מבזקים

תוקנה התקלה שבעקבותה הורגשו עיכובים בתנועת הרכבות באזור חיפה

שוב: חייל חרדי הותקף בירושלים

מהומה בדיון על פיגוע הדריסה

הוחרמה משאית ששפכה ביוב ליד נוקדים

משפט אזריה: הפרקליטות הצבאית תבקש לגזור בין שלוש לחמש שנות מאסר 

החלטה היסטורית בכדורגל הישראלי

צפו: טראמפ נוחת בוושינגטון

נתניהו לאיזנקוט: ''החלמה מהירה, מדינת ישראל מחכה לך"

עיכובים בתנועת הרכבות באזור חיפה

אור יהודה: נחנך מרכז לקהילה על שם הלוחמת הדר כהן הי"ד

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הפסיקו לערבב בין האמנות והפוליטיקה"

"הפסיקו לערבב בין האמנות והפוליטיקה"

השחקן והזמר דודו זר מתייצב לצד שרת התרבות והספורט מירי רגב ותקף את האמנים שהתפרעו בטקס פרסי אופיר: "לא כל שחקן חייב להיות איש שמאל, לא כל השמאל הוא נאור, ופטריוטיזם איננה מילה גסה!"

שובר שורות: השחקן דודו זר ("פרפר נחמד) מתייצב לצידה של מירי רגב ובפוסט שבפרסם בעמוד הפייסבוק שלו תקף את אלו שהתפרעו בטקס פרסי אופיר בזמן נאומה. "לכל המרימים אגרופים באוויר, המתפרצים באלימות לבמה עליה עומדת שרה בישראל, לצורחים ומפריעים לנאומה של שרת התרבות ולפרובוקטורים שהחליטו מ'שום מה' להשתמש במילותיו של משורר פלסטיני בערב הרשמי הזה שקורא לאכול את בשרי… ההפרעה לנאומה של השרה היא סתימת הפיות ולא ההפך"., כך זר.

לדבריו, האמנים המתלוננים על פגיעה בתקציבי האמנות בהוראת השרה הם "בכיינים"."מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ואף אחד לא מכתיב או יכתיב לאומניה מה להציג, לומר, לשיר או לצלם. מדינת ישראל לא חייבת לממן מכיסם של אזרחי ישראל כל גחמה פוליטית, אמנותית, מוזיקלית או אחרת אם אינה מוצאת לנכון לעשות כך ולשם כך נבחרת ממשלה ושרה המטפלת בדיוק בזה.

צילום מסך: פייסבוק
צילום מסך: פייסבוק

 

"אף אחד לא יכול למנוע מכל אחד מכם לממן מכיסו את הפרויקט עליו הוא חולם ואם אין לו ממון לעשות זאת שיחפש ספונסרים ואם לא מצא כי זה לא מעניין אף אחד, שיואיל לעבוד לחסוך ולממש את חלומו.

"אבל לבקש מהשלטון לממן את את הזיותיו שבדרך כלל נגועות בגוון פוליטי מסוים לרוב נגד המדינה ונגד הגוף שממנו הם מבקשים את הכסף, אין דבר מעורר רחמים מזה".

בסיום הפוסט הארוך שפרס זר בפייסבוק וזכה לשיתופים רבים, הוא מבקש לקרוא לאנשי התעשייה: "הפסיקו לערבב בין האמנות לפוליטיקה… לא כל שחקן חייב להיות איש שמאל! לא כל השמאל הוא נאור! ופטריוטיזם איננה מילה גסה!

"אני מבין שפרנסתם של אמנים צעירים נמצאת בסכנה אם יביעו את דעתם האמתית אבל דעתם של כאלה שחושבים אחרת חייבת להישמע. שנה טובה, שנת יצירה והצלחה לכוווולם!", כתב זר.

זר. צילום: פלאש 90
שנה טובה. זר. צילום: פלאש 90

גם השחקן זאב רווח הביע תמיכה ברגב בראיון לגלי צה"ל: "אני לא יודע מי בחר את השיר הזה כשיר פתיחה של פסטיבל סרטים, בשביל מה? בשביל מה לעשות את זה? ואיך אתה רוצה שהשיר הזה שהוא כל כך קיצוני, ששרה של מדינת ישראל, שרת תרבות של מדינת ישראל, תשב ותשמע את זה", אמר.

תלונה נגד רועי אסף

ביום שישי הגיש מנהל המשכן לאומנויות הבמה באשדוד הגיש תלונה במשטרה נגד השחקן רועי אסף, שהתפרץ אמש לבמה עליה נאמה השרה מירי רגב במהלך טקס פרסי אופיר.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

ניצן. הצביעות של הפרקליטות חוצה גבולות. צילום: פלאש 90

"אין דבר שמנחה אותנו זולת מצפן מקצועי"

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס היום לחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לא נקבל החלטה מסוימת רק כדי לרצות מאן דהוא"

2 תגובות

  1. קול שפוי בים של כיעור ועליבות שמאלנית!!

  2. השרה מירי רגב את גדולה תמשיכי כך..ולשחקן דודו זר.כל הכבוד לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.