18:02 27/07/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ברכת נשיא המדינה

ברכת נשיא המדינה

נשיא המדינה ראובן ריבלין בסרטון ברכה לעם ישראל לרגל יום העצמאות

"הייתי ילד בן תשע כשקמה מדינת ישראל. המראה של דגל ישראל הריבונית והחופשית מתנופף בחופשיות בראש התורן – נחרת בזיכרוני לעד", כך פתח נשיא המדינה ראובן ריבלין את ברכתו ליום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל, וממשיך: "גם היום כשאני רואה את דגל המדינה מונף אל על – גאווה ושמחה ממלאות את ליבי. עבור בני הדור שלי – דור התקומה הנפת הדגל לעולם לא תהיה דבר מובן מאליו. יום הולדתה ה – 68 של מדינת ישראל, הוא הזדמנות נפלאה להביט בגאווה אל העבר ולתכנן בציפייה את העתיד. מדינת ישראל, נולדה מתוך תקווה בת שנות אלפיים. מהתעוזה והנחישות, של יחידים ושל קבוצות, להפוך כמיהה לעשייה, חלום למציאות, חזון להגשמה. חדוות העשייה, אותה תקווה בת שנות אלפיים – מלווה אותנו, גם היום, גם עכשיו, גם בשנת העצמאות ה – 68 למדינה."

"עצמאות אמתית היא החופש להשמיע, לחגוג וליהנות ממגוון הקולות של כלל ישראל"

נשיא המדינה מתייחס בברכתו לפילוג ולגזענות בעם, חוסר הסבלנות ושנאת האחר ואומר: "עצמאות אמתית היא החופש להשמיע, לחגוג וליהנות ממגוון הקולות של כלל ישראל, רמים ושונים ככל שיהיו. אומה חופשית, חזקה ועצמאית, היא זו המאפשרת לכל בניה להשמיע את קולם למרות ההבדלים בדעה, בהשקפה, במחשבה ובגישה. זוהי אומה שמכילה. אומה, שלא נאבקת בניגודים שבה אלא לומדת לשאת אותם באהבה על מחנותיה ושבטיה השונים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

תקף את רה"מ נתניהו. עבדאללה מלך ירדן. צילום: רויטרס

מלך ירדן: "נתניהו מתייחס לפשע כמפגן פוליטי"

במהלך ישיבה של מועצת המדיניות הלאומית הפנה עבדאללה מלך ירדן אצבע מאשימה לרה"מ נתניהו בעקבות התקרית בעמאן: "התנהגותו מאיימת על ביטחון האזור ומשלהבת קיצוניים"