8:10 24/06/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בשנה הבאה בסילואן הבנויה

בשנה הבאה בסילואן הבנויה

בלחץ לשכת ראש הממשלה, ביטלה עיריית ירושלים את התכנית לבניית בית ליהודים בסילואן ובמקביל אישרה תוכניות לערבים במזרח העיר

תוכנית של עמותת "עטרת כהנים" להקמת מבנה בן שלוש יחידות דיור בשכונת סילואן נדחתה היום ע"י הוועדה המקומית. רגע לפני האישור הסופי הנושא הוסר מסדר היום של העירייה בעקבות לחצים מלשכת ראש הממשלה שחוששים שהדבר יוביל לנזק מדיני.

בשיחה עם התוכנית "היום הזה" בערוץ 20 אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ':" המציאות הזאת שבה יהודים לא יכולים לבנות בעיר הבירה ירושלים כדת וכדין,בקרקע שנרכשה בכסף מלא, בהתאם לתוכנית מתאר בתוקף עם הגשת תוכניות ובדיוק באותה ישיבה שמורידים מסדר היום את אותו מבנה…כן מאשרים לא מעט תוכניות למגזר הערבי במזרח ירושלים זאת מציאות בלתי נסבלת. אנחנו הולכים ומאבדים את הרוב היהודי בירושלים צעירים עוזבים את העיר. זה באמת דבר חמור".

גורמים טוענים כי בתמורה לדחיית תוכנית המבנה ביקש ראש עיריית ירושלים כי ייאכף צו להפסקת עבודות הוואקף להר הבית. מדוברות עיריית ירושלים הוכחש העניין.

חבר הוועד לחידוש ההתיישבות בשילוח,עו"ד אלדד רבינוביץ', אמר: "אנחנו רוצים להביע מחאה וזעזוע מהאפליה שביצעה היום עיריית ירושלים כלפי יהודים בעיר הבירה. לא ייתכן שמסיבות פוליטיות בלבד, בערב יום ירושלים לא יאושר היתר חוקי לבנייה בכפר השילוח בניגוד להמלצת אנשי המקצוע. דבר זה מעמיד בשאלה את המחייבות של עיריית ירושלים לחוק ולשיויוניות".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

שר החינוך נפתלי בנט ושר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש90

בנט נגד ליברמן: "אף צאצא של פליט לא חוצה את הירדן"

יו"ר הבית היהודי תוקף את שר הביטחון שקרא לאפשר לפליטים פלסטינים מלבנון וסוריה להיקלט ביהודה ושומרון."זו שגיאה חמורה, ולא נאפשר זאת"