20:27 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "גם היהודים לא כיבדו את חוקי המדינה בעבר"

"גם היהודים לא כיבדו את חוקי המדינה בעבר"

פרנסואה פיון, ראש ממשלת צרפת לשעבר, אמר שיהודים בעבר לא שמרו על החוק. "צריך להילחם בקנאות כפי שנלחמו בה בעבר"

"הקנאות הדתית הולכת וגדלה היום בקרב הקהילה המוסלמית וקנאות זו לוקחת את הקהילה הזאת כבת ערובה" כך אמר פרנסואה פיון,ראש ממשלת צרפת לשעבר, בראיון לתחנת הרדיו Europe1. דבריו נאמרו בהקשר גל הטרור המוסלמי בצרפת. לטענת פיון, העובדה שהיהודים השתלבו לבסוף בחברה הצרפתית כמיעוט שומר חוק, היא הוכחה לכך שהמוסלמים יכולים לעשות את אותו הדבר. "אני חושב שהקנאות הדתית הולכת וגדלה היום בקרב הקהילה המוסלמית, וקנאות זו לוקחת את הקהילה הזאת כבת ערובה", אמר פיון.

פיון עורר סערה כשהשווה בין מעשי רצח של הטרור המוסלמי והכנסיה הקתולית לבין הקהילה היהודית: "נלחמנו בסוג של קנאות קתולית ונלחמנו נגד הרצון של יהודים לחיות בקהילה שאינה מכבדת את החוקים של הרפובליקה הצרפתית".

"אולי הוא התכוון לתקופת משטר וישי, כשהוכרחנו להסתובב עם טלאי צהוב"

מנהיגי הקהילה היהודית בצרפת הגיבו בזעם. סשה גוזלן, ראש איגוד הסטודנטים היהודים בצרפת, עקץ בחריפות. "היהודים לא שמעו לחוקי הרפובליקה הצרפתית? אולי הוא התכוון לתקופת משטר וישי, כשהיהודים הוכרחו להסתתר ולהסתובב עם טלאי צהוב". כזכור, בתקופת מלחמת העולם השנייה ממשלת צרפת שיתפה פעולה עם הנאצים.  גוזלן המשיך, "אני תוהה לאיזו תקופה מתייחס פיון כשהוא אומר שיהודים סירבו לציית לחוקי הרפובליקה הצרפתית, הדברים המפתיעים הללו מעלים תהיות לגבי האופן שבו מגדיר פיון קיצוניות".

ראש ממשלת צרפת לשעבר הגיב לדברי גוזלן בחשבון הפייסבוק שלו: "מעולם לא התכוונתי לפקפק בקשר של הקהילה היהודית לערכים המשותפים שלנו ולכיבוד של חוקי הרפובליקה" אמר פיון.

%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%9f2
פרנסואה פיון. ראש ממשלת צרפת לשעבר

פרנסואה פיון – ראש ממשלת צרפת לשעבר, מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית

פרנסואה פיון כיהן כראש ממשלת צרפת בין השנים 2007-2012, תחת חסותו של נשיא צרפת דאז, ניקולא סרקוזי.

השבוע פרנסואה פיון ניצח את סרקוזי בפריימריז המוקדם. בשבוע הבא יערך הסיבוב הבא של הפריימריז, פיון יתמודד מול אלן ז'ופה על ראשות המפלגה הרפובליקנית בצרפת.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שוטרים מפנים מפגין במחאת הנכים בצומת יקום בחודש שעבר. צילום: פלאש 90

המשטרה: חוקי התנועה ייאכפו גם בהפגנות הנכים

המשטרה הודיעה למארגני מחאת הנכים כי בעקבות התגברות ההפרעות החמורות לתנועה בהפגנות, יאכפו את חוקי התנועה. למארגנים הוצעו מתווי מחאה חלופיים