17:28 28/05/2017
מבזקים

ערבים הציתו כניסת בית של יהודי בעיר העתיקה בירושלים

דף הבית > כלכלה > ב-2020 יוקם מגדל דובאי

ב-2020 יוקם מגדל דובאי

20 קומות מסחר ופארק באמצע: מגדל חדש בדובאי יהיה הגבוה בעולם

המגדל הגבוה ביותר בעולם בדרך לאבד את התואר. דובאי הכריזה על הקמת מגדל חדש בהשקעה של מיליארד דולר, שיתוכנן על ידי האדריכל הספרדי קאלטראווה, מי שאחראי בין היתר לגשר המיתרים בירושלים ותחנת הרכבת התחתית החדשה, במקום בו עמדו מגדלי התאומים בניו יורק.

על פי חברת אמאר, המקימה את המבנה החדש, הוא ייקרא פשוט "המגדל" יתנשא במספר מטרים בודדים מעל לבורג' חליפא השכן, שאוחז בתואר כבר משנת 2010, ממרומי 828 המטרים ו-163 הקומות שלו.

המגדל החדש שייבנה בהשראת הגנים התלויים בבבל יכלול בין 18 ל-20 קומות מסחר, מצפה, מסעדות ומלון בוטיק יוקרתי. בראשו יוקם גן אמיתי רחב ידיים עם עצים, באמצע השמיים.

אבל דובאי לא לבד בקרב על השמיים. בעיר ג'דה שבסעודיה מוקם ממש בימים אלה ג'דה טאוור, בהשקעה של מיליארד ושלוש מאות אלף דולרים. עם חנוכתו, אמורה ג'דה לגנוב מדובאי, ולו באופן זמני, את תואר העיר שמחזיקה במבנה הגבוה בעולם.

לא רק במדינות ערב מתנשאים גורדי שחקים אימתניים. ברשימת עשרת המבנים הגבוהים בעולם, נכון להיום, נמצא גם ה"TOKYO SKYTREE" שגובהו 634 מטרים, אנטנות חיל הים האמריקני בהוואי וגם נציגות ישראלית אחת, אנטונות המכ"מ בדימונה המתנשאות לגובה של לא פחות מארבע מאות מטרים שהם 120 קומות.

הציפייה בדובאי, נכון להיום, היא להשלים את בניית המגדל החדש עד שנת 2020, אז תארח הנסיכות את האקספו, יריד המסחר הבינלאומי.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

מונית. אילוסטרציה. צילום: קובי גדעון/פלאש90

ההוזלה במוניות בנתב"ג בוטלה: 'הדר' לא תיגש למכרז

החל ממחר רשות שדות התעופה תממש הבטחתה להתיר לכל המוניות להיכנס לנמל. בוטל המכרז בו זכו "הדר" ו"gett" שהיה אמור להוזיל את מחירי המוניות מהשדה ב- 31%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.