה הישראלית, כבית-הספר ששבעה מתלמידיו נרצחו בפיגוע האכזרי ב"דולפינריום" בשנת 2001".

בנוסף נמסר בהודעה כי רה"מ "מצפה מכלל הגורמים – החינוכיים, הממשלתיים והעירוניים – לתמוך בהשארתו במתכונתו הנוכחית – לטובת מערכת החינוך ואזרחי ישראל".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

תחת סגר. הבית הלבן. צילום: דנה סומברג

סגר הוטל על הבית הלבן בגלל חבילה חשודה

הכוחות החשאיים פינו מבקרים ועיתונאים מהבית הלבן בשל חבילה חשודה שנמצאה במקום

תגובה אחת

  1. המיסתננים צריכים ללכת הבייתה וכמה שיותר מהר.כדי שהאדמה הכבושה שם תוחזר למדינת ישראל.איפה מערכת המישפט של אהרון ברק בדרום?למה אין חוק וסדר שם?ולמה המישטרה הפקירה מקום זה?למה עצרו את הגיבורה האמיצה שפי?מצאו את מי לעצור.אישה מבוגרת חלשה.אז כל דאלים גבר.האם זה מה שהולך במדינה.אי אפשר יותר עם אהרון ברק.דרכו מייצרת לנו אנסוף בעיות וגורמת נזקים אדירים שיביאו לחורבן המדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.