דף הבית > אקטואליה וחדשות > גלאון: "חוסלתי ב'ידיעות' כי התנגדתי לחוק 'ישראל היום'"

גלאון: "חוסלתי ב'ידיעות' כי התנגדתי לחוק 'ישראל היום'"

יו"ר מרצ חשפה כי זכתה לאיומים מצד קבוצת 'ידיעות' בשל התנגדותה לחוק. רוזנטל: "נוני ניצל את עיתונו לחיסול חשבונות"

פרשני "לפני כולם" דנים בפרשת נתניהו-מוזס

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) וח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) חשפו היום טפח ממה שנותר בימים רגילים מאחורי הקלעים, זאת בתגובה לטור שפרסם נחום ברנע בעמוד השער של עיתון  "ידיעות אחרונות".

גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע עומדות ההקלטות שנחשפו ובהן מושמע לכאורה מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות, מציע לראש הממשלה בנימין נתניהו עסקה לפיה עיתון 'ישראל היום' לא יופץ בסוף השבוע ובתמורה ידיעות "יפנק" את נתניהו.

"להוריד את המסכות המיתממות של ידיעות"

גלאון תקפה את ברנע וקראה לו להתפטר מהעיתון. "במקום מיד להגיש את התפטרותו, הסביר שהוא מופתע. לא מזה שהמו"ל שלו ונתניהו שותפים לעסקת השוחד הגדולה בתולדות ישראל. לא. הוא מופתע שאני הצבעתי נגד "חוק ישראל היום".", כתבה יו"ר מרצ.

גלאון המשיכה וכתבה כי אם הדיווחים נכונים, מקומם של מוזס ונתניהו מאחורי הסורגים, אך התמקדה בבכירי קבוצת 'ידיעות': "האמת היא שעסקאות כאלה לא יכולות לצאת לפועל בלי שיתוף פעולה של בכירים בעיתון. בלי שהעורכים ידעו, בלי שהעיתונאים ידעו".

גלאון מתארת כיצד חודשים לפני שחוק 'ישראל היום' עלה להצבעה במליאה, היא זכתה לטלפונים שאיימו כי אם לא תתמוך בחוק שיחייב את החינמון לגבות תשלום, "ידיעות ימחקו אותי".

"הבטיחו וקיימו. אפשר לספור על אצבעות יד אחת את מספר הפעמים שהופעתי מאז בעיתון של מוזס. עיתונאים שעבדו ב"ידיעות" סיפרו לי שכתבות עלי נעלמות פתאום בעריכה ושסיפורים שמזכירים אותי מקוצצים. נכנסתי לרשימה השחורה".

גלאון הסבירה כי הצביעה נגד החוק המדובר משום ש"הוא נועד לבצר את המונופול של "ידיעות" ולתת למוזס עוד קלף במו"מ המושחת שלו מול נתניהו. "ישראל היום" הוא לא יותר מביטאון יקר של משפחת נתניהו וכנראה גם עבירה על חוקי מימון הבחירות. אבל מביך לשמוע היום עיתונאים ב"ידיעות" פותחים עליו את הפה".

"פוליטיקאים שפגעו באינטרסים – הועלמו"

חבר כנסת שניצל את טורו של ברנע על מנת לנגח את "ידיעות" הוא ח"כ מיקי רוזנטל שפרסם גם הוא פוסט על היכרותו העמוקה עם המערכת. בשנים 1986–1999 שימש בעיתון בתפקידים שונים, בהם ראש מערכת החדשות וסגן עורך העיתון.

לדבריו, מאז "נוני השתלט על העיתון", החלה תופעה של חיסול חשבונות באמצעות דפי העיתון. "ההתנהלות של ״ידיעות אחרונות״ (גניזת תחקירים, קידום אינטרסים כלכליים של העיתון) היו חלק אינטגרלי ממה שנחשף ב״שיטת השקשוקה״. נוני לא אהב את הסרט. נוני התנקם. נוני ניצל את עיתונו לחיסול חשבונות אישי, שקרי. וזה לא המקרה היחיד שאני מכיר, אבל אני לא הסיפור פה"‪.


רוזנטל שאל: "האם ברנע לא יודע שבתקופה שבה העיתון עוד היה אימפריה, פוליטיקאים ״הועלמו״ מעמודיו מפני שפגעו באינטרסים הכלכלים של ״המשפחה״? האם ברנע לא יודע שלצד "רשימות שחורות״ של אישים ופוליטיקאים שמודרים באופן מכוון מדפי העיתון יש אחרים שזוכים לסיקור אוהד באופן קבוע מפני ששירתו את האינטרסים הכלכליים של העיתון?".

"העלים פוליטיקאים". מוזס. צילום: רוני שוטסר, פלאש 90
"העלים פוליטיקאים". מוזס. צילום: רוני שוטסר, פלאש 90

רוזנטל סיכם וכתב כי "ברנע יודע ש״ידיעות״ הוא עיתון של עורכים. חשוב מה כותבים העיתונאים, אבל שבעתיים חשוב מה עושים העורכים עם הידיעה. הם שקובעים מה לפרסם, איך ובאיזה צבע לצבוע את המציאות"‪.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בכנס אייפא"ק בוושינגטון. צילום: רויטרס

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי תגיע לביקור בישראל

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי תגיע לביקור בישראל בחודש יוני הקרוב. מחר צפויה להגיע לישראל משלחת על מנת לתאם את ביקורו בישראל של הנשיא טראמפ

4 תגובות

 1. כך קודמו קציני חקירה זוטרים שהדליפו חקירות הם קיבלו שבחים בעיתון ותמונות וכך נהפכו לסלאב וקודמו במשטרה.כך היה בפרקליטות שהעיתון הריץ קמפינים לפרקליטים שנהפכו לשופטי עליון .וכך בפיליטיקה.כמובן הכל ליכאורה.
  לגביי ההקלטות אז כך
  ביבי הוא המקליט ולו יש הזדמנות להפיל את נוני שמצבו הכלכלי של העיתון בהפסדים.וביבי מושך אותו בלשון וגורם לו להודות בעובדות שהוא פגע במשפחתו ולהתפאר ביכולות השפעה והפרגון שהוא יכול להרעיף.
  להגנתו של ביבי העובדה שחוק ישראל היום עבר בקריאה טרומית והוא הפיל את הממשלה והחוק נגנז אז ביבי לא הגיב לעברה נסיון השוחד.ואפילו התנגד לנוני כי חוק נוני זה כנראה שוחד .
  צריך לחקור את כל מצביעים בעד חוק ישראל היום וכנראה לרובם יש סיקור אוהד ברשת ידיעות אחרונות.ושם יש שוחד כי אם חוקרים את ביבי באזהרה אז אותם המצביעים בעד אותם צריך לעצור כי ברגע ההצבעה הם הודו .כי זה נגד כל הגיון בריא.אם מישהו נותן משהוא בחינם אין הגיון שזה ימנע מהציבור.ואפשר גם להרוויח מפרסומות ומודעות אבל.לא עלינו.
  ואת זה אפשר לילמוד מהלחץ שלא צלח גם עם זהבה גלאון ועבד עם התומכים בחוק.
  כמובן הכל ליכאורה

  • ולא דיברנו על שיטה שעושים כתבת תחקיר על אובייקט ולוחצים עליו .כמו שעופר נימרודי עשה בתחילת דרכו שלא קיבל חלק מתקציבי פרסום לעיתון כי הכל הלך למתחרה הגדול.ואז עופר נילחם ע"י תחקירים שלא פורסמו ובגלל זה התפטר העורך שגם הוצי את זה החוצה.לכאורה
   והלחץ הזה לא יגמר לעולם.בעולם התחתון זה נקרא סחיטה באיומים.אבל זה בעולם התחתון

 2. מוזס עז המצח החוצפן חסר הבושה הביריון חושב שהוא יכול לסחוט את רה"מ ולסתום פיות לכלי תקשורת אחר ? פxשיזם אדום במיטבו !!! פשוט בושה וחפרה לעיתון אדום ולמחנה הסמול, שביריונות היא דרכה !!

 3. וואו!!! ממש מרגש.
  מעניין, מדוע גברת גלאון לא חשפה את הדברים בזמן אמת, בזמן התהוותם?
  אולי משום שחשיפה שכזו הייתה מאמתת את מה שנתניהו כן חשף אז?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.