9:42 25/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דיווח: רוסיה שוקלת להעביר את שגרירותה בישראל לירושלים

דיווח: רוסיה שוקלת להעביר את שגרירותה בישראל לירושלים

העיתון הרוסי 'איזבסטיה' מדווח כי הנשיא פוטין מוכן להעלות את השגרירות מת"א לירושלים המערבית, בתנאי שגם השגרירות ברש"פ תעבור לירושלים המזרחית

לאחר שרוסיה הכירה בירושלים המערבית כבירת ישראל, מדווח העיתון הרוסי 'איזבסטיה' כי ממשל פוטין הודיע על נכונותו להעביר את שגרירות רוסיה בישראל מתל אביב למערב ירושלים, כך דווח ב'מקור ראשון'. התנאי למהלך הוא העברת השגרירות הרוסית ברשות הפלסטינית מרמאללה לירושלים המזרחית, ובהתקדמות המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים.

שגרירות רוסיה בתל אביב
שגרירות רוסיה בתל אביב

 

בכך ממשיכים הרוסים את הקו מהודעת משרד החוץ הרוסי בחודש שעבר על הכרה, כאמור, בעקרונות האו"ם לפיהם, כשתקום המדינה הפלסטינית מזרח ירושלים תהא בירתה ומערב העיר תהא בירת ישראל. מדובר בשינוי חד במדיניות הרוסית, אשר עד כה החזיקה בתפישה כי ירושלים תשאר תחת משטר בינלאומי. ההצהרה מופיעה באנגלית באתר משרד החוץ הרוסי.

על פי הדיווח אז ב'ג'רוזלם פוסט', גם אם ניתן להבין מלשון ההודעה כי ההכרה בירושלים כפופה להכרזה על מזרח העיר כבירת המדינה הפלסטינית, הכוונה במוסקבה היא להכיר במערב העיר כבירת ישראל באופן מיידי.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פעילות כוחותינו ביהודה ושומרון. צילום: דובר צה"ל

כוחותינו עצרו הלילה 20 מבוקשים

17 מהם חשודים בפעילות טרור. במהלך הלילה הושלכו בקבוקי תבערה ויודו אבנים נגד כוחותינו בדהישה ובעטרות, האירועים עברו ללא נפגשים