מבזקים
דף הבית > מורשת > דרעי נגד הרפורמים: "גורמים נזק אדיר ליהדות"

דרעי נגד הרפורמים: "גורמים נזק אדיר ליהדות"

שר הפנים דרעי התייחס לרפורמים במליאת הכנסת. "ביום כיפור העמידו ברחבה טרמפולינות עם מכונות משקה ומזון. זו היהדות שאנו רוצים? מוותר על היהדות הזו"

"מעדיף יהדות מקורית, לא חיקויים". כך תקף אתמול (ב') בחריפות אריה דרעי, יו"ר ש"ס ושר הפנים, את פעילות התנועה הרפורמית במסגרת שעת שאילתות במליאת הכנסת.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שאל את שר הפנים מדוע הוא לא מוכן להגיע עם הרפורמים להסדר על רחבת הכותל. דרעי השיב: "הכותל זה שריד בית המקדש. אנחנו מאמינים ומייחלים שיבנה בית המקדש, נקריב שם קרבנות, יהיה שם כהן גדול, יהיה לשכת הגזית. הם (הרפורמים) לא מאמינים בזה. אז מה להם ולכותל חוץ מלעשות פרובוקציה?"

דרעי. עוד הפעם... (Yonatan Sindel/Flash90)
אריה דרעי. רוצה יהדות מקורית, לא חיקויים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דרעי המשיך להתייחס לשאלתו של ח"כ שטרן, וסיפר אודות בית כנסת רפורמי בכרמיאל: "ביום כיפור העמידו ברחבה טרמפולינות עם מכונות משקה ומזון. זו היהדות שאנו רוצים? אני מוותר על היהדות הזו. אני מעדיף את המקור, לא רוצה את החיקויים. זה לא נקרא יהדות, זה לא נקרא לקרב. לא מוכן להראות שאני כביכול מקרב מישהו ולהרחיק את היהדות שנלחמו עליה אבותינו במשך אלפי שנים".

השר דרעי דיבר על רקע הפרובוקציה שעוררו הרפורמים בשבוע שעבר ברחבת הכותל. כזכור, לפני שבוע פרצו נשות הכותל ומספר ארגונים רפורמיים לרחבת הכותל כשהם נושאים ספרי תורה, זאת במסגרת תפילת ראש חודש. הכניסה הייתה בניגוד להסדר המקובל במקום ועוררה סערה בממשלה.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

יהודים בכותל. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

הלמ"ס חושף: מספר היהודים בעולם – כמו ב-1922

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה כי מספר היהודים בעולם עומד על כ-14 וחצי מיליון, כ-6.3 מהם חיים בישראל. מאז הקמת המדינה עלה מספר היהודים בכ-3 מיליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.